1001Nopti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1001 de nopti

+2
J.Hale
CROSSWAYS_2005
6 participanți

Pagina 3 din 42 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 42  Urmatorul

In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 24 Dec 2008, 23:06

Draga Cross,

Ce bucurie sa te avem iar printre noi! deci asa se explica tacerea ta...n-am stiut...multa sanatate!
Ce interviu a fost cu cei doi pe Kanal D?!?! Si cand! Nu am vazut........ Mad Mad confused confused Sad Sad
L-or da in reluare?

Dragele mele, santa

Da-ti voie sa va urez la randul meu Craciun fericit alaturi de cei dragi, multe cadouri si bucurii. Fie ca acest forum sa se insufleteasca si sa ne regasim din nou in familia "1001 Nopti" cheers I love you Very Happy

Va imbratisez cu drag! santa santa santa
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mier 24 Dec 2008, 21:50

Buna seara!

Pentru ca este Ajunul Craciunului va doresc sa va bucurati alaturi de toti cei dragi de magia acestei sarbatori,sa fiti sanatoase si sa aveti parte de liniste sufleteasca.Ma bucur ca datorita voua forum-ul nu a murit.Doar entuziasmul in a vedea acest serial se pare ca nu mai e acelasi...In ceea ce ma priveste pot sa spun ca pretuiesc serialul la fel de mult,chiar daca asa cum spunea mmed el si-a mai pierdut din farmec.Ma bucur ca cei doi traiesc povestea si in realitate In seara asta i-am vazut pe amandoi (Seh si Onur)acordand un scurt interviu celor de la Kanal D.Sunt frumosi si sper ca iubirea lor sa dureze.Se pare ca acest canal de televiziune a inteles in sfarsit ce a reprezentat acest serial pentru multi dintre noi pentru ca unul cate unul actorii din distributia serialului ne fac urari de sarbatori.Cat despre lehamitea de care vorbea Korel nu stiu ce sa spun...La turci ultimul episod vizionat este 77,deci sunt de inteles atat difuzarea lui numai intr-o singura zi a saptamanii cat si reluarea momentelor importante din seria a 3-a .Pentru ca timp de o luna si jumatate am fost imobilizata la pat fara posibilitatea accesului la calculator am avut ocazia sa urmaresc si celelalte seriale difuzate de Kanal D si sa compar.Nici ANII PIERDUTI(pe care il prefer dupa ,,1001 de NOPTI,,) nici ASI nu se apropie ca valoare de ,,1001 de NOPTI,,.Cat despre cel care s-a terminat saptamana trecuta-,,IUBIRE DE ARGINT,,-pot sa spun ca am urmarit o telenovela in toata regula.

Va pup.

CRACIUN FERICIT!
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 23 Dec 2008, 22:47

Mi-e mila de acest sufle chinuit si bolnav, de acest om care a ajuns sa se trezeasca noapte sa-i citeasca pe telefon mesajele sotiei sale.E deja boala prin ce trece Onur acum si ma intreb de unde toata aceasta tragedie in sufletul lui? Sa fie amintirea noptii negre? Sa fie neincrederea iscata de cand cu povestea cu Nil?Nu-si da seama ca se distruge pe sine, isi distruge casnicia? !?
N-as fi zis ca ne va fi dat sa vedem asa ceva. Ma intreb, se poate simba un om in asemenea hal? Incerc sa gasesc in minte exeple din realitatea care ma inconjoara...
Si Firdevs a devenit de nerecunoscut...Din femeia calda, mereu cu o vorba buna pe buze s-a transformat intr-o carcotasa, ii tine pe fata partea lui Nilufer, Kaan parca nici nu conteaza pt ea. Este incredibil ceea ce vad....

Dar cel mai tare ma dezamageste personmajul Eda - e atat de artificiala, ata de nereusit ii este rolul incat nu ma poate surprinde cu nimic. Sa nu ma intelegeti gresit, actrita care o joaca a fost o alegere f proasta, ceea ce este de neconceput avand in vedere cum joaca toti ceilalti, atati de potriviti in rolurile lor.
Pe cand aceasta e atat de falsa, de nereusita incat ma crispez de cate ori o vad.

Nu in ultimul rand, mai bine zis cireasa de pe tort, programul Kanal D Romania, care saptamana viitoare ne va prezenta "cele mai frumoase???!!!!!! pig scene" din seria a 3-a!!!! Mai baieti, chiar ne credti tampiti!!!
Deja simt o mare...lehamite....... scratch
Voi ce parere aveti fetelor?

Va pup, seara buna!

PS Imi pare rau de atata...lehamite, dar in seara asta nu m-am putut abtine study
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 23 Dec 2008, 12:53

Dragele mele,

Amandoua aveti dreptate. Pana la urma e ca in poza aia cu baba si cu mirii, fiecare vede una sau alta, dar toata lumea are dreptate, depinde cum priveste fiecare.
Eu ma bucur pentru ei in viata reala, am si eu un motiv de bucurie, iata!, e ceva la care am sperat atat de mult ca Mosu mi-a indeplinit dorinta:) Pacat ca n-a mai intrat si Cross sa comentam, si ea era o sustinatoare infocata a relatie lor.
Am citit ca in presa turca au iesit la iveala tot felul de zvonuri, care vin sa intareasca vechile noastre presupuneri: Halit s-a casatorit doar ca sa o faca geloasa pe Berg care la acea vreme iesea deja cu Tan. Pacat ca s-a grabit si nu a luptat inca de-atunci pt iubirea lor. Acum Gizem si Tan sunt considerati "victime colaterale". Sa semene "Onur cel schimbat" cu Halit cel real ?Smile Suspect pirat
Nu mai stiu ce sa cred, dar una peste alte ei fac un cuplu reusit, raman la vechea mea parere. Twisted Evil Twisted Evil
Va pup, mai vorbim zilele astea. santa
1001 de nopti - Pagina 3 Pariswn0zd1.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de mmed Dum 21 Dec 2008, 20:32

J.Hale a scris:Buna seara !
Fiecare are dreptul la opinie , deci mmed , nu cred ca se supara cineva ca ti-ai spus parerea . Eu ma bucur sa-ti citesc mesajele , oricit de lungi ar fi .
Constat ca esti cu moralul ridicat in privinta filmului si ti-ai pastrat oarecum increderea in Onur .
Cred ca fiecare din noi , atunci cind a inceput filmul , si-a formulat in minte niste asteptari . Tu consideri ca filmul e in continuare OK ptr. ca asa este si in realitate .
Eu am sperat din suflet sa nu semene cu realitatea .
De-aia sint oarecum dezamagita . E asa cum spui despre Onur , n-a fost perfect niciodata , dar mereu a ramas barbat , pe cind in ultimul timp e un dezastru .
Toti suferim in viata , unii mai mult decit Onur , dar asta nu ne da dreptul sa facem altora viata imposibila . Iar chestia cu frica de abandon......cred ca izvoraste din teama ca nu poate face o femeie fericita , ca nu poate fi sot , doar prieten sau amant .
Daca educatia si virsta nu-l pot ajuta sa se controleze .......
Spunea bine korel ca ptr. Onur , Seh este trofeul din vitrina .
Are intr-adevar ochi frumosi si vorba dulce , dar astea nu sint totul .
Gestul de la inceput , de a cumpara o noapte , i l-am putut ierta , ptr. ca am vazut cit il durea ceea ce s-a intimplat , dorinta sincera de a indrepta lucrurile . Pe cind acum , nici nu-si inchipuie ca ar avea vreo vina , ca si atunci cu Yasemin , sau cu fetita .
Am revazut si eu o parte din ep. mai vechi , si cu toate ca stiu acum ca Onur nu este cum am visat , tot mi-a placut .
Exact cum am mai zis : "Ce aparente frumoase are ipocrizia !"
Sint sigura ca pina la urma se vor impaca , dar dintre ei 2 , Seh este cea care iubeste mai mult . Daca ar fi dupa el , ar ramine despartiti......
Eda este un personaj putin tras de par , nu se potriveste in peisaj . Nu era nevoie de ea ptr. a li se da o lectie. Privind-o , sintem prea ocupati s-o urim ca sa mai vedem posibile dedesubturi .
Intr-un cuvint , poate ca filmul reflecta mai mult realitatea facindu-l pe Onur sa se comporte mizerabil , dar nu-i ceea ce mi-as fi dorit eu . Realitatea ma inconjoara in fiecare zi , uneori o urasc si vreau sa evadez . Unde , daca si filmele ne arata aceleasi lucruri ???
Eu te-am inteles pe tine , dar tu......ma poti intelege ?
Am citit comentariul unei femei arabe despre "Gumus" si mi-a placut . Ea spune cam asa :
-"Stau in pat , linga mine un strain . Sotul meu . Ma uit pe geam , doar nisip si pustiu . Totul e urit . Ma uit la film . Flori , haine frumoase , barbati frumosi . Prefer filmul " . Nu stiu daca am retinut bine , esenta este asta.
Greseala scenaristilor este ca ne-au prezentat personajele timp de 2 sezoane intr-un anumit fel , iar acum toti s-au schimbat cu 180 de grade . Asta nu-i normal , nici ptr. realitate nici ptr. fictiune . Sintem indemnati sa credem ca nu poti avea incredere in nimeni , niciodata , ca oricind cel de linga tine se poate schimba .
Acuma , fiecare isi formeaza o parere proprie , in functie de ceea ce simte si ceea ce gindeste si nu trebuie judecat .
Uite ca si eu am scris romane .
Sper sa mai vorbim , noapte buna !


Buna seara,

Multumesc mult pentru gandul tau frumos. Sti un singur lucru simt ca as vrea sa mai spun, poate ca asa o sa mai "indulciti" un pic amareala filmului din ultimul timp. Aveti dreptate, toate vrem sa evadam intr-o lume mai frumoasa, diferita de realitatea din jur si am fi vrut ca acest film sa fie fereastra spre alta lume, dar daca ar putea fi invers ? Adica sa ne demonstreze ca de fapt si realitatea cea mai neplacuta se poate "vindeca", daca ne-ar invata ca aceasta realitate o putem transforma intr-un vis ? Se poate, eu va spun din experienta ca se poate si de fapt asta astept eu de la finalul serialului. Oricine poate creea o poveste, un scenariu si poate trai intr-o lume imaginara, dar iti trebuie ceva vointa sa trasnformi viata reala intr-o poveste.

E CARCIUNUL, totul e magic acum si orice poate devenii realitate

Va sarut si va imbratisez

mmed

Mesaje : 20
Data de înscriere : 17/09/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 21 Dec 2008, 00:58

Buna seara !
Fiecare are dreptul la opinie , deci mmed , nu cred ca se supara cineva ca ti-ai spus parerea . Eu ma bucur sa-ti citesc mesajele , oricit de lungi ar fi .
Constat ca esti cu moralul ridicat in privinta filmului si ti-ai pastrat oarecum increderea in Onur .
Cred ca fiecare din noi , atunci cind a inceput filmul , si-a formulat in minte niste asteptari . Tu consideri ca filmul e in continuare OK ptr. ca asa este si in realitate .
Eu am sperat din suflet sa nu semene cu realitatea .
De-aia sint oarecum dezamagita . E asa cum spui despre Onur , n-a fost perfect niciodata , dar mereu a ramas barbat , pe cind in ultimul timp e un dezastru .
Toti suferim in viata , unii mai mult decit Onur , dar asta nu ne da dreptul sa facem altora viata imposibila . Iar chestia cu frica de abandon......cred ca izvoraste din teama ca nu poate face o femeie fericita , ca nu poate fi sot , doar prieten sau amant .
Daca educatia si virsta nu-l pot ajuta sa se controleze .......
Spunea bine korel ca ptr. Onur , Seh este trofeul din vitrina .
Are intr-adevar ochi frumosi si vorba dulce , dar astea nu sint totul .
Gestul de la inceput , de a cumpara o noapte , i l-am putut ierta , ptr. ca am vazut cit il durea ceea ce s-a intimplat , dorinta sincera de a indrepta lucrurile . Pe cind acum , nici nu-si inchipuie ca ar avea vreo vina , ca si atunci cu Yasemin , sau cu fetita .
Am revazut si eu o parte din ep. mai vechi , si cu toate ca stiu acum ca Onur nu este cum am visat , tot mi-a placut .
Exact cum am mai zis : "Ce aparente frumoase are ipocrizia !"
Sint sigura ca pina la urma se vor impaca , dar dintre ei 2 , Seh este cea care iubeste mai mult . Daca ar fi dupa el , ar ramine despartiti......
Eda este un personaj putin tras de par , nu se potriveste in peisaj . Nu era nevoie de ea ptr. a li se da o lectie. Privind-o , sintem prea ocupati s-o urim ca sa mai vedem posibile dedesubturi .
Intr-un cuvint , poate ca filmul reflecta mai mult realitatea facindu-l pe Onur sa se comporte mizerabil , dar nu-i ceea ce mi-as fi dorit eu . Realitatea ma inconjoara in fiecare zi , uneori o urasc si vreau sa evadez . Unde , daca si filmele ne arata aceleasi lucruri ???
Eu te-am inteles pe tine , dar tu......ma poti intelege ?
Am citit comentariul unei femei arabe despre "Gumus" si mi-a placut . Ea spune cam asa :
-"Stau in pat , linga mine un strain . Sotul meu . Ma uit pe geam , doar nisip si pustiu . Totul e urit . Ma uit la film . Flori , haine frumoase , barbati frumosi . Prefer filmul " . Nu stiu daca am retinut bine , esenta este asta.
Greseala scenaristilor este ca ne-au prezentat personajele timp de 2 sezoane intr-un anumit fel , iar acum toti s-au schimbat cu 180 de grade . Asta nu-i normal , nici ptr. realitate nici ptr. fictiune . Sintem indemnati sa credem ca nu poti avea incredere in nimeni , niciodata , ca oricind cel de linga tine se poate schimba .
Acuma , fiecare isi formeaza o parere proprie , in functie de ceea ce simte si ceea ce gindeste si nu trebuie judecat .
Uite ca si eu am scris romane .
Sper sa mai vorbim , noapte buna !
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de mmed Sam 20 Dec 2008, 04:53

Korel a scris:Intoarcerea de la Paris.... Laughing Laughing Laughing
Presa turca a comentat ca nici in aeroport nu-si putea lua ochii de la ea, desi tot nu recunosc ca sunt impreuna Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Razz Razz Embarassed

1001 de nopti - Pagina 3 Intoarcereadelapariscq9.th

Buna seara tuturor,

Chiar daca nu am mai scris de mult pe forum am citit tot ce a-ti scris voi. Pentru ca imi pierdusem dintr-o prostie toate pozele salvate ( am dat delate fara sa ma uit pe ce ) am reluat tot ce s-a postat pe forum de la inceput, inclusiv primul segment. Cu toate micile neantelegeri care au mai aparut forumul si-a pastrat tinuta, frumusetea si intimitatea.
Am ales sa intru pe o postare a lui Korel pentru ca in primul segment al forumului am vazut ca intreba intr-un moment de mine. Atunci cand ai intrebat de mine eram plecata din tara, dar acum sunt aici. Daca te pot ajuta cu ceva o fac cu mare placere. Astept un mail de la tine mmedrea@gmail.com

Mi-a fost un pic teama sa mai scriu pana acum ( poate jena e cuvantul cel mai potrivit ), ca sa nu va suparati pe mine, dar mi-am zis ca pana la urma poate nu va suparati si chiar daca nu sunteti de acord cu ceea ce voi scrie, treceti mai departe si nu imi dati atentie. Saptamana viitoare este Craciunul si atunci toate sunt iertate, asa ca acum am curaj sa va spun si parerea mea.

Dragele mele chiar daca serialul nostru drag nu mai are ritmul si suspansul primelor episoade mie in continuare mi se pare tare frumos si plin de lectii de viata. Onur cu carisma lui ( sunt convinsa ca si in viata reala o are, asa ceva nu cred ca se poate "mima" ) ne-a fermecat si ne-a facut sa uitam cu totul purtarea lui de la inceputul serialului, care sa-mi fie cu iertare nu a fost nici pe departe a unui barbat perfect. Modul cum a "asediat-o" pur si simplu pe Seh dupa celebra "noapte neagra", comportamentul si cuvintele lui, privirile si gesturile ne-au fermecat atat de tare incat toate am fost tentate sa-l urcam cumva pe un piedestal pe care am scris " barbatul perfect". Daca prin comportamentul lui din seria 2 si 3 a dovedit ca nu merita pus acolo, toate am facut gresala sa-l blamam pe el ca personaj, pe scenaristi, pe dorinta de comercial care a pus stapanire si pe acest frumos serial etc. Dar eu zic ca, si credeti-ma ca am facut o pasiune reala pt acest serial, ca de fapt noi suntem cele care ne-am grabit un pic sa-l "suim" prea sus. Va rog frumos sa nu ma intelegeti gresit, nu judec si nu critic pe nimeni. Si eu am facut exact ca voi, dar pentru ca am un mic avantaj, de care poate nu toate dintre voi beneficiaza, am inceput sa ma analizez ce ma supara de fapt la cum decurg lucrurile acum. Avantajul pe care il mentionam era legat de faptul ca eu care am filmele mele de suflet pe care imi place tare mult sa le revad, iar si iar, mi-am facut selectii din episoade cu scenele care sunt cu ei sau se refera strict la ei ( va imaginati ca nu am atata timp la dispozitie sa revad episoadele intregi ). Dar ca sa pot face aceste selectii am revazut tot, scena cu scena si in momentul acela mi-am dat seama ca serialul a ramas la fel de perfect ca la inceput. Numai noi nu-l putem percepe asa pentru ca ne-a " furat " frumusetea inceputului si acum nu mai putem vedea frumusetea continuarii. Suntem femei , suntem romantice, ne plac la nebunie florile, lumanarile aprinse pe masa, cuvintele frumoase, dar am uitat ca ceea ce si-a propus acest serial a fost sa ne prezinte un fapt de viata si nu o poveste cu Ilena Cosanzeana si Fat Frumos. Asa a fost de la inceput si continua in aceeasi maniera. Sincer, l-ati vedea voi pe Fat Frumos sa faca o asemenea propunere ca Onur ????? Si ca a facut propunerea nu era cel mai rau lucru, dar o putea "indrepta" oricand, a avut multe ocazii sa o faca, dar el a preferat sa persiste in "prostia" lui ( e o vorba romaneasca, ma scuza-ti ). Ma uitam la fata ei cand s-a reantors in birou sa-i spuna ca accepta, avea lacrimi in ochi si pe obraji si atitudinea ei, felul in care a respins initial propunerea si felul in care a acceptat-o ( ca un condamnat sentinta ) nu l-a sensibilizat nici un moment sa gandeasca ca ea nu ar fi cerut o asemenea suma de bani ca sa o "investeasca", asa cum o ironizeaza el cand ea intarzie la servici dupa noaptea petrecuta impreuna, ci are nevoie de aceei bani pentru o problema chiar foarte grava. Suma in sine trebuia sa-l faca sa se gandeasca ca cineva cere aceasta suma in conditiile in care era ea angajata la firma numai pt o chestiune de viata si de moarte. Pe urma scena din restaurant cand o intreba de ce e imbracata in negru si atitudinea ei si scena finala din camera cand el vrea sa-i dezgoleasca umarul si sa o sarute si ea timid intinde mana sa-l opreasca intr-un ultim gest disperat sa-l determine sa se opreasca. Toate astea nu m-au "izbit" la inceput atat de tare, acum realizez ca am trecut cu destula usurinta peste ele, prinsa de farmecul povestii in sine si de faptul ( care mie mi-a placut tare ) ca toata actiunea se derula foarte rapid. Iar insist sa va spun ca nu-l judec, doar relatez fapte. Spun ca nu-l judec pentru ca asa cum am mai spus intr-o postare anterioara, ei doi sunt doua pietre extrem de dure care nu se pot modela decat daca dai cu "barosul", adica daca nu era asa nu "dezlantuiau" dragostea care ne-a fermecat pe toti. Spun numai ca noi ne-am grabit sa-l numim barbatul perfect, si apoi ne-am suparat pe el ( de fapt pe scenaristi ) ca l-au transformat intr-un mic monstrulet ( asa cum il percepem acum ), pentru ca gelozia in sine e monstruoasa. Mie imi place ca au continuat, mi s-ar fi parut ireal daca se opreau la nunta si ...... au trait fericiti pana la adanci batranete. Oare cum ar fi putut un simplu petec de hartie ( ma rog la ei e ca un carnet ) cu doua semnaturi sa le schimbe caracterul ? Daca vream sa-i vedem fericiti cu adevarat pana la adanci batranete mai au de tras. Se pare ca cea mai importanta lectie inca nu a invatat-o niciunul dintre ei. Si toate acestea asa cuma-ti vazut se rasfrang si asupra copiilor. Ce minunata lectie de viata am vazut in ultimul episod, cand cei doi pusti se cearta, fiecare luand apararea parintelui lui. Ce frumos si in ce mod au stiut sa-i impace Onur si Firdefs. Discutia dintre Onur si Kaan mi se pare o lectie minunata pentru cei care suntem parinti. La fel mi s-a parut si discutia dintre Seh si Liliput ( dupa ce tipa la ea si se duce in dormitor sa o impace ). Mi se pare iar o lectie demna de tinut minte povestea prin care trece Melek. Ea a uitat ca i-a "furat" iubitul sorei ei, atunci nu s-a gandit nici o clipa prin ce trece Bennu, si acum pur si simplu " nu intelege" de ce i se intampla ei asta, de ce ei ? Ganditi-va ca nimeni, niciunul dintre noi nu ramane pe loc, toti ne schimbam. Uitati-va la celelalte personaje : Bennu care din fata super intelegatoare si toleranta isi face discutii inutile in casa pentru Melek, sincer nu are dreptate, ce putea face Kerem sa impiedice actiunile lui Burak ? Deci sa- dus cumva in cealalta extrema. Dar aceasta oscilatie e buna, pentru ca sa-si gaseasca echilibru, undeva intre fata de la inceput si cea de acum. Personajul Kerem oscileaza si el, pe un caracter nesigur si macinat de tot felul reprosuri, regrete, dragoste, ura etc. Oricat ni s-ar parea noua ca sunt deja "banale" aceste personaje sunt vii, din viata si nu din basme. Dragele mele acesta a fost unul din motivele pentru care ne-a placut acest serial. Recunosc ca nu mai are acel farmec subtil de la inceput, dar zau ca e minunat ca ei duc povestea pana la capat incercand sa rezolve problemele principale care nu-i lasa pe eroii nostrii sa fie fericiti. Ei nu pot fi fericiti asa cum sunt acum, asa cum au fost creati de la bun inceput. Si pe mine m-a enervat tare personajul Eda la inceput, mi s-a parut foarte tras de par, exagerat, un personaj de telenovela si nu de serial. Dar ganditi-va ca fata asta e dezechilibrata mental, e clar ca peste acest dezechilibru a venit povestea cu Ahmet, de unde a inceput ura ei pentru Seh, si acum o regaseste in pozitia de "femeie fericita", care-i mai da si "ordine" dupa parerea ei si care are numai succese in toate. Ea nu stie nimic din povestea "nefericita" a lui Seh, ea vede numai partea frumoasa si este si ea o gelosa inraita. Stand si analizand-o nu mi se mai pare deloc exagerat comportamentul ei, este tipul perfect a unui personaj gelos si dezechilibrat ( dusa rau cu pluta cum am zice noi ). Si totusi, asa cum in final Jale desi le-a stricat nunta minunata, le-a salvat la amandoi viata ( lui indirect si ei direct ), tot asa cred ca acest personaj EDA ii va ajuta sa se vindece , probabil pe el de gelozie si pe ea de incapatanare, sau nu stiu cum sa o numesc, prea "sare" din orice, ia totul mult prea personal. Si modul cum incerca sa puna problema cand vrea sa-l convinga de ceva nu cred ca este ceal mai potrivit cand sti ca ai langa tine un "gelos". Vorbea cineva pe forum de sentimentul de abandon. Nici nu va puteti da seama, din pacate eu am avut ocazia sa vad cu ochii mei, ce ravagii face in viata unui om acest sentiment, si Onur l-a trait din plin cu cele mai apropiate fiinte din viata lui ( tatal, iubita, mama sa in diverse ocazii si chiar Seh ). Asa cum Seh sa teme de orice crezand ca viata o sa-i dea iar o "lovitura", acelasi lucru il are in replica si el, "frica de abandon", eu cred ca de fapt aste este adevarata "sursa" a geloziei lui si nu neancredrea in Seh, care intradevar nu i-a dat niciodata nici cel mai mic motiv sa se indoiasca de ea. A punctat el foarte bine asta in discutia lor din padure, in celebru ep 39, dar pana Seh nu va intelege asta cu adevarat, pana nu va intelege ca adevarata cauza a geloziei lui nu este neacredrea in ea ci frica de abandon, si nu va invata sa-l faca sa aiba incredere ca ea nu-l va mai parasii niciodata si pentru nici un motiv, nu pot fi fericiti. Parerea mea este ca EDA va reusi sa-i vindece, dureros, foarte dureros ( ca orice operatie care vindeca ), dar cu ei asa cum am vazut pana acum nu se poate altfel, sunt doua caractere mult prea puternice amandoi ca sa poate fi modelati "mai bland". Eu cred ca peste ani, cand vor privi inapoi, chiar daca este o ironie a viatii, vor avea pentru ce sa-i multumeasca Edei ca a intrat in viata lor si le-a facut atatea necazuri. De fapt asta cred ca va fi una din cele mai mari lectii de viata ale serialului. Nimic nu trebuie judecat sau condamnat, pentru ca nu sti de fapt ce binecuvantare se ascunde in spatele acestui "rau"

Imi propusesem sa scriu cateva randuri si iar a iesit o compunere de 3 pagini ca la scoala. Nu am mai scris de 2-3 luni bune si acum am scris cat pentru 3 luni. Imi cer scuze inca o data si nu ma supar daca nu citit ce am scris.

Sarbatori fericite tuturor, un an nou minunat si multa sanatate.

mmed

Mesaje : 20
Data de înscriere : 17/09/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Vin 19 Dec 2008, 21:58

Buna !
Cross , am vazut ca ai intrat , ce mai faci , ptr. Dumnezeu , ca n-ai mai dat nici un semn de viata ?
Esti bine ?
Cum ti se pare directia in care a luat-o filmul ? Sau nu te-ai mai uitat ?
Korel a deschis alt topic , cu ASI , nu stiu daca ai vazut ceva din el .
Eu cred , si probabil si ea , ca nu-i nimic rau . 1001 NOPTI inseamna de fapt o multime de povesti despre o gramada de oameni , iar liantul dintre ele este povestea Seherezadei . Deci putem vorbi pe acest forum si despre alte filme turcesti , in fond BBG se apropie de final .
Te pup si sper din suflet sa ramii alaturi de noi . PLEASE !!!
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Joi 18 Dec 2008, 18:57

Buna !
Sint foarte ocupata zilele astea si n-am intrat deloc pe net...
Nu inteleg de ce Halit si Berg nu recunosc faptul ca au o relatie . O privesc din start ca pe o aventura si nu vor sa dea sfoara in tara , sau e vorba de altceva ? BBG si-a pierdut farmecul ptr. mine , desi il urmaresc in continuare , dar din curiozitate . Vreau sa vad cum vor rezolva problemele scenaristii . Mare pacat ca au facut harcea-parcea dintr-un film foarte frumos inceput .
Korel , eu una m-am dezumflat de tot , desi trebuia sa-mi dau seama ca era prea frumos ca sa fie si adevarat .
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Vin 12 Dec 2008, 22:56

Intoarcerea de la Paris.... Laughing Laughing Laughing
Presa turca a comentat ca nici in aeroport nu-si putea lua ochii de la ea, desi tot nu recunosc ca sunt impreuna Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Razz Razz Embarassed

1001 de nopti - Pagina 3 Intoarcereadelapariscq9.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 10 Dec 2008, 11:45

Halit Ergenc's heart could not take the misfortune of events that came over him in the last few weeks. Halit ergenc went to Siyami Ersek Heart disease Hospital to run an effort test and to have his heart checked. The doctors told Ergenc to rest and Ergenc decided to go to Paris.


1001 de nopti - Pagina 3 Pariswn0bi6.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mar 09 Dec 2008, 19:35

Berguzar are o nota mare de la mine ptr. ca printre actorii pe care-i admira si cu care ar vrea sa joace este si Andy Garcia .
Mie-mi place de el dintotdeauna , chiar daca nu are ochi albastri .
Embarassed
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mar 09 Dec 2008, 19:29

Buna !
Si eu as fi vrut ca serialul sa se termine la ep. 66 , dar fara "intentia" aia de nunta si fara Eda , doar cununia . Dar ce sa facem , audientele se pare ca sint mai importante decit sufletele citorva persoane . Eu am spus decind am vazut continuarea la turci , ca partea 3-a este lipsita de valoarea celorlalte 2 .
Ei vorbesc de rasturnari de situatii si de schimbarea caracterelor personajelor ca de ceva bun , care va incinta lumea . Poate ca asta se poarta in Turcia , dar noi nu sintem la fel de multumiti . Noi intram in lumea unui film si cu sufletul, nu numai cu timpul liber . Ma indoiesc ca un personaj poate ramine credibil cind gindirea si actiunile i se schimba de la un sezon la altul .
Ca au facut din Bennu o femeie mai stapina pe ea si mai mindra , nu-i rau , dar istericalele ei legate de Melek mi se par deplasate , cind ea era cea care incerca s-o faca pe Seh sa judece corect o situatie .
L-au facut pe Kerem mai "casnic" si mai asezat , iar nu-i rau , dar schimbarea nici nu-i atit de mare si poate fi justificata prin aceea ca are o familie si va fi tata . El o luase razna cind s-a indragostit de Seh , dar n-a fost niciodata nici prost si nici rau ca om .
Totusi , trebuiau sa faca din Firdevs asa o vipera , si proasta pe deasupra ?
Sau trebuia sa aflam ca Sevale n-a fost chiar asa o Doamna si ca poarta o mare vina in sinuciderea sora-si ?
Si chiar era nevoie de aceasta timpita de Eda , care se pare ca se joaca bine-merci cu vietile tuturor ?
Dar mai ales , chiar trebuia ca Onur sa se schimbe cu 180 de grade , sa devina o ......vita incaltata (nu m-am putut abtine) , sa se transforme dintr-un om minunat in ...........in tot ceea ce am dispretuit vreodata la un barbat ?
Am citit despre posibila legatura dintre Berguzar si Halit . Spuneam cindva ca daca Halit are macar 10 % din Onur , ar face orice femeie fericita . Acum as zice : Berg , ai grija , daca Halit are macar 10 % din Onur , vei suferi foarte mult .
No No
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 09 Dec 2008, 12:08

Si pt ca tot pomenea in articol ca "momentan exista cineva", iata continuarea de la turci, de unde putem deduce cine este acel "cineva" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Laughing bounce bounce bounce cheers cheers bom bom bom sunny

The confusing holiday of Sehrazat!


Berguzar and Halit have flown to Paris this sunday at 19.15.

Halit and Berguzar are staying at a small hotel in Paris in St. Germain. Ceyda Duvenci, the manager Ayse Barım and a theatre actor Guven Kırac are also in Paris with their wives. Many speculations are made of Korel and Ergenc going on a holiday together. If they are not together and they are the only single people in the grop why would they prefer to go on a holiday together?!?!?
Razz Mad Twisted Evil Twisted Evil Laughing Very Happy Very Happy cheers

Ei ce ziceti fetelor, v-ati convins?! Laughing Laughing Laughing
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 09 Dec 2008, 12:02

Interviu cu Berguzar tot din Evenimentul Zilei: \Şeherezada de la Kanal D | VIDEO


Loredana Toma
Luni, 08 Decembrie 2008


Actriţa Berguzar Korel şi-ar dori să joace cu George Clooney şi Andy Garcia.

Ofrumuseţe din Turcia cucereşte România. Şeherezada, prinţesa celor „O mie şi una de nopţi“ de la Kanal D, reuşeşte să captiveze atenţia publicului atât prin frumuseţea ei, cât şi prin felul în care dă viaţă personajului său. Provenită dintr-o familie de artişti, ambii părinţi fiind actori ai teatrului turcesc, Berguzar Korel, Şeherezada timpurilor moderne, a urmat o facultate de actorie.

Printre profesorii ei s-a numărat şi Susan Baston, cea care i-a iniţiat şi pe Nicole Kidman şi Tom Hanks. Talentul şi sprijinul părinţilor au ajutat-o să cunoască rapid succesul, primul ei pas fiind în adolescenţă, când a jucat roluri secundare. În 1998 a avut ocazia să joace, alături de părinţii ei, într-un serial de televiziune. Au mai urmat alte câteva producţii TV, însă cel mai de succes rol din cariera sa de până acum este cel din serialul „1001 de nopţi“, unde interpretează rolul arhitectei Sehrazat.

Succesul de care s-a bucurat în Turcia este confirmat şi în România, unde serialul are audienţe relevante. Decizia de a accepta rolul a fost dificilă, având în vedere că actriţa trebuia să stea în spital alături de tatăl ei, care era bolnav de cancer la plămâni, dar mama a sfătuit-o să accepte, spunându-i că tatăl ei ar fi foarte mândru să o vadă jucând.

EVZ: Ai devenit faimoasă peste noapte. Te sperie în vreun fel succesul?
Berguzar Korel: Nu, nu mă sperie şi nici nu cred că l-am căpătat într-o perioadă scurtă. Ce-i drept, am doar 26 de ani, dar acesta nu este primul meu rol. Este cel mai important, însă, şi cel care m-a consacrat. La început nu realizam ce mi se întâmplă, nu conştientizam popularitatea câştigată şi succesul pe care îl are serialul. Apoi am înţeles. Să nu uităm faptul că provin dintr-o familie de artişti. Atât tatăl meu, cât şi mama sunt actori de renume în Turcia, iar experienţa şi sprijinul lor m-au ajutat de-a lungul timpului.

Nu eşti mamă şi eşti o persoană tânără, veselă. Sehrazat este o mamă singură şi, în plus, zâmbeşte foarte puţin. Ţi-a fost greu să intri în rol?
Sunt o persoană plină de viaţă şi din acest punct de vedere nu mă asemăn cu Sehrazat. Cu ea, viaţa a fost mult mai dură. A trebuit să treacă prin nişte momente dificile până sâ-şi câştige fericirea. În comparaţie cu ea, mie, cel puţin până acum, viaţa mi-a oferit numai lucruri frumoase. O familie minunată, o carieră la care nu am sperat şi mulţi prieteni adevăraţi. Dacă ar trebui să vorbim strict de rol, pot spune că la început nu mi-a fost deloc uşor să interpretez acest personaj. M-am pregătit îndelung pentru anumite scene. Într-un final, totul a fost bine.

Ai primit şi alte oferte? Alături de ce actor ţi-ar plăcea să joci?
Nu, nimeni nu mi-a propus, deocamdată, nimic, dar este visul oricărei actriţe să aibă ocazia să joace într-o producţie internaţională. Sper, totuşi, ca într-o zi să le atrag atenţia producătorilor şi să am oportunitatea de a juca alături de nume mari precum George Clooney sau Andy Garcia. (râde)

S-au vehiculat în presă diverse zvonuri despre viaţa ta personală: căsătorie, despărţire, intrigi. Cum stau lucrurile până la urmă?
(oftează) În urmă cu 3 luni am pus punct unei relaţii importante, care părea că se va finaliza printr-o căsătorie, dar nu a fost să fie. Am suferit mult pentru că am investit sentimente puternice în această relaţie. Momentan, există cineva, nu ştiu dacă o pot numi încă relaţie, însă nu aş vrea să divulg prea multe în legătură cu acest subiect.

Cine crezi că este mai iubită: Sehrazat sau Berguzar?
Mi-ar plăcea să cred că Berguzar este cea iubită şi plăcută. Sehrazat este doar un personaj cu care am ajuns la sufletul oamenilor şi cu ajutorul căruia au reuşit să mă cunoască. Este clar că acest personaj va rămâne în mintea oamenilor, dar îmi place să cred că, prin interpretarea pe care am dat-o acestui personaj, el a prins viaţă şi a fost apreciat de toată lumea. Nu sunt geloasă, până la urmă suntem una şi aceeaşi persoană.

Ai fost vreodată în România?
Nu am fost niciodată în România însă îmi doresc enorm să ajung. Vreau să-i cunosc pe români, să le cunosc ţara şi obiceiurile. Le mulţumesc din suflet că ne sunt alături şi că ne urmăresc.
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 09 Dec 2008, 12:00

Articol aparut in Evenimentul zilei:

„1001 DE NOPŢI“

Azi se lansează cel de-al treilea sezon

„1001 de nopţi“, serialul care a depăşit chiar şi audienţele meciurilor de fotbal din Champions League, este cel mai urmărit film modern al momentului, reuşind să captiveze în medie peste 720.000 de telespectatori la fiecare episod difuzat. Este povestea unei tinere arhitecte cu care viaţa a fost cât se poate de dură. După o căsătorie interzisă şi pierderea soţului la scurt timp, Sehrazat, personajul feminin principal, află că fiul ei, în vârstă de 5 ani, este bolnav de leucemie şi are nevoie urgent de o operaţie care necesită foarte mulţi bani, 150.000 euro. După multe încercări nereuşite de a strânge această sumă, tânăra face un compromis foarte mare, petrecându-şi o noapte cu unul dintre şefii companiei la care este angajată, aceasta fiind, crede ea, singura şansă de a-i salva viaţa fiului său. Povestea este încadrată în trei sezoane de filmări, iar două dintre ele s-au încheiat zilele trecute. Filmările pentru cel de-al treilea sezon sunt şi acum în desfăşurare.

Astăzi începe cel de-al treilea sezon al serialului „1001 de nopţi“, care se anunţă a fi unul cu răsturnă ri de situaţie şi cu un stil cu totul diferit faţă de cel cu care au fost obişnuiţi până acum fanii. Telespectatorii vor putea urmări primul episod astăzi, începând cu ora 20.15. După episodul de marţi seara, începând de la ora 22.00, Kanal D va difuza un colaj cu cele mai importante momente din cursul celor 68 de episoade ale primelor două sezoane.
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mar 09 Dec 2008, 10:59

Si traducerea in romana:

Am început o viaţă nouă de la zero


* Aveti o relaţie cu Halit?
Nu! Halit este un foarte vechi prieten de-al meu. El este foarte special pentru mine. El a fost prietenul meu înainte sa inceapa BBG. Imparteam totul cu el. E normal pentru oameni să creada că ne potrivim f bine. Eu sunt ca o bombă cu ceas. Nu pot să ies cu nimeni fara sa aud zvonuri. Imi spun ca nu ar trebui să ies cu această persoană pentru că ar iesi zvonuri. Sunt speriata. Obisnuiam sa ma vad cu Halit tot timpul înainte, dar acum nu-l mai pot vedea din cauza zvonurilor.

* Dar voi doi plecati la PARIS, în timpul EID (de sărbători, probabil Ramadamul lor) (săptămâna asta) ...
Da, dar vor veni şi alti prieteni cu noi. vom fi cu un grup mare.. ( Faci mişto de noi nu-i asa? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Mad Mad Laughing bounce )

* Relaţia ta s-a încheiat, la fel si casatoria lui, dar tu nu crezi că ar fi rău sa mergeti in vacanta impreuna. Nu crezi ca vor aparea speculatii?

*Chiar nu ştiu ce să fac. Ar trebui să fiu atenta,desigur, dar nu e nimic intre noi si nu vreau să par că am fugit de la presă şi ca ascund ceva.

* Chiar dacă spui ca nu este nimic între voi doi se pare că sunteti întotdeauna împreună. Poate ca asta se intampla pentru că voi cei din distributia BBG sunteti întotdeauna împreună, chiar şi după filmari. ..
Suntem toti tineri şi în serial sunt atâtea scenarii că toată lumea are impresia că la fel ni se întâmplă si în viaţa reală. Sunt foarte supărata de aceste zvonuri.

* Despre vechea relaţie cu Tan: Ai nevoie de timp pentru a începe o relatie noua sau dacă există o şansă de a iesi cu altcineva in viitorul apropiat?
Niciodata nu spun NICIODATA in ceea ce priveste viaţa mea. Nu vreau să spun niciodată, nici aici, de asemnea (adica la tot ce s-a spus in interviu!!!!! VA DATI SEAMA AICI E FRAZA CHEIE!!!! bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce ). Nu îmi pot imagina cum va arata viata mea privata in viitor. Dar m-am mutat din casa lui Tan, imi construiesc o casa si o nouă viaţă de la zero.
cheers bom drunken bounce Basketball sunny sunny lol! lol! lol!
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 08 Dec 2008, 22:32

Va urma o noapte...alba in orasul luminilor? Laughing Embarassed Razz Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

1001 de nopti - Pagina 3 888118ds0.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 08 Dec 2008, 22:29

Mai incerc odata cu poza ca nu a luat-o din prima:

1001 de nopti - Pagina 3 C33d562fcd19a54cb1a9d22iz5.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 08 Dec 2008, 22:28

si ultimele noutati de pe forumul turc: (interviu cu Berguzar de azi, 8 decembrie):

I HAVE STARTED A NEW LIFE FROM SCRATCH


* Do you have a relationship with Halit?
No! Halit is a very old friend of mine. He is very special to me. He was my friend before BBG started. I share everything with him. It's normal for people to think that we suit each other. But I am like a time bomb. I cannot go near anyone because of the rumours. When I am going out of the set, I say to myself no I should not go out with this person or that person because there might be rumours. I am scared. I used to meet up with Halit all the time before but now I cannot see him because of the rumours.




* BUT YOU TWO are going to PARIS during the EID holidays (THIS WEEK) ...
Yes but there are other friends with us. we are going with a crowded group.. (WHO ARE YOU KIDDING RIGHT? )

* You ended your relationship and he ended his marriage son't you think it is bad timing to go to a holiday together. Would this not lead to speculations?

I really don't know what to do. I should be careful ofcourse but when there's nothing between us I don't want to seem that I am running away from the press and hiding something.

* Even if you say there is nothing between you two it seems that you are always together. Maybe this is because your cast in BBG is always together even after the set. ..
We are all young and the in the series there are so many plots and schemes that everyone thinks it also happens to us in real life. I am really upset by these rumours.

* After your relationship. Do you need time to start a new one or if there is a chance would you immediately go out with anyone else?
I never say NEVER to anything in my life. I don't want to say never here either. I cannot imagine the future about my private life. But I moved out of Tan's house. set up a new home a new life from SCRATCH.

**********

SO GUYS THIS WHOLE WEEK HALIT AND BERGUZAR ARE IN PARIS

Deci pleaca la Paris cu Halit!!!!!


[img=https://2img.net/r/ihimizer/img177/1796/c33d562fcd19a54cb1a9d22iz5.th.jpg] bounce bounce bounce bounce bounce cheers cheers Basketball Basketball Basketball Laughing Laughing Very Happy Very Happy Razz Razz Embarassed Embarassed
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 08 Dec 2008, 22:00

Tot pe forumul turcesc pentru vorbitorii de engleza am citit "adevaratul" (zic ei) motiv pt care a divortat Halit: se pare ca fosta sotie ar fi fost geloasa pe succesul profesional a lui Berguzar si ca incepuse sa ia lectii de actorie in particular. El nu a fost de acord si de aici despartirea...Si ca a declarat ca Berguzar nu are decat o contributie indirecta (gelozia de care spuneam mai devreme), altfel nu.
Totusi turcoaicele comentau ca "nu iese fum fara foc" si ca prea bate la ochi faptul ca ea s-a despartit de Tan cu putina vreme inainte de divortul lui.
Aparent toata lumea crede ca va mai dura pana sa se afiseze amandoi ca si cuplu, tocmai ca sa lasa sa treaca timp peste divort.
Numai timpul ne va rasapunde la intrebari, nu-i asa? Laughing Twisted Evil Razz

1001 de nopti - Pagina 3 1185hk10ba8.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 08 Dec 2008, 21:53

Mi-a placut Sheh in seara asta, foarte dezinvolta. In rest, mi se pare ca nu mai are miez, pacat ca l-au continuat. Asta e parerea mea personala. Ar fi trebuit sa gaseasca un final reusit al seriei a doua si macar ramaneam si noi cu amintiri placute.
Imi vine sa mor ca spun asta, dar NU MA MAI ATRAGE! Evil or Very Mad No Sad Sad Sad
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 08 Dec 2008, 11:24

J.Hale a scris:Buna !
Korel , am reusit sa citesc interviul cu Tuba . Sint lucruri pe care nu le-am inteles in totalitate ptr. ca n-am facut engleza la scoala , doar ce-am prins din filme si de pe net .
Ce sa zic ? Cred ca fericirea si linistea sufleteasca nu sint date de bani .
Si nici de succes . Ea mi se pare o fire timida si singuratica , parca s-ar teme sa ceara ceva , nu cumva sa deranjeze ; cu tendinta de autosupraveghere . Cred ca s-a maturizat prea devreme .
Mi se pare ca nu are incredere in ea si in puterea ei . Poate ca acum , cind este atit de cunoscuta , va deveni mai curajoasa . Este foarte frumoasa. Daca am inteles gresit , te rog sa-mi spui . Sau poate n-am inteles tot . Desi este de o virsta cu Berg , sint total diferite .
Am vazut la turci ultimul ep. din ASI , vineri seara , si mi-a placut foarte mult . Nu stiu ce se va intimpla mai departe , n-as vrea ca scenaristii sa incurce borcanele cum au facut cu BBG .
Iti dau dreptate , si eu am inceput sa-i vad impreuna si in viata reala . Se potrivesc al naibii de bine .
T e pup , sper sa mai vorbim .

Am citit aseara pe forumul turcesc facut pt vorbitorii de engleza, ca sotia lui a asistat la toate filmarile pt episodul 46!!! affraid
Asta spune multe, inseamna ca se teme deja pt casnicia ei. Si Gizem mai participa la filmari, iti amintesti? si cu toate astea tot au divortat. tongue
O sa incep un subiect nou cu Asi, ca sa nu zica cineva ca deviem de la subiectul 1001.
Daca ar mai fi intrat Aless poate ma ajuta ea, dar asa...
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 07 Dec 2008, 19:08

Buna !
Korel , am reusit sa citesc interviul cu Tuba . Sint lucruri pe care nu le-am inteles in totalitate ptr. ca n-am facut engleza la scoala , doar ce-am prins din filme si de pe net .
Ce sa zic ? Cred ca fericirea si linistea sufleteasca nu sint date de bani .
Si nici de succes . Ea mi se pare o fire timida si singuratica , parca s-ar teme sa ceara ceva , nu cumva sa deranjeze ; cu tendinta de autosupraveghere . Cred ca s-a maturizat prea devreme .
Mi se pare ca nu are incredere in ea si in puterea ei . Poate ca acum , cind este atit de cunoscuta , va deveni mai curajoasa . Este foarte frumoasa. Daca am inteles gresit , te rog sa-mi spui . Sau poate n-am inteles tot . Desi este de o virsta cu Berg , sint total diferite .
Am vazut la turci ultimul ep. din ASI , vineri seara , si mi-a placut foarte mult . Nu stiu ce se va intimpla mai departe , n-as vrea ca scenaristii sa incurce borcanele cum au facut cu BBG .
Iti dau dreptate , si eu am inceput sa-i vad impreuna si in viata reala . Se potrivesc al naibii de bine .
T e pup , sper sa mai vorbim .
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Vin 05 Dec 2008, 01:23

Nu-i asa ca e frumoasa melodia pe care am pus-o ? Si videoclipul este super .
Si mie mi-a placut episodul de astazi . De fapt , cred ca a fost cel mai frumos de pina acum .
EA ...este foarte frumoasa , iar EL.... foarte indragostit .


PS. O sa citesc miine interviul , acum e cam tirziu . Si mai vorbim dupa .
Te pup .
Smile
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 3 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 42 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum