1001Nopti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1001 de nopti

+2
J.Hale
CROSSWAYS_2005
6 participanți

Pagina 5 din 42 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 42  Urmatorul

In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Vin 14 Noi 2008, 19:39

Am vazut ca s-a mai inscris cineva pe acest forum .
Bine-ai venit , Santorini !
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Vin 14 Noi 2008, 19:06

Korel a scris:Fetelor, daca filmul continua sa ma dezamageasca (Doamne ce dor imi e de episoadele de la inceput! Va amintiti calatoria in Dubai si cum se uita la ea?! si acum ma trec fiorii Wink ) in viata reala se petrecev exact ce am prevazut. Pacat ca nu au facut asta de bun inceput, nu-mi explic de ce a mai fost nevoie sa mai raneasca alte doua persoane cand e clar ca ei sunt facuti unul pentru celelalt! bounce bounce bounce lol! Laughing cheers

Buna !
Korel , bine-ai revenit ! Ah , vad ca si tu esti dezamagita de comportamentul lui Onur-bey .
Ai mare dreptate , parca au fost un vis momentele din Dubai .....si nu numai . Nu cred c-a uitat cineva felul in care o privea in seara cind a cerut-o in casatorie sau cum ii vorbea .....
Filmul asta a creat o legatura extraordinara intre persoane din toate colturile tarii (daca va mai amintiti ce atmosfera frumoasa era pe PORT)...Este mare pacat ceea ce se intimpla acum.....A disparut visul ....
Despre Halit , intr-adevar s-a intimplat exact ceea ce au prevazut si si-au dorit multi . Asta-i viata . Nu stiu de ce s-a mai insurat ......
Sa stii totusi ca are numai 38 de ani , nu 40 . Este nascut in aprilie 1970 .
Imi vine sa zic : sa-i ia naiba de ochi albastrii !!!!
Va pup pe toate !
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Vin 14 Noi 2008, 10:19

Fetelor, daca filmul continua sa ma dezamageasca (Doamne ce dor imi e de episoadele de la inceput! Va amintiti calatoria in Dubai si cum se uita la ea?! si acum ma trec fiorii Wink ) in viata reala se petrecev exact ce am prevazut. Pacat ca nu au facut asta de bun inceput, nu-mi explic de ce a mai fost nevoie sa mai raneasca alte doua persoane cand e clar ca ei sunt facuti unul pentru celelalt! bounce bounce bounce lol! Laughing cheers
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Vin 14 Noi 2008, 10:12

Halit Ergenc a divorţat! cheers


Se dovedeşte încă o dată că vechiul proverb “nu iese fum fără foc” este cât se poate de adevărat!


Săptămâna trecută, Halit Ergenc (40 de ani) a divorţat în numai 2 zile de soţia sa, Gizem Soysalli (25 de ani).
Halit şi Gizem s-au cunoscut în Izmir, în urmă cu 2 ani, dar s-au căsătorit abia în luna iulie a acestui an. La acea data presei nu i-a scăpat faptul că cea mai notabilă absenţă inexplicabilă de la eveniment a fost nimeni alta decât Berguzer Korel, partenera lui Ergenc din serialul 1001 de nopţi, deşi alţi colegi de platou i-au fost alături.

Recent presa a început să speculeze despre presupusa relaţie dintre Halit şi Berguzer. Cu toate acestea, Halit a negat categoric o relaţie extraconjugală.

Divorţul lui Halit survine după ce la sfârşitul lunii septembrie Tan Sagturk, logodnicul lui Berguzer şi unul dintre cei mai îndrăgiţi dansatori şi balerini din Turcia recunoscuse oficial despărţirea lor. Gurile rele au susţinut încă de atunci că despărţirea după doi ani şi o căsătorie anunţată s-ar fi produs imediat ce logodnicul ei ar fi descoperit un mesaj pe telefon de la Halit (Onur).
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mar 11 Noi 2008, 19:01

Buna !
Am vazut toate ep. de vreo 5 ori si totusi credeam ca traducerea va schimba ceva . Am mai tras concluzii gresite si nu voiam sa repet faza , de-aia am incercat sa cred ca Onur este totusi un barbat corect si n-am vrut sa-mi omor visele fara dovezi sigure .
De multe ori am criticat-o pe Seh ptr. orgoliul ei si firea neiertatoare . Dar ea nu l-a umilit niciodata pe Onur . L-a respins sau l-a ocolit , dar nu l-a umilit .....De-aia nu inteleg purtarea lui . Si va fi si mai rau .
Cum poti sustine ca iubesti o femeie cind nici macar nu ai bunul simt s-o saluti cind treci pe linga ea ...!!!???
Sau te intilnesti cu ea la un fel de conferinta si te prefaci ca n-o cunosti , cind toata lumea stie ca sinteti casatoriti ???!!!!
De ce-o umileste in public ?
Si cum poate ea sa-l mai iubeasca dupa asa ceva ?
Cu cit stau si ma gindesc mai mult , cu atit ii vad micimea sufletului si-mi dau seama ca l-am supraevoluat . Si ca sa ne intoarcem in trecut : niciodata un barbat adevarat n-ar fi propus unei femei o noapte pe bani . Mai ales cind pe fata ei se citea toata durerea si disperarea din lume .
Dragostea adevarata a facut de multe ori barbati adevarati si raspunzatori din niste pramatii . Atita timp cit Onur a ramas la fel , inseamna ca nu iubeste sincer .
Atita timp cit minte cu ochii inchisi si nu-i pasa de suferinta pe care o provoaca ........
Rusine sa-ti fie Onur-bey , daca mai stii ce inseamna asta !
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Joi 06 Noi 2008, 22:49

Buna seara !

" Am crezut ca dragostea noastra este deosebita , dar...am devenit 2 soti obisnuiti ...
Cind ma gindesc la zilele fericite petrecute impreuna , imi dau seama cit sint de putine "

Sint 2 fraze din ... " Havin "
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mier 05 Noi 2008, 18:55

Am inima neagra din cauza filmului , asa ca mi-am schimbat si avatarul . Totusi , nu-nteleg de ce nu misca ...
Am vrut sa-mi pun unul care sa arate ca-n capul meu e ghiveci calugaresc in privinta filmului , dar e prea mare .
Asa ceva :
1001 de nopti - Pagina 5 Th_ava10
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mier 05 Noi 2008, 18:23

Buna !
Se pare ca sint singura care bintuie pe-aici....
N-am timp sa intru cu saptamina pe net , si-acum cred ca vreau sa-mi scot pirleala .
Azi sint mai calma , am vazut rezultatele alegerilor din SUA si am ajuns la concluzia ca sint probleme mai grave decit ...Onur .
Si m-am mai gindit la importanta intr-o relatie a cuvintelor frumoase . Sint barbati care poate nu vorbesc precum Onur , dar faptele lor arata in fiecare clipa ca iubesc sincer . Sigur , orice femeie isi doreste sa auda macar o data in viata cuvinte de dragoste , cuvinte care iti ating inima , dar stau si ma intreb daca asta-i mai important decit ceea ce faci .
Ideal ar fi sa le ai pe amindoua , dar .....DACA AR FI SA ALEGEM ?
Eu una m-am gindit bine de tot si ...sincer .....decit un barbat care sa-mi sopteasca vorbe dulci , dar in care nu pot sa am incredere , mai bine un barbat care sa vorbeasca mai putin , dar care prin tot ce face sa-mi arate ca ma iubeste si ma pretuieste .
Nu cred c-as putea trai cu gindul de a nu spune sau face ceva ce nu i-ar conveni , sa nu cumva sa vorbesc cu cineva sau sa ma salute cineva . Sa stau toata viata cu spaima ca nu stiu ce-i in mintea sotului meu .
Mi-aduc aminte de o fraza citita cindva : " CINE VORBESTE PREA MULT , NU MAI ARE TIMP SA GINDEASCA "
Si eu si multe alte persoane am fost atrase de Onur ptr. felul lui de a vorbi unei femei , fel care pe meleagurile noastre nu se prea intilneste . Dar daca ne gindim si la faptele lui , alea nu mai par chiar asa dragastoase . De multe ori par faptele unui om ......care nu gindeste normal . De fapt , care nu gindeste de loc .
Ziceam ieri ca am vazut ep. 72 .....
Mergind Seh la birou , vede pe cineva facindu-i poze dintr-un tufis . Speriata , il suna pe Onur si-i spune ce se intimpla , acesta vine dupa ea , dar nu-i de acord sa cheme politia si incearca s-o faca sa renunte la asta . Ea are o incredere prea oarba in el si-i accepta explicatiile .
Dar , la putin timp , vine la el la birou ptr. un proiect si fiindca Onur intirzia , cauta in sertarele biroului CD-urile cu proiectul . Gaseste unul cu numele ei si , nebanuind nimic , il pune pe calculator . Si incep sa se deruleze poze cu ea in diferite momente . Si realizeaza ca fotograful era platit de chiar sotul ei , si fuge din birou si se chinuie sa coboare aceleasi scari pe care n-a reusit sa le coboare cind Onur i-a facut propunerea aia mirsava.
Sa nu spuneti ca pozele erau puse de altcineva , ptr. ca mititelu de Onur , il chemase la el pe fotograf si i-a tras un perdaf de ce s-a lasat vazut de Seh si Eda aude toata cearta si zimbeste foarte satisfacuta .
Eu una , nu mai am cuvinte .
Onur ...e doar prost de gelos sau e si ....voyeurist ??!!!
Sau e un obsedat ?
Sint 4 scenaristi .......N-am inteles ce vor sa spuna ? Ca la turci cuvintele si sentimentele frumoase se termina odata cu semnarea actului de casatorie ? Ca........nu , mai bine nu mai zic nimic ....
Poate spuneti si voi ceva ...ca eu sint in ceata ...
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mier 05 Noi 2008, 00:00

Cred ca m-au prins si pe mine alegerile din America , n-am somn .
Hai sa mai zic ceva de film .
In seara asta mi-a placut Gani , a devenit foarte matur si responsabil .
In Ali Kemal , ca de obicei , nu se poate avea nici o incredere . Parca-i o momiie . Burhan a pus in sfirsit piciorul in prag . Drept e ca idioata aia de Neriman merita si mai rau .
Si mai este ceva care mi-a placut peste poate : casa de vacanta a batrinilor . Doamne sfinte , e frumoasa ca un vis . Facuta cu mult bun gust si pe-afara si inauntru .
Spre deosebire de casa in care se vor muta Onur si Seh ......pe cit e de mare pe-atit e de urita . Seamana mai degraba cu o scoala .....
Si iar revin la Onur , care nu gindeste deloc atunci cind minte si inseala . Atitea persoane nevinovate , victime colaterale , sufera . Uitati-va numai la Kaan ....Te-ai astepta de la un barbat cu scoala , la o anumita virsta , cu pretentii , sa aiba ceva in cap , adica sa se gindeasca la consecintele faptelor sale ....
Nu , nu , mai bine nu mai zic nimic....Decit ca sint foarte dezamagita de cel pe care l-am crezut barbatul perfect .
Atit de dezamagita , incit as sugera urmatorul scenariu : Seh sa-l paraseasca in cele din urma pe Onur , scirbita de el si de minciunile si crizele lui de gelozie , sa ia amindoi copiii si de ce nu sa-l faca si pe al 3-lea , iar Onur-bey sa ramina singur si nefericit si sa mediteze la ceea ce-a pierdut din cauza prostiei din capul lui .
albino
Ha , ha , ha ...am glumit...!!!!!
Dar , mai c-ar merita..... clown
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mar 04 Noi 2008, 23:02

Da , s-a terminat si ep. de astazi si nu pot sa ma culc fara sa mai zic ceva .
Onur este o mare deceptie ptr. mine .
Cross , tu spui ca ei "cresc" impreuna , eu zic ca niciunul din ei nu mai are 16 ani , amindoi stiu ce e viata si stiu ce e dragostea . Cel putin Seh stie . Am avut dreptate cind am spus ca din ei 2 , ea e cea care iubeste mai mult .
Nu zic ca Onur nu-si iubeste sotia , dar felul asta de dragoste ...eu personal m-as lipsi .
S-a afirmat de multe ori aici , ca el o cunoaste foarte bine . Si-atunci , de unde purtarea asta ? Este intr-adevar orgolioasa , dar este foarte corecta si are multa dragoste de oferit . De fapt nu mi-a placut deloc felul lui de a fi de cind sint casatoriti . In ochii lui e numai gelozie si neincredere , in ai ei lumina si dragoste . Nu se poate sa nu vedeti asta . O iubeste , .........asa cum un copil isi iubeste pasarica din colivie .
Vezi tu , cross , pina va "creste" el , Seh isi va pierde si visele si sperantele si credinta in iubire adevarata .
Concluzia la care am ajuns eu : Onur este prietenul si logodnicul perfect , dar ca sot e lamentabil .
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mar 04 Noi 2008, 20:00

Buna seara !
Of , of si iar of , mai cross , esti de neclintit in parerea ta pozitiva despre Onur . Mai ca te invidiez .
Eu sint mai putin increzatoare , poate si datorita faptului ca a gresit de prea multe ori , genul de greseli care ranesc si distrug suflete .
Cind 2 oameni se casatoresc din dragoste , se presupune ca totul este aproape perfect si intelegerea si increderea sint esentiale .
Onur a umblat "mort" dupa Seh pina au facut dragoste , dupa aia felul lui de a iubi s-a schimbat total . Ce ti-a placut aseara la el ? N-ai vazut ce i-a spus lui Kerem ? Ca s-a saturat si ca nu va vorbi cu Seh ? Ca nu mai au ce vorbi ? S-a saturat ....de ce ? Ca doar totul a inceput cu minciunile lui . Parca face alergie la adevar...
Nu stiu altii , dar pe mine minciuna ma scoate din minti si e singura chestie pe care n-o pot ierta .
Intr-un cuvint , pe mine m-a deceptionat total .
Numai cind ma gindesc la iubirea lui de inceput ....sau poate a fost doar o obsesie .
Am spus ca am vazut ceva si din ep. urmatoare . Iar Onur , s-avem pardon , e din ce in ce mai rau....La un moment dat , Eda , care se va dovedi ca e cea cu care Burhan voia sa-l insoare pe Ahmed , ii trimite niste mail-uri lui Seh ca din partea unui tip. Iar Onur le descopera ptr. ca chiar Seh il roaga sa se uite in calculatorul ei . Daca era destept , putea sa realizeze ca ea nu i-ar fi cerut asta daca avea ceva de ascuns . Si Onur-bey , in loc sa o intrebe pe ea ce-i cu mesajele alea de dragoste , incepe sa se poarte foarte rece , chiar dispretuitor , si angajeaza un detectiv particular .
Mai departe nici n-am vrut sa mai vad . Atitudinea lui .........pe mine m-a scos din rabdari .
Ce sa mai vorbim ?!
Chiar si asa , filmul in sine este o realizare de exceptie . Dar in mine , a distrus definitiv mitul barbatului perfect . Si cred ca-i mai bine asa . Ma face sa nu ma mai simt atit de rau cind ma gindesc la alegerile pe care le-am facut in viata .
Very Happy
Si tot datorita acestui film , v-am intilnit pe voi .
Va pup si va doresc toate cele bune .
Sa fiti iubite........la timp .
Embarassed
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Lun 03 Noi 2008, 23:33

Va pup!
O saptamana usoara!
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Lun 03 Noi 2008, 23:31

J.Hale a scris:Buna seara !
Buna cross , incepusem sa ma ingrijorez.....Nici de aless nu mai stiu nimic , dar la ea e alta situatie , trebuie sa-si reorganizeze timpul .
Trebuie sa recunosti ca serialul incepe sa-si piarda din magie ......si-mi pare mai rau decit pot spune . Din aprilie am inceput sa-mi construiesc o lume deosebita de asta in care traiesc si acum vad ca se naruie toate si nu stiu unde sa caut vinovatul . Totusi , asa cum spui si tu , este cel mai bun serial pe care l-am vazut pina acum si am vazut cum ar trebui sa fie niste lucruri pe care le credeam doar vise imposibile . Si tot datorita acestui film am cunoscut oameni sensibili si dosebiti , asa ca voi , si ma bucur ptr. asta . Chiar daca ptr. o perioada scurta , am avut ocazia sa vorbesc despre ceea ce ma intereseaza cu persoane cu aceleasi conceptii si dorinte .
Scriu acest mesaj ascultind muzica turceasca , se vede ca m-a cucerit lumea lor . Astazi pe B1 tv , in emisiunea "Destinatii la cheie" , am vazut Istanbulul si mi-am dat seama ca nu numai filmul mi-a placut , ci si orasul acesta deosebit .
Am vazut doar primele 2 parti din ep. 72 si pot sa spun ca Onur m-a dezamagit tare mult . Parca nu mai e barbatul acela perfect la care vizeaza orice femeie , ci asa cum am mai spus , un adevarat monstru , care face viata un cosmar celor apropiati .
No
Oare s-au scimbat scenaristii ?
Oare chiar nu-si dau seama ca distrugind mitul iubirii perfecte , nu fac nici un bine , nici filmului si nici sufletelor celor care si-au gasit alinarea si speranta in ceea ce au vazut in el ?
Sper doar , chiar daca filmul se termna , sa mai intram din cind in cind pe acest forum si sa nu pierdem chiar de tot legatura .
Va pup si va urez week-end placut !
PS. Daca ma enervez tare , o sa ma uit doar la "Asi" , sa stiti ca-i chiar bun, nu ca filmul nostru , dar merita vazut . Intimplator l-am prins chiar de la ep. 1 si am inteles unele chestii din "1001 nopti" privindu-l . Conceptiile lor despre viata sint total diferite , poate asta-i explicatia unor faze care nu ne-au placut si pe care nu le-am inteles .
Question Question

Buna JHale!
In seara asta am redescoperit magia acestui serial. Cred ca noi toate ne dorim o lume perfecta pentru eroii nostri.De aici poate uneori si dezamagirea…Dar ma gandesc ca la urma urmei ei dau viata unor oameni cu vulnerabilitati;calitati si defecte.Nu sunt perfecti,dar mie imi plac asa cum sunt;cu indoielile lor,cu temerile lor,cu greselile lor…Pentru ca au profunzimi si asta ii face sa gaseasca drumul drept chiar si atunci cand ratacesc ...Pentru ca niciunde nu am mai vazut o relatie atat de frumoasa mama-fiu;in seara asta m-a emotionat pana la lacrimi puterea de intelegere a unui copil de sase ani,durerea lui…faptul ca era ,,impartit,,intre dragostea pentru mama lui si afectiunea tot mai puternica ,pe care o simte fata de Onur.Pentru ca desi se cearta des cei doi frumosi nebuni se iubesc mai mult decat pot spune…Este o alta etapa in relatia lor.Noi am fi vrut sa se termine cu nunta si,,au trait fericiti pana la adanci batraneti…,,Dar lungul drum al desavarsirii in doi de abia acum incepe.Si nu e lipsit de griji,de dificultati.E ca in viata.Asta imi place cel mai mult la serialul asta.Faptul ca eroii nostri ,,cresc,,si devin mai buni,mai frumosi.si mai intelepti…
Spui ca ai vazut ceva din ep.72.JHale,nu te grabi sa-l judeci prea aspru pe eroul nostru.Vorbesti de un ,,monstru,,Nu cred ca au innebunit scenaristii.Si nici nu cred ca vor sa distruga ,,mitul iubirii perfecte,,.Cred ca sunt alte lectii de viata ,pe care ei incearca sa le aduca in prim plan prin intermediul serialului.
Si eu sper sa pastram legatura si dupa terminarea serialului.Nu ma atrage altul.Asi,havin,iubire nu stiu de care pentru mine nu inseamna nimic.E suficient unul…UNIC.Dupa,voi reveni cel mai probabil la serialele mele englezesti…

Pupici.
O saptamana buna!
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 02 Noi 2008, 18:44

Se pare ca azi ma despart mai greu de forum....
Daca tot v-am innebunit cu cuvintele :
IN TOT CE VAD E NUMAI PERFECTIUNE
hai sa va arat si cine le spune in realitate : un soldat roman cind o vede ptr. intiia oara pe fata de care se indragosteste . Pacat ca nu am o poza color , sa vedeti ce ochi albastri superbi are EL .
Este vorba de filmul " QUO VADIS " , din 1951 , cu Robert Taylor .
1001 de nopti - Pagina 5 Debora13

Si daca tot ne-a dezamagit Onur , dar totusi mai credeti in iubire , cea capabila de sacrificii , uitati-va la acest film , dar mai ales la varianta din 2001 facuta de polonezi , cu Pawel Delag , care respecta in totalitate cartea . Este atit de bun ..........si intr-adevar acolo , este vorba de dragoste adevarata . MERITA
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 02 Noi 2008, 17:30

J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 02 Noi 2008, 17:17

Buna !
Ma bucur , aless , sa te "aud" , mi-am inchipuit ca ti s-a ....imputinat timpul . Mai ales ca ai si un bebe mic . Apropo , ce-ti face ingerasul ?
Very Happy
Se pare ca odata cu venirea toamnei s-au dus si altele , timpul liber , magia filmului nostru (am zis eu ca trebuie impuscati scenaristii) , parca pluteste o melancolie in aer . As minti dac-as spune ca nu-mi place , poate ptr. ca sint nascuta toamna , imi place melancolia , mai putin panta pe care aluneca serialul . Spuneam noi cindva , in mesajele din vara , ca am vazut ca barbatii turci stiu cum sa vorbeasca unei femei si stiu sa iubeasca .
Acum as zice ca stiu sa ........ CUCEREASCA .
Nu cred ca am fost mai dezamagita de panta pe care a luat-o o relatie inceputa cu multa dragoste , decit sint acum . E prea mare diferenta intre inceput si ...restul .Habar nu am cum vor sa termine filmul , dar le-as sugera sa incerce sa repare ce-au stricat , pina nu-i prea tirziu .
M-as bucura mult sa mai tinem legatura si dupa terminarea filmului , macar cu cite un mesaj pe luna . Nu conteaza subiectul .
Indiferent de ceea ce se va intimpla , "1001 nopti" este un film foarte bine facut si jucat , poate prea bine , ca de-aia imi vine sa-i dau pumni in cap lui Onur , si nu cred ca-l va uita cineva prea repede . Eu una am vazut si am invatat multe privindu-l .
Va pup pe toate si va urez toate cele bune .
Mereu voi intra pe acest forum si m-as bucura sa nu fiu singura .

IN TOT CE VAD E NUMAI PERFECTIUNE
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de aless14 Dum 02 Noi 2008, 13:28

Buna fetelor . Imi pare rau ca nu am putut intra mai des dar cum am reinceput serviciu nu m-am obisnuit inca cu noul meu program si nu mai am timp . Oricum am vazut ca si voi ati intrat din ce in ce mai rar . Sper totusi , la fel ca si tine Jhale ca sfarsitul serialului nu inseamna si sfarsitul prieteniei noastre . Sunt sigura ca vom gasi si alte subiecte de discutie . Ce sa spun, sunt la fel de dezamagita ca si voi , nu mai stiu ce scuze sa caut, ca sa-l inteleg pe Onur . Nici nu m-am mai uitat in avans la serial , ca sa nu ma enervez. Oricum ramane un serial frumos.
De noul serial care a inceput ,"Asi" ,nu pot sa spun nimic ca nu am vazut nici un episod Question dar o sa ma uit .
Va doresc o saptamana placuta , pt ca probabil pana la sfarsit de saptamana nu ne mai "auzim " . Va pup
aless14
aless14

Mesaje : 148
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Sam 01 Noi 2008, 20:55

J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Sam 01 Noi 2008, 18:47

Buna seara !
Buna cross , incepusem sa ma ingrijorez.....Nici de aless nu mai stiu nimic , dar la ea e alta situatie , trebuie sa-si reorganizeze timpul .
Trebuie sa recunosti ca serialul incepe sa-si piarda din magie ......si-mi pare mai rau decit pot spune . Din aprilie am inceput sa-mi construiesc o lume deosebita de asta in care traiesc si acum vad ca se naruie toate si nu stiu unde sa caut vinovatul . Totusi , asa cum spui si tu , este cel mai bun serial pe care l-am vazut pina acum si am vazut cum ar trebui sa fie niste lucruri pe care le credeam doar vise imposibile . Si tot datorita acestui film am cunoscut oameni sensibili si dosebiti , asa ca voi , si ma bucur ptr. asta . Chiar daca ptr. o perioada scurta , am avut ocazia sa vorbesc despre ceea ce ma intereseaza cu persoane cu aceleasi conceptii si dorinte .
Scriu acest mesaj ascultind muzica turceasca , se vede ca m-a cucerit lumea lor . Astazi pe B1 tv , in emisiunea "Destinatii la cheie" , am vazut Istanbulul si mi-am dat seama ca nu numai filmul mi-a placut , ci si orasul acesta deosebit .
Am vazut doar primele 2 parti din ep. 72 si pot sa spun ca Onur m-a dezamagit tare mult . Parca nu mai e barbatul acela perfect la care vizeaza orice femeie , ci asa cum am mai spus , un adevarat monstru , care face viata un cosmar celor apropiati .
No
Oare s-au scimbat scenaristii ?
Oare chiar nu-si dau seama ca distrugind mitul iubirii perfecte , nu fac nici un bine , nici filmului si nici sufletelor celor care si-au gasit alinarea si speranta in ceea ce au vazut in el ?
Sper doar , chiar daca filmul se termna , sa mai intram din cind in cind pe acest forum si sa nu pierdem chiar de tot legatura .
Va pup si va urez week-end placut !
PS. Daca ma enervez tare , o sa ma uit doar la "Asi" , sa stiti ca-i chiar bun, nu ca filmul nostru , dar merita vazut . Intimplator l-am prins chiar de la ep. 1 si am inteles unele chestii din "1001 nopti" privindu-l . Conceptiile lor despre viata sint total diferite , poate asta-i explicatia unor faze care nu ne-au placut si pe care nu le-am inteles .
Question Question
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Sam 01 Noi 2008, 18:14

1001 de nopti - Pagina 5 12029110

Parca a fost in alt secol.......


Ultima editare efectuata de catre J.Hale in Sam 01 Noi 2008, 18:54, editata de 1 ori
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Sam 01 Noi 2008, 11:43

1001 de nopti - Pagina 5 97939710
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Sam 01 Noi 2008, 11:41

Nu am mai reusit sa intru din motive personale,care nu au legatura cu serialul sau cu acest forum.

Va pup si va doresc un week-end placut!
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Sam 01 Noi 2008, 11:35

Să mă indrăgostesc de Berguzer după 10 ani?
vineri, 31 octombrie 2008

Adevăratul motiv al despărţirii


După ce Berguzer Korel (Şehrazat) şi logodnicul ei, Tan Sagturk s-au despărţit, gurile rele au şuşotit că motivul ar fi colegul şi partenerul ei din film Halit Ergenc (Onur).

Din spusele cărcotaşilor despărţirea s-ar fi produs imediat ce logodnicul ei ar fi descoperit un mesaj pe telefon de la Halit (Onur). Primul care a dat declaraţii referitor la despărţirea celor doi a fost Tan. Un adevărat gentleman, acesta a declarat: “ Berguzer este o persoană foarte mândră. Nu acesta este motivul despărţirii noastre. Ca multe alte ştiri care au apărut de-a lungul timpului şi asta este o minciună. Încă vorbesc în fiecare zi cu Berguzer la telefon, iar, din când în când ne mai şi întâlnim.”

Berguzer şi Halit, deranjaţi de speculaţiile tabloidelor

Halit le-a dat un răspuns destul de dur până şi colegilor de platou care au îndrăznit să-l întrebe detalii legate de acest zvon.

“ O ştiu pe Berguzer din copilărie. Când jucam alături de mama ei, ea venea şi se juca în platou. Nu s-a întâmplat nimic în 10 ani, credeti că e posibil să se întâmple chiar acum? O mai mare aberaţie nu poate exista! Eu sunt însurat şi îmi iubesc foarte mult soţia. Eu şi soţia mea am ajuns să râdem când citim astfel de ştiri. Nu ne mai afecteaza demult!
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Sam 01 Noi 2008, 11:32

Buna!
In ciuda crizei economice,se pare ca serialul va continua.Au ajuns deja la episodul 72.Nu am mai vazut nimic in avans,dar am inteles ca lucrurile o iau cumva razna.Probabil era nevoie de mai multa tensiune si suspans in acceptiunea lor.M-am uitat la serialul asta pentru ca era deosebit,special.Nu pot sa spun ca sunt dezamagita.Descopar insa ca barbatul perfect nu e atat de perfect precum credeam sau doream sa fie...un barbat care minte(spre deosebire de alte dati,cred ca acum poate fi iertat),pentru ca poate pentru prima data simte ca nu are controlul propriei vieti,un barbat care se tortureaza pentru ca simte ca asta nu e bine si ii afecteaza relatia.Nu mai e perfect,dar e poate cel mai bun dintre toti Smile Smile
Astept episoadele care vor urma...Poate nu cu aceeasi nerabdare,dar mie serialul continua sa imi placa.Pentru ca e cel mai bun,pe care l-am vazut vreodata.Si am vazut destule.
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mar 28 Oct 2008, 22:30

Ah , nu , nu si iar nu !!!!!!
Impuscati scenaristii ..!!!!!
Cum e posibil sa transformi un barbat atit de bun , atit de perfect , intr-un adevarat monstru ?
Ca sa folosesc un citat dintr-un roman (putin modificat) :
" DEZAMAGIREA E TOTALA SCUMPUL MEU IDOL , CAZUT DE PE SOCLUL PE CARE TE COCOTASEM "

1001 de nopti - Pagina 5 Pistol10
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 5 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 42 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum