1001Nopti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1001 de nopti

+2
J.Hale
CROSSWAYS_2005
6 participanți

Pagina 4 din 42 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 42  Urmatorul

In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Joi 04 Dec 2008, 22:50

Mi-a placut tare mult episodul din seara asta...Ea e superba...
Iti trimit un link http://www.huniliyiz.biz/index.php?topic=1148.0
Sunt niste interviuri cu ei doi, al ei este foarte recent din revista Marie Claire pe decembrie (varianta turceasac). M-a impresionat foarte tare ce a declarat ea. Mi-am putut face o parere despre ce fel de persoana este in viata reala. Citeste-l si tu daca ai timp si pe urma discutam.
Seara frumoasa!
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Joi 04 Dec 2008, 19:17


Uneori privirile spun mai mult decat o mie de cuvinte Embarassed Wink I love you
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Joi 04 Dec 2008, 17:14

J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Joi 04 Dec 2008, 01:06

ASI...........Cu toate neintelegerile lor , par mai apropiati decit Onur si Seh , chiar fara sa se fi rostit intre ei vreo vorba . Iubirea lor e mai calda , ca si privirile lor , din film se desprinde o anumita duiosie , pe cind in BBG este multa patima .
Demir ii priveste mai intii , uimit , sufletul , n-ar indrazni sa-i atinga nici un fir de par . Pe cind la Onur , pe primul plan sint dorintele fizice .
(Ca sa vezi cite lucruri mi-au sarit in ochi de cind m-a dezamagit ) .
De cite ori l-ai vazut pe Onur purtind o discutie luuuunga cu Seh , incercind sa-i afle dorintele , preferintele , visele , spaimele ?
Pe cind Demir incearca s-a cunoasca pe Asi din discutiile lor . Si mi se pare din ce in ce mai uimit de dragostea care i se cuibareste in suflet . Si speriat de ceea ce simte .
M-a distrat cind afirma ca nu stie ce sentimente are si ca s-a grabit .
Ca in urmatoarele momente sa se arunce in foc ptr. ea , la propriu ..
Dragostea lor e atit de vizibila , incit nici nu le vezi neintelegerile .
Sper ca scenaristii sa nu strice si acest film .
Iar muzica .......te-atinge la suflet .
Mai vorbim miine , sper .
Noapte buna !
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Joi 04 Dec 2008, 00:42

Multumesc ptr. clipuri , sint f. frumoase .
Iti trimit si eu unul , tot cu scene din ASI , dar cu o melodie de Kirac , aia pe care o cinta Cansel cind ii facea mincare lui Ali Kemal , daca-ti mai amintesti.

https://www.youtube.com/watch?v=lJWxNGlYUHU&feature=related

Am vazut BBG EP. 75 adineauri , si impresia e aceeasi , parca ma uit la alt film .
De ce sa nu poti recunoaste ca esti dezamagita de Onur ? In momentul in care eu am facut-o m-am simtit foarte usurata , iar ptr. tine ar trebui sa fie o lectie de invatat . Si anume :
PRIETENA , SA NU AI INCREDERE IN BARBATI .
Cred ca oricum ar incepe , o dragoste sfirseste la fel .
Dar....cum speranta moare ultima.....
Sa fie scenariul facut dupa dorintele fanilor ,? N-as crede , in afara de cazul in care as admite ca turcii sint fara inima . Mai degraba e ca o cana de apa rece turnata in cap : bai , ia mai treziti-va la cruda realitate , ati visat destul . V-am pacalit . Chiar credeati ca poate exista ceva atit de frumos ???
Sper sa se termine cit mai curind , ca devine prea .....inodor si incolor.
Firul actiunii e timpit rau . Parca le-ar fi secat toate ideile . Bine , ptr. cei care vad in orice doar aventura , o fi potrivit , dar ptr. oamenii cu suflet....yok .
Am vrut sa vad promo-ul la ep. 76 , dar si cu asta si-au batut joc , sint doar secvente din ep. 75 .
Pa....
alien
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 03 Dec 2008, 23:42

Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 03 Dec 2008, 23:41

Iti trimit ceva care m-a uns la suflet:
https://www.youtube.com/watch?v=fcVrI8kw6CY&NR=1
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 03 Dec 2008, 22:45

J.Hale a scris:ASI ......
Il urmaresc si chiar imi place foarte mult . De fapt ...il si inregistrez . Culmea , tot de la ep. 7 , ca si BBG .
Demir imi pare mai putin hotarit , ptr. inceput , decit Onur , dar parca imi place mai mult din unele puncte de vedere . Este genul "ce-i in gusa si-n capusa" . Intr-un fel seamana cu Kerem , adica e mai deschis , mai bine tace decit sa minta .
Poate ca nu are ochi albastrii , dar sint foarte expresivi , si-i vezi tot sufletul in ei .
Imi place cum isi apleaca putin capul intr-o parte atunci cind asculta ce-i spune cineva . O sa mai vorbim despre el , daca vrei .
Te pup .
santa

Azi a fost primul episod pe care l-am inregistrat si imi pare rau ca n-am facut mai devreme. Imi place mult...
Recunosc ca trag cu ochiul la ce se scrie dincolo...Tuba(Asi) mi se pare minunat de frumoasa, de el ce sa mai spun...Deja am inceput sa sper pentru cei doi si in viata reala, cum o faceam pe vremuri pentru Halit si Berguzar.
Fac o pereche frumoasa iar eu sunt o romantica incurabila, totul trebuie sa se termine cu happy end. Embarassed Razz I love you
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 03 Dec 2008, 22:38

Ce mult ma bucur ca ai scris! Cred ca stateam pe tusa in ultimul timp si doar citeam ce postati voi (mai mult tu, e adevarat) tocmai pt ca imi era frica sa recunosc fata de mine insumi cat de tare m-a dezamagit Onur. Atata timp cat nu scriam, nu recunosteam ca-i asa. Iata ca "ultimatumul" Very Happy tau m-a facut sa ies la lumina, daca pot sa spun asa.
Daca pe tine "starea asta de dobitoceala pe care o afiseaza acum Onur , te face sa fii mai linistita si mai impacata privitor la unele alegeri pe care le-ai facut in viata", pe mine din contra, ma face sa fiu nelinistita in privinta alegerilor pe care le voi face in viitor!
mai ales ca eu am tot amanat "momentul" punand pret doar pe cariera pana acum. Ma rog, asa a fost sa fie. Poate daca aveam de ales ar fi fost altfel.

In fine, sa-ti mai spun ca m-am uitat aseara la episodul de la turci (l-ai vazut?) si ca nu sunt sanse de indreptare, poate decat pt Fusun?
Onur sta la hotel, e randul lui Sherezat sa asculte aria cu acelasi nume cum facea Onur pe vremuri, Eda e de neoprit, iar lui Bennu ii moare bebelusul in burta?!~
N-as fi crezut ca se ajunge aici...
Tu ai vazut episodul?
Am citit pe Port ("dincolo") ca producatorii serialului sunt atenti la reactia publicului si ca ar fi schimbat scenariul in functie de asta. Tu crezi asa ceva? Pacat ca nu citesc si ce se posteaza pe forumurile din Romania, cu siguranta n-ar fi ajuns la povestea de acum Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Crying or Very sad
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mier 03 Dec 2008, 19:54

ASI ......
Il urmaresc si chiar imi place foarte mult . De fapt ...il si inregistrez . Culmea , tot de la ep. 7 , ca si BBG .
Demir imi pare mai putin hotarit , ptr. inceput , decit Onur , dar parca imi place mai mult din unele puncte de vedere . Este genul "ce-i in gusa si-n capusa" . Intr-un fel seamana cu Kerem , adica e mai deschis , mai bine tace decit sa minta .
Poate ca nu are ochi albastrii , dar sint foarte expresivi , si-i vezi tot sufletul in ei .
Imi place cum isi apleaca putin capul intr-o parte atunci cind asculta ce-i spune cineva . O sa mai vorbim despre el , daca vrei .
Te pup .
santa
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mier 03 Dec 2008, 19:53

Aoleu , uitasem de celebra nunta in direct . N-o sa-ti vine sa crezi , am ris si am vorbit singura . Am vorbit ,..ca era de vorbit , la asa o timpenie , si am ris ptr. ca mi s-a parut ca seamana ca 2 picaturi de apa cu nunta lui Moni si Iri . Pretentioasa , cu muzica proasta (ptr. ocazia respectiva) , cu invitati tepeni . Mai degraba parea priveghi .
Totusi Halit si Berg mi s-au parut mai relaxati . Si Ceida .
Sonorizarea , un adevarat dezastru .
affraid
De ce nu l-au invitat pe Tarkan ? Sigur ar fi spart gheata si s-ar fi distrat lumea .

https://www.youtube.com/watch?v=mraHltrOgVE&feature=related


Ultima editare efectuata de catre J.Hale in Mier 03 Dec 2008, 20:39, editata de 5 ori
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mier 03 Dec 2008, 19:43

Buna seara !
Korel , nu trebuie sa ma rogi sa mai intru , am zis ca atita timp cat sint singura nu voi mai posta . Dar daca mai e cineva......
Cred ca am folosit cam mult patos in mesajele mele si m-ai inteles gresit in unele din ele . Ne "cunoastem " demult , de pe PORT , si stii ca n-am ascuns niciodata faptul ca ptr. mine acest film e mai mult decit ce se vede pe ecran . Am spus ca sint foarte dezamagita de actualul Onur , de fapt de comportamentul lui . Tu zici de mine , dar cine-ti citeste ultimele comentarii , vede ca si tu ai pus mult la suflet transformarea lui . Stiu si eu , stii si tu , ca e doar un film , dar nu trebuie sa negam ca ne-a intors vietile pe dos . Tie inca ti se stringe stomacul la unele scene , mie nu , deci.... cine se chinuieste ?
Napoleon spunea ca "de la dragoste la ura , nu-i decit un singur pas" , iar eu tocmai l-am facut . Bine , figurat vorbind .
Am mai spus ca , intr-un fel , starea asta de dobitoceala pe care o afiseaza acum Onur , ma face sa fiu mai linistita si mai impacata cu mine privitor la unele alegeri pe care le-am facut in viata .
In privinta filmului , sint intrutotul de acord cu tine . Onur m-a dezamagit , dar serialul este bine realizat in continuare , mai putin scenariul .
Eda este o "gaselnita" care a stricat sfirsitul filmului . Aia e , era prea frumos ca sa fie adevarat !
Si ...da , ceea ce se intimpla acum seamana foarte mult cu realitatea , dar chiar trebuia sa semene ????
Nu sintem oare satui de realitate , de certuri , de neintelegeri ? Chiar si-n filme trebuie s-o vedem ?
De ce crezi ca filmul a avut asa un succes ? Tocmai ptr. .....irealitatea lui . Si eu si tu si multi altii , ptr. o clipa , am vazut si am simtit altceva si altfel .
Sa stii ca si eu inregistrez in continuare filmul , deci e .....ceva .
( Ptr. posteritate )
Te pup si bineinteles ca o sa pastram legatura , daca vrei . Filmele turcesti vin pe banda .
Te pup .
bounce bounce Rolling Eyes Smile
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 03 Dec 2008, 09:45

A fost o nunta atat de trista, cu muzica de inmormantare parca, ca nu mi-a placut deloc. Ideea "directului" m-a atras initial, pana am vazut cat de rigizi pareau nuntasii, nimeni nu se bucura, nimeni nu manca, ca sa nu mai zic de Peride si Seval care pareau inghetate ca niste statui.
Nu stiu de ce, dar am avut impresia ca asist mai degraba la o nunta a lui Halit cu Berguzar decat a lui Onur cu Sherezat.
Cat despre indroducerea personajului Eda, intriga incepe sa aduca a telenovela. Pacat, mare pacat! Evil or Very Mad Mad Sad Sad Sad
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 02 Dec 2008, 23:20

Tare m-a mai dezamagit mult trambitata nunta in direct. Pacat...pe zice ce trece sunt mai dezamagita. Ar fi trebuit sa se termine atunci dupa prima nunta..
Of fetelor, pe unde sunteti?...
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Dum 30 Noi 2008, 23:49

In schimb m-a acaparat Asi, il urmaresti? Mie imi place pentru ca si intre cele doua personajele principale, Demir si Asi, exista aceeasi alchimie ca intre Onur si Sherezat si asta ii da savoare.
Sper sa nu fie ultimul tau mesaj si sper sa mai avem prilejul sa vorbim, de ce nu, poate chiar despre Asi. Twisted Evil
Cum spuneai mai demult, formul acesta e un soi de constiinta a noastra, deci n-o putem ignora.
Haide, te mai astept cat de curand si promit sa fiu prezenta sa-ti dau replica. lol!
Noapte buna! Sleep Sleep Sleep
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Dum 30 Noi 2008, 23:43

Of, Jhale...Nu Onur s-a schimbat, ci evolutia PERSONAJULUI Onur. Mi-ar placea sa-l intreb pe Halit cum ar fi aratat Onur daca scenaristii ar fi lasat la latitudinea lui evolutia personajului.
Nu trebuie sa te chinuiesti atat, pana la urma e un scenariu, si asa cum spuneam mai demult, evolutia personajului se muleaza mai mult pe realitate si mai putin pe perfectiune asa cum era la inceput. Tin minte cum ne mai minunam toate, Doamne! cum poate sa existe asa un barbat!?! De cate ori imi rememorez scena din masina in drum spre Dubai mi se strange stomacul. Cred ca am rememorat-o de zeci de ori si imi da si acum aceeasi senzatie. Daca ar fi ramas asa si pe parcurs, PERFECT, oare nu ne-am fi plictisit? Onur venerand-o pe Sherezat, iar si iar? Cat a fost inaccesibila, asa s-a purtat, apoi farmecul a pierit. Dar e ca-n viata, nu poate fi mereu luna de miere, pe parcurs oamenii se obisnuiesc unul cu celelalt, balanta sentimentelor se mai schima si ea...deh
Nu sunt dezamagita, doar ca mi-a pierit acel entuziasm de la inceput, cred ca de aceea n-am mai intrat pe forum atat de des ca inainte. dar continui sa inregistrez fiecare episod, si asta e ceva, nu?
Cand voi fi batrana le voi vedea, poate, cu nepotul meu caruia ii voi spune "iata cum arata si se poarta un barbat perfect" Very Happy Very Happy Laughing
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 30 Noi 2008, 16:41

Buna !
Am spus o buna perioada ca de cite ori vad acest film imi vine sa zic :
" In tot ce vad e numai perfectiune ." .
In parte nu mi-am schimbat parerea , ramine o realizare de exceptie . Am revazut citeva din ep. de inceput si mi-am dat seama ca serialul in sine m-a facut sa invat multe despre un popor deosebit , sa admir o tara despre care nu stiam cit poate fi de frumoasa , sa-i ascult muzica superba .
Felul in care a evoluat personajul lui Onur mi-a mai taiat din entuziasm , dar doar din cel referitor la "barbatul perfect" .
O sa spun deci :
IN TOT CE VAD E NUMAI PERFECTIUNE ,
atunci cind ma voi gindi la film : si :
CE APARENTE FRUMOASE ARE IPOCRIZIA ,
cind imi voi aminti de cel pe care l-am admirat o buna bucata de timp.

Probabil ca asta va fi ultimul mesaj pe care-l scriu , chiar daca mereu voi intra pe acest forum . Ptr. ca mi se pare ca am ramas singura . Chiar daca v-a dezamagit filmul , puteam sa vorbim despre altceva , as fi vrut sa stiu macar ce faceti .
Va urez tuturor sa aveti parte numai de zile senine !
Wink si va dedic o melodie care mie mi-a placut mult :
https://www.youtube.com/watch?v=7CqSf49GIvE&feature=related
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Sam 29 Noi 2008, 18:01

Buna !
Imi spunea korel int-un mesaj , nu demult :
"filmul e mai aproape de realitatea vietii si mai departe de perfectiunea de care spuneai" .
Avea dreptate .
Mi-am amintit o fraza din "Citadela" lui A. de Saint-Exupery :

" A venit la mine si mi-a spus : extermina-i pe toti !
Si-am inteles ca el dorea perfectiunea , ptr. ca doar moartea este perfecta"
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Lun 24 Noi 2008, 23:45

Buna !
Ma gindeam sa nu scriu nimic azi , pe de alta parte imi amintesc ce putine episoade mai sint ...si se va termina totul , dfinitiv .
In mintea mea acest forum e un loc in care parc-as vorbi cu propria-mi constiinta .
Cind a inceput filmul s-a creeat un fel de curent care parca ne-a smuls de la locul nostru si ne-a adunat , si forta acestui curent ne-a tinut aproape mult timp . Dar , cum toate au un sfirsit , iata-ne ajunsi si aici .
M-am gindit de multe ori ce are deosebit acest film de ne-a intors vietile pe dos . Cred ca este vorba de noutatea pe care a adus-o .
Noi am cunoscut tirziu lumea , si multa vreme n-am vazut decit americanisme . Si dupa atitia ani , iata ca apare si altceva , vedem ca exista si altfel de oameni , alte idei , altfel de trairi ....
Ar fi fost deosebita viata noastra daca am fi stiut mai demult ca se poate si altfel....???!!!
Eu.....nu stiu , dar cred ca da .
Primul lucru extraordinar pe care l-a facut acest film este ca ne-a aratat ca mai exista destui oameni sensibili, ca nu sintem singuri , ca mai exista credinta in dragoste si speranta in viitor .
Datorita lui am aflat unii de ceilalti . Este si asta o victorie .
Pe mine m-a invatat sa visez , nu neaparat la ochi albastri , ci la orizonturi nesfirsite , la tarmuri indepartate ......
Sper c-ati inteles cite ceva din ce-am scris.
Va pup si va urez noapte buna !
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Joi 20 Noi 2008, 23:00

Buna seara !
Buna aless , pe unde umbli , ca mi-era dor sa mai vorbim !.......
Tii minte cite nopti am pierdut asta-vara.....???
Ar trebui schimbat motto-ul de prezentare . Ceva de genul :
" EI NU SINT PERFECTI , NICI DRAGOSTEA LOR NU ESTE PERFECTA , DAR PENTRU O CLIPA , TOTUL A AVUT APARENTA PERFECTIUNII...."
Sau , poate gasiti voi ceva mai bun..
No
Nu stiu daca de dragul audientelor sau altul e motivul , dar filmul a luat-o pe o panta urita . Parerea mea este ca un om nu se poate schimba atit de mult . Mai degraba a jucat un rol si acum isi da arama pe fata . Daca la turci asta are succes , mare pacat . Crezusem ca scenaristii sint buni cunoscatori ai sufletului omenesc si de-aia au creeat ceva atit de frumos , ceva care sa vina in intimpinarea celor care mai spera in iubire , prietenie , incredere ......
Tot ce face si ce spune Onur incepind cu ep. 56 este doar mizerie si minciuna . Cineva care minte atit de usor , n-a invatat asta peste noapte , inseamna ca este in firea lui . Sincer , voi nu v-ati dori ca Seh sa-l paraseasca ? Dar nu indragostita inca , ci scirbita de ordinarul de linga ea . Eu am vazut toate episoadele care au rulat la turci si , sincer , ma uit ca la ceva de pe alta lume . Nu ma intelegeti gresit , filmul este foarte bine facut , dar caracterele personajelor s-au schimbat total . Cel mai tare , Onur . Nici Firdevs n-a scapat . In ultimul ep. (74) , Seh ii face observatie vis-a-vis de purtarea ei cu copiii si ea alearga la Onur cu jalba-n protap . Credea ca daca sint certati , el o sa sara in sus la plingerea ei . Din cite mi-am dat seama , si trebuie sa recunosc ca mi-a mers la inima , Onur o pune la punct si inca destul de dur . Am impresia ca-i spune ca si el a observat comportamentul ei , ca Seh are dreptate si ca ea este sotia lui si stapina casei .
Ce sa mai zic !!??
Nu stiu daca astia de la KANAL D o sa dea si sezonul 3 . Vad ca au inceput sa ciopirteasca filmele . Episoadele de 1 ora si .......au devenit de 50 de minute . In seara asta am vazut ca au taiat si din "ASI" aproape jumatate de ora . Mare pacat ca sint atit de neseriosi , ca au seriale bune si dau si multe filme noi seara dupa 22 .

Chiar daca filmul ne-a dezamagit , hai sa mai intram din cind in cind si sa mai schimbam cite o parere . Despre orice .
Va urez noapte buna si sper sa mai ....vorbim .
Va pup
Very Happy
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de aless14 Joi 20 Noi 2008, 21:31

Buna fetelor . Imi cer scuze ca nu am mai intrat in ultimul timp dar sunt la fel de dezamagita ca si voi , nu mai gasesc nimic interesant de discutat legat de film , a devenit totul o poveste obisnuita si chiar neplacuta , parerea mea e ca in incercarea de a pastra audienta au cam "fortat " lucrurile si au stricat totul ..... Eu nici nu m-am mai uitat la film in ultimul timp .
Nici macar in film nu poate fi totul perfect ........... asta e.
O zi buna . Va pup
aless14
aless14

Mesaje : 148
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 19 Noi 2008, 10:06

Ai dreptate, Jhale... Si eu am un gust amar de cateva episoade, nu-l mai recunosc deloc pe barbatul minunat de la inceput. Incep sa cred ca cel care a spus “In dragoste nu sunt interesante decat cucerirea si despartirea… Restul e umplutura” avea mare dreptate. Oricum ce s-a intamplat in ultimele episoade a distrus mitul barbatului perfect pe care mi-l creasem. S-au inversat rolurile, in timp ce ea nu stie ce sa mai faca ca sa-i fie pe plac, el e din ce in ce mai rece, de nerecunoscut, nu mai are aceea privire subjugata de la inceputurile relatiei lor. Nu indraznesc sa ma uit mai departe la ultimele episoade de teama sa nu fiu si mai socata. Pana la urma ma gandesc ca filmul e mult mai aproape de realitatea vietii si departe de perfectiunea de care spuneai. Eu am invatat la fizica ca nu exista "modelul ideal".

In schimb, daca viata personajelor Sheh si Onur au luat o turnura la care nu ma asteptam, in viata reala en tocmai invers. Ieri mi-a fost tradus un articol f recent care a aparut in presa turca pe 18.11.2008, in care fosta sotie a lui Halit declara ca cei doi sunt intr-adevar impreuna dar ca ea crede ca relatia lor nu va dura mai mult de 1 an jumate, adica exact cat a durat si casnicia.

Va pup si eu, o zi usoara!
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mier 19 Noi 2008, 01:32

Buna !
Teoretic , ar trebui sa ma culc , ca-i 1 noaptea .....
Dar nu pot.....
Tocmai am vazut ep. 74 la turci si fragmente din 75........
Fara cuvinte......Ma refer la mizeria sufleteasca de care da dovada Onur ......
Acum , mai mult ca niciodata , as vrea ca , dupa ce va fi demascata aceasta Eda , Seh sa-l paraseasca pe Onur.......Pentru totdeauna.......
Dupa ce ea descopera ca "iubitul" ei sot a angajat fotograful , este atit de disperata si de dezamagita , incit nu se mai poate concentra la drum si are un accident . Onur este anuntat si merge la spital , dar ea ii spune s-o lase in pace .....
Bineinteles ca el ii tot spune "askim" , cum ii spunea inainte de casatorie , dar de-atunci uitase cuvintul......dar in ochii lui nu se mai vede dragostea....
Chiar daca n-am aprobat-o intotdeauna , am admirat-o pe Seh........
Una din caitatile ei este corectitudinea . I-a promis lui Onur ca indiferent de situatie nu va mai pleca de-acasa si se tine de cuvint ........
Acuma pleaca el.......
La un hotel ....Normal ar fi sa incerce sa repare ce-a facut sau macar sa aiba mustrari de constiinta.........Dar ti-ai gasit.........
Il cheama pe Gani si-i cere sa scoata ceva din calculatorul lui Seh .....
Initial , Gani face ce-i cere si merge la el la birou.....dar nu poate face asa o mirlanie......Onur-bey ramine cu gura cascata , sa-i dea lectii de bun-simt , loialitate si incredere un nimeni.....!!!!!!.
Diabolica de Eda devine ....criminala de Eda ....Si incepe sa-i faca ochi dulci lui Onur , se imbraca la fel ca SEh , iar el ......o priveste cam la fel cum o privea pe Seh la inceput.....Da doamne sa ma insel......
Imi mentin parerea : este un mizerabil cu "M" mare......
Sint aproape sigura ca la sfirsit vor ramine impreuna , ca doar ea il iubeste
"la fel cum victima isi iubeste calaul " , dar zau , daca n-ar merita sa ramina singur acest .........nici nu stiu cum sa-i spun , ca nu este in dictionar cuvint care sa-l caracterizeze acum......
Ce sa mai zic ? Simteam nevoia sa ma descarc.....Sint atit de dezamagita.....Nu de film , e foarte bine realizat in continuare , ci de acest Onur , pe care l-am crezut ..BARBAT .....
Va pup !
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Lun 17 Noi 2008, 22:37

Episodul de azi a durat exact 57 de minute si 7 secunde (fara generic) .
Ma indoiesc foarte ca exista vreun ep. atit de scurt.....
Intru acum pe net si vad.....
Pe de alta parte , ceea ce se intimpla acum e penibil , mai bine ca taie Kanalistii....




lol! lol! Hm , asa cum ma gindeam . Ep. 63 are 1 ora si 16 minute , din care , hai sa zicem , 1minut si jumatate este genericul.......
BRAVO KANAL D !!!!!!
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Lun 17 Noi 2008, 22:27

Buna seara !
"A FOST NEVOIE DE UN ULTIMATUM CA SA TE ADUC PE CALEA CEA BUNA.."
Asta-i parerea lui Onur-bey......
Iar eu as spune :
- Onur-bey , esti un mare mizerabil . Tu minti si inseli , dar cea care trebuie ..."adusa pe calea cea buna " este sotia ta .
Spuneam pe la inceputul filmului ca nu-mi dau seama cum un barbat care nu este Fat-Frumos poate fi atit de perfect . Acuma stiu ...Perfect era felul lui de a fi , de a vorbi , de a privi.....Dar toate astea s-au dovedit a fi de fatada , false si neadevarate....
Si-atunci , ce mai ramine ........???!!!!!!
Purtarea lui este incalificabila . Cum poti sustine ca iubesti pe cineva dar nu-i dai macar un mesaj de ziua ei ? Si nici pe ea n-o inteleg . Unde este demnitatea si orgoliul de altadata ? Poate fi dragostea atit de oarba incit sa nu vada ca doar ea iubeste cu adevarat ?!
Daca asa se comporta si vorbeste un barbat indragostit..............................
Tot episodul din seara asta mi-a provocat dureri de stomac...........
Si o scirba imensa.....
Si mirare ca m-au inselat aparentele.....
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 4 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 42 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum