1001Nopti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1001 de nopti

+2
J.Hale
CROSSWAYS_2005
6 participanți

Pagina 2 din 42 Înapoi  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Urmatorul

In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 20 Ian 2009, 10:22

Dezvăluiri incendiare din culisele "1001 de nopţi"
20 Ianuarie 2009 | | |
Kanal D va difuza, începând de astăzi, ora 20.15, la începutul fiecărui episod “1001 de nopţi”, interviuri în exclusivitate cu actorii din serial. Veţi afla cine sunt ei în realitate şi veţi fi martorii unor dezvăluiri incendiare ale secretelor din viaţa personală a vedetelor.

Ilcnur Omer, corespondentul special Kanal D care a realizat toate aceste materiale pe platourile de filmare la “1001 de nopţi”, a răspuns întrebărilor ziarului “Libertatea”.



Libertatea: Care este adevărul, până la urmă, sunt Onur (Halit Ergenc) şi Sehrazat (Berguzar Korel) împreună sau nu ?

Ilcnur: Nu mi s-a părut, la urma urmei sunt actori şi au ştiut să se ascundă. Sigur că în timpul interviului am văzut nişte gesturi mai mult decât amicale, dar confirmarea relaţiei lor a venit abia acum o săptămână.

Cu cine ai stat de vorbă?

Să le folosim numele din “1001 de nopţi”: cu Sehrazat, Onur, Kerem, Bennu, cu regizorul, cu designerul de costume şi cu unul dintre scenografi.

Aţi filmat în curtea vilei lui Kerem şi Bennu, pe care o ştim din serial. Există cu-adevărat?

Există, e amplasată într-unul din cartierele de lux ale Istanbulului, iar chiria lunară este de aproximativ 45.000 de euro.

Poţi să ne spui ceva ce nu ai reuşit să înregistrezi pe cameră?

Ar fi câteva lucruri. Sehrazat spunea că iarna mănâncă multe spaghete, i se pare că slăbeşte mâncând paste, dar, de fapt, în fiecare iarnă se îngraşă. Vara, în schimb, slăbeşte fără să facă nimic special. Onur mi-a spus, de exemplu, că mai are cinci fraţi.

Te-au servit cu ceva? Au fost gazde bune?

Am stat cu ei la masă. Atunci au avut orez şi o mâncare de carne cu legume “sebzeli yahni”. Bennu alesese meniul în acea zi.

Voteaza articolul:
Calificativ (din 6 voturi):
Articol citit de:
1793| | |
Comentarii (14)Adauga comentariu#14. raluca | 2009.01.20 | 09.45
ce super e onur
Daca ar fi toti barbatii cum e Onur nu ar mai fi divorturi.Si nu ma refer la bogatie,in niciun caz,ma refer la cum stie sa se poarte,cat de gentleman este.

Raspunde#13. A.B | 2009.01.20 | 09.39
Raspuns
Kanal D a inceput sa difuzeze doar un episod pe saptamana, deoarece si Kanal D turcesc difuzeaza tot marti serialu, si se apropiau prea mult romanii de episoadele difuzate de turci asa ca de la 2 pe saptamana s-a ajuns la 1 episod.

Raspunde#12. M.S. | 2009.01.20 | 09.38
FELICITARI


1001 de nopti - Pagina 2 Dezvaluiriem8.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 19 Ian 2009, 13:20

Uite si un "material' de lucru aici: Embarassed Embarassed Embarassed
http://video.yahoo.com/watch/4259680/11451450
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 19 Ian 2009, 13:15

J.Hale a scris:Ce vesti interesante ai adus , korel !
Tipii astia de la kanal d trebuiau sa se gindeasca la asta mai demult , si nu ma refer atit la ai nostrii , cit la turci . Cu asa ceva iti faci o reclama beton . M-am gindit de multe ori ca se comporta de parca nu i-ar interesa daca filmele lor au sau nu succes . Americanii i-ar fi facut reclama si pe luna . De-aia au ajuns unde au ajuns in numai 200 de ani .
Eu am mai vazut pe net niste filmulete cu Tardu Flordun si intr-adevar mi s-a parut un tip foarte vesel . Si drept sa spun ii sta chiar foarte bine asa , e simpatic foc . Abia astept sa vad reportajele .Si ptr. ca nu stiam de ele iti multumesc ptr. surpriza f. placuta .
bounce bounce bounce

gand la gand cu bucurie Very Happy Ma gandeam ca poate nu ai vazut stirea...oricum saptamana asta turcii nu vor difuza un nou episod...ma intreb ce-o sa faca ai nostri cand ii vom ajunge pe turci cu toate pauzele astea. Am auzit varii parerei: dupa unii mai sunt putine episoade, dupa altii filmarile mai continua pana la vara...Tu ce crezi? Question
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Lun 19 Ian 2009, 11:27

Ce vesti interesante ai adus , korel !
Tipii astia de la kanal d trebuiau sa se gindeasca la asta mai demult , si nu ma refer atit la ai nostrii , cit la turci . Cu asa ceva iti faci o reclama beton . M-am gindit de multe ori ca se comporta de parca nu i-ar interesa daca filmele lor au sau nu succes . Americanii i-ar fi facut reclama si pe luna . De-aia au ajuns unde au ajuns in numai 200 de ani .
Eu am mai vazut pe net niste filmulete cu Tardu Flordun si intr-adevar mi s-a parut un tip foarte vesel . Si drept sa spun ii sta chiar foarte bine asa , e simpatic foc . Abia astept sa vad reportajele .Si ptr. ca nu stiam de ele iti multumesc ptr. surpriza f. placuta .
bounce bounce bounce
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 19 Ian 2009, 10:37

Kanal D România oferă un cadou special fanilor “1001 de nopti”!


În urma miilor de scrisori primite din partea telespectatorilor care cereau informaţii despre actorii din serialul “1001 de nopti”, Kanal D a trimis un corespondent special în Turcia, pe platourile de filmare pentru a afla răspunsurile la întrebările fanilor din România.

Astfel, Kanal D va difuza, începând cu 20 ianuarie, ora 20.15, la începutul fiecărui episod “1001 de nopti”, difuzat marţea, interviuri în exclusivitate cu actorii din serial, aflând astfel detalii despre cine sunt ei în realitate şi dezvăluiri incendiare ale secretelor din viaţa personală a actorilor, imagini şi poveşti de pe platourile de filmare, picanterii despre actori şi echipa din spatele camerelor.

În ediţia de marţi, 20 ianuarie, vor fi intervievaţi Bennu interpretată de CEYDA DUVENCI şi Kerem întruchipat de TARDU FLORDUN. Ei povestesc despre cum au ajuns să joace în serial, ce părere au de succesul serialului în alte ţări şi cum şi-au ales meseria de actori.

Ilcnur Omer, corespondent special Kanal D pe platourile de filmare “1001 de nopti”, Istanbul, Turcia, a declarat la întoarcere: “Ceyda merită toate laudele, pentru că, deşi era foarte ocupată şi se afla pe platourile de filmare încă de la primele ore ale dimineţii iar ziua pentru ea urma să se încheie foarte târziu, a preferat să-şi petreacă cele 20 minute libere alături de noi şi să ne dea un interviu în aer liber, chiar dacă afară nu erau mai mult de 2-3 grade.
Despre Kerem pot să vă spun că am aflat că este cel mai punctual actor al serialului şi în acelaşi timp cel mai apreciat de regizor din acest punct de vedere. Este o persoană activă şi mereu pusă pe şotii, victime fiindu-i colegii de platou. La fel de deschis şi prietenos a fost şi cu echipă Kanal D România, la fel ca toţii ceilalţi.
Echipa care realizează acest serial este într-adevăr o echipă profesionistă. Nu irosesc niciun minut şi toată lumea ştie ce are de facut”.

Nu rataţi, începând de marţi 20 ianuarie, ora 20,15 cele mai incendiare dezvăluiri din culisele celor 1001 de nopţi.
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Vin 16 Ian 2009, 10:57

Ei , korel , s-au dus vremurile alea cind faceam din noapte zi si asteptam cu sufletul la gura ziua de luni . Am mai spus si eu , e mare pacat ca majoritatea fetelor considera aceasta perioada ca pe un capitol inchis din viata lor . Inseamna ca nu a insemnat chiar asa mult ptr. ele .
Mie mi-a intors viata pe dos , din motive personale , dar ....ce sa-i faci ...?
Azi nu prea am timp , dar miine sper sa fiu mai libera si ......mai vorbim.
Apropo de poza pe care ai pus-o , le sta foarte bine impreuna . Cum ziceam , in realitate ea este mult mai frumoasa , iar el mai timid ...si offf , sint tare OK .
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Joi 15 Ian 2009, 11:22

Cu dedicatie pt Crossways, care a continuat sa creada (ca si mine Very Happy ) ca vor fi un cuplu intr-o buna zi - prima poza "impreuna" de la recunoasterea oficiala a relatiei. Acea zi a fost 31.12.2008 Very Happy cheers cheers bounce bounce

1001 de nopti - Pagina 2 Primapozaimpreunabx7.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 13 Ian 2009, 22:21

mai fetelor, ce s-a intamplat cu noi? Unde e acel entuziasm care ne unea la inceput?? Cand ne apuca doua trei noaptea tot vorbind despre acest minunat serial si actorii care ii dau viata...Deja ma apuca nostalgia dupa acele vremuri...
Asta ma duce cu gandul la unul dintre romanele mele preferate "Arta Converastiei" de Ileana Vulpescu si la ce spune una dintre eroine "As vrea sa treaca mai repede si cat a mai ramas" (bine, e adevarat, in alt context)
Am ajuns sa ma simt singura pe acest forum parasit, arar cand mai intram Jhale si cu mine sa insufletim focul care abia mai palpaie...
Fetelor va astept pe toate sa apareti, macar acum pe final, mai sper intr-un miracol, haideti sa ne reunim ca la inceput!

Va pup, stiti ca imi sunteti dragi!
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 13 Ian 2009, 22:14

Vad ca sunt 3 vizitatori in acest moment...Sa incep sa ghicesc cine? Twisted Evil Laughing Laughing Razz Razz
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 13 Ian 2009, 07:13

Fetelor, vroiam sa va arat ce se intampla cand unii oameni devin obsedati:)Smile Very Happy Very Happy Laughing Laughing
Ce ziceti de asta? Cu acest sapun il puteti simti pe Onur direct pe pielea voastra Embarassed Twisted Evil jocolor


1001 de nopti - Pagina 2 Sapunulonur1ox6.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Lun 12 Ian 2009, 21:17

Buna seara !
De saptamini intregi tot spun ca Onur se comporta mizerabil iar Seh ar trebui sa-l paraseasca .....
Nu stiu pe cine voiam sa conving ca asta-i parerea mea , pe mine sau pe voi....
Cind iubesti asa cum iubeste Seh , nici o umilinta nu te inspaiminta mai mult decit ideea de a-ti pierde dragostea ...Eu stiu asta foarte bine .....
O femeie indragostita poate ierta multe , mult mai rele decit ce face Onur.
Asa sintem noi , condamnate la iubire . O vorba buna , un sarut , o atentie cit de mica , ne face sa iertam si sa speram . Ne multumim cu din ce in ce mai putin .......
Am citit si pe PORT ca multe persoane nu au fost de acord cu faptul ca Seh ii saruta mina lui Onur . Pe mine m-a deranjat ca a facut-o in public . Gestul in sine , facut la momentul potrivit este superb . Ieri am vazut o parte din "Pride and prejudice" , din 2005 , cu Matthew McFayden , si la un moment dat , Elisabeth ii saruta mina lui Darcy , cind el o cere in casatorie a doua oara . Sint singuri si in aer pluteste dragostea si ..... este absolut ...PERFECT . Daca nu ma insel si-n ASI va fi un asemenea moment .
Nu ma deranja daca Seh ii saruta mina lui Onur in primele ep. , cind se vedea c-o iubeste , m-a deranjat ca i-a sarutat-o cind el se comporta atit de urit .
Asta-i , sper ca doar aparent n-o mai iubeste , si in sufletul lui stie ca ea este toata lumea lui .
Si sa-si revina pina n-o pierde de tot , desi slabe sperante , ca ea aproape ca-l divinizeaza....
Va pup !
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Joi 08 Ian 2009, 16:56

Buna !
Cross , nici nu stii cit ma bucur ca nu ne-ai parasit !
Ce sa spun , ma bucur ptr. Berg si Halit , si eu sint de parere ca se potrivesc foarte bine . Am vazut interviurile cu ei , si dupa cum am mai spus , ea mi se pare mai frumoasa in realitate , mult mai frumoasa , iar el mai timid . Din punctul meu de vedere mi-au placut mai mult decit in serial .
Ca tot veni vorba de serial , ai dreptate cross , in ultimele ep. imi place mai mult Fusun , Onur ma deceptioneaza in continuare .
Nu mai vad la el acea ....sclipire , care-l facea deosebit .
Voua nu vi s-a parut in ultimul ep. (la turci) , ca scenaristii incearca sa dreaga busuiocul ? Adica , parc-ar fi reluat filmul de unde Onur si Seh erau logoditi si la Biyniapi se sarbatorea ?
Ptr. mine a fost ceva ...deja-vu . A fost pina si tipa (data trecuta Yasemin) cu care Onur se intretinea si Seh parea geloasa .
N-am inteles ce vor , au ajuns la ei criticile noastre privitoare la halul in care ne-au adus eroul ?
Cu toate ca se pare ca Kerem se va cupla putin cu Eda , tot imi place ACUM mai mult decit Onur , ca si comportament .
Si nu ma pot opri sa ma gindesc cam ce-ar face Onur daca Seh s-ar comporta precum Bennu ?!
Care , intre noi fie vorba , a devenit respingatoare . Dupa ce ca era nedreapta cu toti , acum a redevenit si alcoolica . Brrrr !!!
Il compatimesc pe Kerem .
Actrita din rolul Edei isi joaca perfect rolul , atita timp cit este atit de urita de fanii serialului . Nu-mi place ca i-a cam bagat in cofa pe toti barbatii din film . Adica ma asteptam ca macar unul , de ce nu Onur , sa banuiasca ceva , ma refer la chestia cu mail-urile .
Om vedea pina la sfirsit ce-o mai fi .
Va pup si va doresc sanatate .
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Joi 08 Ian 2009, 13:03

Korel a scris:
CROSSWAYS_2005 a scris:Buna!
Sa aveti un an mai bun,sa fiti sanatoase,sa fiti iubite si sa aveti multe motive sa va bucurati anul asta.
La multi ani!

Draga Cross,

Ma bucur sa te aud din nou!!! Pot sa-ti dau in continuare vesti bune: ieri a aparut stirea conform careia Berguzar si Halit se vor casatori la primavara!!! Ei, ce zici?!! Noi doua am fost de la bun inceput convinse de asta Very Happy I love you I love you I love you
Am vazut si eu ca nu prea mai merge sa incarci poze, dar daca Aless nu ia intra nu avem ce sa facem...
Te pup si sper sa ne mai auzim cat de curand! I love you lol!

Buna Korel,

O veste minunata.Ma bucur nespus.Sper sa nu intervina nimic,iar relatia lor sa urmeze drumul firesc si sa vedem imagini de la nunta in primavara.

Te pup si eu.Sigur ne mai auzim
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 07 Ian 2009, 10:45

CROSSWAYS_2005 a scris:Buna!
Sa aveti un an mai bun,sa fiti sanatoase,sa fiti iubite si sa aveti multe motive sa va bucurati anul asta.
La multi ani!

Draga Cross,

Ma bucur sa te aud din nou!!! Pot sa-ti dau in continuare vesti bune: ieri a aparut stirea conform careia Berguzar si Halit se vor casatori la primavara!!! Ei, ce zici?!! Noi doua am fost de la bun inceput convinse de asta Very Happy I love you I love you I love you
Am vazut si eu ca nu prea mai merge sa incarci poze, dar daca Aless nu ia intra nu avem ce sa facem...
Te pup si sper sa ne mai auzim cat de curand! I love you lol!
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mar 06 Ian 2009, 22:54

Nu mai reusesc sa incarc poze.Nu stiu ce se intampla.Poate are cineva o solutie.

Pupici!
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mar 06 Ian 2009, 22:48

Despre episodul din seara asta…bine realizat. si mai bine jucat.chiar daca pot sa gasesc lipsuri scenariului ma inclin in fata actorilor.in seara asta parca am regasit in relatia Seh –Onur tandretea ...complicitatea...iubirea...chiar daca pentru putin timp.Zambetul lui Seh parca lumineaza tot ecranul.O ador pe Berguzar.Vazand-o in interviuri mi se pare chiar mai frumoasa.Si extrem de naturala.
Mi-a placut Kerem,dar si modul in care scenaristii au reusit sa il apropie pe Semih de cei apropiati.Cred ca Bennu greseste.Sau a gresit pana la un punct.Ar fi trebuit sa ii fie alaturi lui Kerem;oricare ar fi fost deciziile lui privindu-i pe Sezen si Semih.
Daca mi-a mai placut cineva in seara asta...Fusun.Cat despre Eda...femeia asta imi da fiori(imi tot revine in minte scena cand amesteca ierburile care aveau sa fie cauza pierderii copilului de catre Seh ).Stiu ca voi nu aveti aceeasi parere,dar eu cred ca au facut o alegere buna in persoana acestei actrite cu ochi atat de rai...
Sunt foarte curioasa ce va urma.Si incantata ca pot sa-i vad atat de curand dupa filmari
pe eroii mei preferati.Daca tinem cont si de ultimele dezvaluiri si confirmari in legatura cu Halit si Berguzar ...abia astept.

CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mar 06 Ian 2009, 21:59

Buna!
Sa aveti un an mai bun,sa fiti sanatoase,sa fiti iubite si sa aveti multe motive sa va bucurati anul asta.
La multi ani!
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 31 Dec 2008, 19:30

LA MULTI ANI! UN AN NOU FERICIT CU SANATATE SI IMPLINIRI PE TOATE PLANURILE! TOATE DORINTELE VOASTRE SA SE REALIZEZE ASA CUM S-A REALIZAT DORINTA CA HALIT SI BERGUZAR SA FIE IMPREUNA!!!!!!!!!
Apropo, azi si-au recunoscut amandoi relatia, deci...este OFICIAL!!!!!!!! bounce lol! lol!


Va pup cu drag! Petrecere frumoasa!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 29 Dec 2008, 09:36

Buna Jhale!

Stiu, textul e mai vechi...L-AM PUS ASA, DE ADUCERE AMINTE...pentru comparatie.. Sad
Nu m-am uitat la episodul 77, din ce s-a comentat, intelesesem ca serialul s-a intors la vremurile bune Crying or Very sad
Tu spui ca nu-i asa nici pe departe. O sa am rabdare sa-l vad cand se va difuza la noi, cred ca si dialogurile sunt importante, cu toate ca la dragii nostrii actori mimica a fost un ingredient f important.
Daca nu va suparati, cred ca o sa mai postez cate ceva din traducerile Melissei, le-am gasit aseara salvate, si parca m-au trecut fiorii amintindu-mi ce traiam atunci... Sad

Sa aveti o zi usoara, eu lucrez azi si maine Crying or Very sad Mad Rolling Eyes
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 28 Dec 2008, 22:17

Korel a scris:Durerea DESPARTIRII ma raneste adinc in fiinta mea.
Cei care sint gelosi pe mine se bucura sa ma vada disperat si in suferinta.
Bucuria fericirii este atit de scurta,
Dar zilele in care sintem despartiti sint atit de lungi…
Ma intreb cum te simti de la rasaritul soarelui la apus si in fiecare noapte pina la mijirea zorilor.
Dar ITI PROMIT ca NICIODATA nu va mai fi ALTCINEVA,
DEOARECE aceasta este LEGEA in CARTEA IUBIRII !
Incepe ca un basm !
Continua ca un basm !
O MIE SI UNA DE NOPTI !!!

Va pup, fetelor!!! sunny

Korel . din pacate Onur nu este nici disperat si nici in suferinta .
Uita-te bine la chipul lui pe care altadata se citea dragostea , si spune-mi daca vezi vreo urma de asa ceva .
Privirea lui e rece si inexpresiva , tristetea nu-i umbreste fata . Altadata iubirea ii razbatea prin toti porii , acum atingerea lui pare a unei reptile cu singe rece .
Bucuria fericirii a fost scurtata de el , iar despartirea poate fi indulcita macar cu un telefon . Si cum te poti simti cind cel pe care il iubesti si in miinile caruia ti-ai pus soarta , te trateaza cu atita dispret si indiferenta ?
1001 DE NOPTI E DOAR UN BASM
si niciodata basmele nu devin realitate , cel putin nu in filmul asta .
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Dum 28 Dec 2008, 17:17

Durerea DESPARTIRII ma raneste adinc in fiinta mea.
Cei care sint gelosi pe mine se bucura sa ma vada disperat si in suferinta.
Bucuria fericirii este atit de scurta,
Dar zilele in care sintem despartiti sint atit de lungi…
Ma intreb cum te simti de la rasaritul soarelui la apus si in fiecare noapte pina la mijirea zorilor.
Dar ITI PROMIT ca NICIODATA nu va mai fi ALTCINEVA,
DEOARECE aceasta este LEGEA in CARTEA IUBIRII !
Incepe ca un basm !
Continua ca un basm !
O MIE SI UNA DE NOPTI !!!

Va pup, fetelor!!! sunny
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 28 Dec 2008, 16:33

Buna !
Korel , ma bucur ca ti-ai primit cadoul de Craciun , nu stiu daca dorinta tuturor fanilor i-a adus impreuna pe Halit si Berg , dar dorinta ta sigur a contribuit la asta .
Dupa toate timpeniile facute de kanal d , in sfirsit si un lucru frumos : urarile de sarbatori pe care ni le fac actorii din BBG . Mi-a placut mult Tardu , pare diferit de Kerem , e mai vesel , mi-a placut si Ceida si Berg . Am mai vazut-o pe Berg in interviuri si invitata la emisiuni , dar acum mi s-a parut intr-adevar frumoasa . Despre Halit .......in afara de vocea lui Onur , parca nu-l cunosc . Poate era doar o situatie de moment .
Apropo de film , am vazut ep. 77 si zau daca stiu ce sa cred sau ce sa simt . As fi preferat ca la usa lui Onur sa fi sunat Eda , iar el s-o respinga . Chiar am crezut ca ea era dupa privirea lui : usor mirata , dar rece in esenta .
Nu sint de acord cu ceea ce-a facut Seh . Bine , ea il iubeste si-i era dor , dar NU cred ca astea erau si sentimentele lui . Va mai amintiti cum o privea , cum incerca sa-i intre in suflet , cum parea sa-i netezeasca drumul vietii , cit de fericit era cind o vedea pe ea fericita ? Cind ea a plecat de-acasa , el n-a cautat-o deloc , n-a sunat macar sa vada ce fac , ea si Kaan , ba din contra , n-o mai voia in viata lui . Cel putin asa i-a spus lui Kerem , ca s-a saturat , desi stim bine ca din momentul in care s-au casatorit , ea s-a purtat ireprosabil , iar el ca un prost . A considerat ca trebuie sa-i dea o lectie , iar ea a acceptat situatia si s-a umilit . Cred ca va amintiti seara aceea , era ziua ei , totusi dl. Onur n-a binevoit sa-i dea un telefon si sa-i spuna "La multi ani" . Ba si mai rau , cind a gasit-o in casa , a intrebat-o de fata cu toti "ce cauta acolo si cind s-au impacat" .
Iar acum , cind el a fost cel care-a plecat , conform teoriei lui , el trebuia sa vina inapoi si sa repare situatia . Dar nu , Seh e cea care se duce ca proasta la usa lui . Ea il imbratiseaza , desi in privirea lui n-am vazut nici o secunda dragostea . Nici atunci si nici dupa . Iar scena din restaurant , cind ea ii saruta mina .....Tineti minte scenele din ep. trecute , cind el ii cauta mereu mina ....? Cind privirea lui incerca sa-i surprinda cea mai mica dorinta ? Datorita acestor priviri si chimiei dintre ei au inceput fanii sa spere ca cei 2 vor fi impreuna si in viata reala . S-a dovedit ca si-au jucat doar rolurile . Acum sint impreuna in viata , se iubesc , dar in film a disparut total magia . Sint intr-adevar actori buni , cel putin Halit , daca poate exprima atit de bine indiferenta fata de o femeie pe care in realitate o iubeste .
Am tot asteptat ca Onur sa redevina ....Onur , sa termine cu comportamentul asta dobitocesc , dar e din ce in ce mai rau . Poate multi se bucura ca ei s-au impacat . Eu n-am vazut-o ca pe o impacare , ci ca pe o noua umilinta la care a fost supusa Seh . M-am convins ca el nu va face niciodata vreun pas pentru ca totul sa mearga bine . Este gelos nu din prea mare dragoste , ci din orgoliul acela cu care masculii isi apara proprietatea .
La inceput o mai criticam pe Seh ptr. iesirile ei , mi se parea prea repezita .
Dar acum frica ei de dragoste mi se pare justificata .
Nu stiu cite episoade mai are filmul , eu mi-am facut deja o parere .
Cei care pareau puternici la inceput , s-au dovedit a fi cei mai slabi .
Uitati-va la Onur , la Peride , chiar la Bennu , care o incuraja mereu pe Seh si o sustinea .
Si faceti comparatie cu Seh si Kerem .
Eu nu-i voi explica niciodata purtarea gresita a lui Onur si prostiile pe care le face prin prisma faptului ca tatal a plecat cu amanta sau ca a fost inselat de logodnica . Ce-ar trebui sa faca atunci Seh , careia viata i-a tot dat lovituri ?
Sau ce-ar trebui sa faca Kerem , cind toata viata i-a fost data peste cap si mai are si-o betiva in casa ? Copilul ala era si al lui , deci si el sufera .
Si lui Seh i-a murit copilasul , iar celalalt are leucemie , dar nu incearca sa faca nimanui viata imposibila . Daca ea s-ar comporta ca Bennu , cred ca Onur ar interna-o la nebuni fara nici o remuscare .
Iar am scris cam mult , dar m-a luat valul .....
V a astept sa mai ziceti si voi ceva , ca eu o sa ramin fara idei in urma acestui serial .
Va pup si va spun : SARBATORI FERICITE !
santa cheers
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Vin 26 Dec 2008, 20:34

Craciun Fericit fetelor, va pup si va imbratisez! Sper ca ati primit de la Mos 1001...cadouri Very Happy Laughing bounce bounce santa rendeer cheers !
Am intrat sa va salut si sa postez ultimele noutati despre viata reala a eroilor nostri:
Mie uneia, Mosul mi-a aduc ce mi-am dorit cu ardoare anul acesta, pe halit si Berg imreuna!
Doamne si cand ma gandesc la discutiile noastre de prin mai/iunie, ce sperante aveam si iata ca nu s-a sfarsit anul si s-au indeplinit bounce bounce bounce Imi vine si mie sa topai de fericire! Cred ca toate eneergia noastra canalizata i-a adus impreuna Embarassed Embarassed Embarassed
Am sperante mari si pentru celelat cuplu din Asi. Insallah, sa se indeplineasca si cu ei! cheers cheers cheers
The first news says that everyone is fed up with Berguzar and Halit's affair. He doesn't give a damn if they are together. they are just normal people like us and he doesn't undestand why people are so interested in Berguzar and Halit so much.

****
The second news says that BERGUZAR AND HALIT must be in love and they are together. He says they were partners in the series bt he is sure BERGUZAR has laid her head on Halit's hairy chest in real life also.

***

The last news says that THE BBG series has a mystic LOVE effect on people because TARDU and the woman acting as EDA are also together in real life.


Daca e nevoie sa raduc, aici sunt, doar dati un semn rendeer

1001 de nopti - Pagina 2 1314424fc1.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Vin 26 Dec 2008, 13:12

Buna ziua la toata lumea si
CRACIUN FERICIT
alaturi de cei dragi !
A mai trecut un an din viata noastra si drept sa spun eu nici nu l-am simtit din cauza acestui fenomen numit "1001 nopti" .
Va urez sa aveti parte numai de bucurii si sa vi se intimple numai lucruri bune . Sper sa ne mai intilnim din cind in cind aici , chiar dac BBG se va termina .
Cross , ma bucur mult ca ne-ai dat un semn de viata , ti-am simtit lipsa .
Am vazut aici pareri oarecum diferite despre serial .
Ca realizare este bun in continuare , desi sint de acord cu korel ca personajul Eda este o alegere neinspirata si in general continuarea filmului in tonul episoadelor de la 66 incoace este un haos total .
Am spus si intr-un mesaj trecut ca Eda este in plus , dar cel mai tare ma nedumeresc Onur si Firdevs . Din 2 oameni minunati au facut adevarati monstri de prostie si egoism , niste persoane golite sufleteste .
Nu inteleg ce vor scenaristii , de fapt cred ca stiu : audienta .
Numai ca un asemenea film nu avea nevoie de audienta capatata asfel , exact cum un diamant perfect nu are nevoie de reclama .
Daca la inceputul filmului imi doream sa nu aiba sfirsit , acum abia astept finalul .
In viata reala Halit pare sa semene cu Onur cel de acum , un barbat care reactioneaza impulsiv , fara sa gindeasca prea mult si care se ghideaza dupa zicala "Scopul scuza mijloacele" . Sincer , poate fi orice vrea si cum vrea in realitate , dar in film as fi preferat sa ramina barbatul care parea sa fie la inceput .
Va pup pe toate si va urez inca o data : Sarbatori fericite !
santa
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de mmed Joi 25 Dec 2008, 03:59

Korel a scris:Mi-e mila de acest sufle chinuit si bolnav, de acest om care a ajuns sa se trezeasca noapte sa-i citeasca pe telefon mesajele sotiei sale.E deja boala prin ce trece Onur acum si ma intreb de unde toata aceasta tragedie in sufletul lui? Sa fie amintirea noptii negre? Sa fie neincrederea iscata de cand cu povestea cu Nil?Nu-si da seama ca se distruge pe sine, isi distruge casnicia? !?
N-as fi zis ca ne va fi dat sa vedem asa ceva. Ma intreb, se poate simba un om in asemenea hal? Incerc sa gasesc in minte exeple din realitatea care ma inconjoara...
Si Firdevs a devenit de nerecunoscut...Din femeia calda, mereu cu o vorba buna pe buze s-a transformat intr-o carcotasa, ii tine pe fata partea lui Nilufer, Kaan parca nici nu conteaza pt ea. Este incredibil ceea ce vad....

Dar cel mai tare ma dezamageste personmajul Eda - e atat de artificiala, ata de nereusit ii este rolul incat nu ma poate surprinde cu nimic. Sa nu ma intelegeti gresit, actrita care o joaca a fost o alegere f proasta, ceea ce este de neconceput avand in vedere cum joaca toti ceilalti, atati de potriviti in rolurile lor.
Pe cand aceasta e atat de falsa, de nereusita incat ma crispez de cate ori o vad.

Nu in ultimul rand, mai bine zis cireasa de pe tort, programul Kanal D Romania, care saptamana viitoare ne va prezenta "cele mai frumoase???!!!!!! pig scene" din seria a 3-a!!!! Mai baieti, chiar ne credti tampiti!!!


Buna seara tuturor,

In primul rand Craciun fericit tuturor, liniste si pace in suflete si in lumea toata. Si voua un an plin de bucurii si impliniri.
Parerea mea este in continuare ca toata tragedia asta din sufletul lui Onur nu are nici o legatura cu nopatea neagra, de data asta. Are radacini mult mai adanci si mult mai vechi. Repet este frica nebuna "de a fi abandonat", nesiguranta ca el "merita ceva asa de bun". Daca nu a-ti avut ocazia, va doresc sa nu o aveti vreodata in viata, sa vedeti cat de devastator este acest sentiment, in special la varste fragede. Sa nu uitam ca era un copil ( 12 ani ) cand tatal lui il parasise, apoi iubita, mama de cate ori ceva nu era pe placul ei si She in momente grele pentru el ( chiar daca si el gresise si merita sa i se intoarca spatele ). Dar cel mai marcant a fost momentul din copilarie. Anii trec si ai impresia ca totul este normal, ca momentul a fost depasit si uitat, dar el e un adevarat vulcan in suflet, care sta sa erupa cand te astepti mai putin si intr-un mod cat se poate de neplacut pentru tine si pentru cei din jur. Acum fac legatura si cu incercarea lui de a vorbi cu fosta amanta a tatului lui. Sufletul lui simte nevoia sa i se confirme ca nu a fost parasit pentru ca el ONUR nu valoara mare lucru pentru tatal lui, ca el pana la urma nu a avut nici o legatura cu aceasta parasire si ca tatal lui chiar a suferit ca a trebuit sa se desparta de el. Onur repeta de multe ori incepand cu episoadele de inceput si pana la cele mai recente ca are o "teama nebuna sa nu o piarda, ca isi pierde mintile numai cand se gandeste ca ar putea sa se intample". Cum va intelege Seh asta si cum va reusii sa-l faca sa-si depaseasca aceasta trauma vom vedea, pentru ca in final impresia mea este ca cheia problemei va fi in mainile ei.

Inca o data
Craciun Fericit

Deja simt o mare...lehamite....... scratch
Voi ce parere aveti fetelor?

Va pup, seara buna!

PS Imi pare rau de atata...lehamite, dar in seara asta nu m-am putut abtine study

mmed

Mesaje : 20
Data de înscriere : 17/09/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 2 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 42 Înapoi  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum