1001Nopti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1001 de nopti

+2
J.Hale
CROSSWAYS_2005
6 participanți

Pagina 6 din 42 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 42  Urmatorul

In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Mar 28 Oct 2008, 19:35

Buna seara !
Korel , ma bucur ca te-ai intors ...!
mmed , ti-am citit cu placere mesajul , dar si cu inima strinsa . Toate parerile pe care le-am avansat despre iubirea lor devenita mediocra si casnicia aproape nefericita , ....ma gindeam ca poate ma contrazice cineva , ca am vazut eu gresit si totul este in regula .....Dar daca si altii au aceeasi parere , inseamna ca-i asa . Nu stiu ce i-a apucat pe scenaristi , e mare pacat ca au stricat totul pe ultima suta . Nu stiu daca are legatura cu felul lor de a gindi sau cu educatia ......Niciodata nu am vazut un film asemanator , atita dragoste , atita daruire , atita perfectiune ......intr-o lume atit de imperfecta . Si deodata ...sa vezi ca totul a fost o minciuna.
Sau , cel putin , asta se intrevede .
Filmul asta m-a facut , si probabil si pe altii , sa ma redefinesc , sa ma intreb cine sint cu adevarat si ce vreau de la viata . M-a facut sa sper ca exista in lume si iubirea perfecta si barbatul perfect (si nu ma refer la fizic).
Am intrat putin pe PORT ieri si am citit si eu despre incheierea filmarilor din cauza crizei financiare . Poate e mai bine sa se termine decit sa continue asa cum era. Sper doar din suflet ca scenaristii si regizorul sa dreaga totul si sa nu lase nici o umbra peste aceasta poveste superba ,
inca mai pot face asta pentru noi . Ptr. ca n-a fost doar un film , este o lume intreaga , un loc in care poti evada si poti sa devii tot ceea ce-ti doresti.
Mi-as dori ca ochii albastri si vocea grava si barbateasca a lui Onur , felul lui de a privi si de a vorbi unei femei sa ramina nealterate in amintirea noastra .
Si mi-as mai dori ca sa pot spune , de cite ori voi privi filmul :

IN TOT CE VAD E NUMAI PERFECTIUNE
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de mmed Lun 27 Oct 2008, 14:25

J.Hale a scris:Buna !
In primul rind vreau s-o salut pe dida , cea care ni s-a alaturat zilele astea . Apoi sa va spun ca nu-mi mai ajunge timpul sa vorbesc cu voi mai des . Tot astept sa treaca perioada asta in care am multa treaba si vad ca tot se prelungeste . Observ ca si voi aveti , probabil , aceeasi problema .
Am citit vestile noi pe care ni le-a trimis korel . Mai , sa fie , ca tot astepta asta toata lumea......
S-ar zice ca , in sfirsit , Halit si Berg sint impreuna ...Era de asteptat , mai ales ca s-a tot vorbit ca intre ei a mai fost un inceput de poveste nu demult . Se va vedea , stiti ca presa infloreste mult lucrurile . Mi-ar parea rau de sotia lui Halit , care mi se pare foarte draguta si care a avut un curaj imens (si probabil o dragoste imensa in suflet ), daca s-a casatorit cu el .
Miine avem iar film ...si iar cearta....si iar despartire ..... Daca ma gindesc bine , majoritatea timpului ei sint certati sau chiar despartiti , si-atunci cum se explica faptul ca toata lumea care urmareste filmul , vede in ei protagonistii perfecti ai unei povesti de dragoste perfecte ???????
Mi-a placut mult ep. 54 , regizorul a "vazut" perfect scena din dormitor , cu Halit privind certificatul de casatorie si nevenindu-i sa creada ca , in sfirsit , este impreuna cu cea care i-a furat linistea .....
Poate chiar asta trebuia sa fie sfirsitul filmului......Ca dupa aia , scena de gelozie absolut gratuita pe care o face Onur este cam prosteasca ...Te-ai astepta de la cineva cu capul pe umeri si cu un caracter puternic , sa fie mai matur in gindire....In sfirsit , incep sa cred ca totul are legatura si cu felul lor de a vedea lucrurile ....
Va doresc tuturor un week-end placut si ......o toamna cit mai lunga si mai frumoasa !
Very Happy Very Happy

Buna tuturor,

Nici eu nu am mai intrat de mult sa vorbesc cu voi, si cred ca ca sunt perfect de acord cu tine. Ori noi nu suntem in stare sa ne ridicam la nivelul lor de intelegere !!!!!!!!!!!!!!!! sau ei au inceput sa dea prioritate altor proiecte !!!! Oricum daca pana acum am avut ce sa comentez si chiar mi-a facut mare placere sa ne "contrazicem" in idei si fiecare sa ne arate un alt coltisor pe care sa-l privim, un alt mod de a intelege ce se intampla, acum chiar sunt BLOCATA. Gelozia lui mai mult decat prosteasca/gratuita ( cum bine a-ti spus ), sa renunti la o afacere profitabila doar pt ca cel cu care urma sa faci afaceri este un prieten din facultate al sotiei !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pe urma minciunile gratuite, absolut gratuite pe care o le-a spus in ultimul episod !!!!!!!!!! Zau daca inteleg de ce trebuia sa minta in legatura cu calatoria la Izmir !!!! Putea sa-i spuna doar ca are o problema, ca nu o poate discuta pt moment si sa-i solicite intelegerea si rabdarea pana o sa-i poata da detalii. Nu cred ca Seh nu ar fi acceptat chiar daca era curioasa si nici nu avea motive sa se supere pe el, oricat nu i-ar fi placut. Si pana la urma avand in vedere cat tine el la Kaan sunt sigura ca si ea ar fi acceptat repede situatia, cand se dovedea ca era chiar copilul lui. In fond si ea era o orfana asa ca din principiu nu cred ca ar fi respins un copil orfan, indiferent care era statutul lui. Adica clar nu mai pot comenta pentru ca nu mai pot intelege deloc.

Sunt perfect de acord cu tine. Si mie mi=ar fi placut ca ultim episod cel cu scena din dormitor. Trebuie sa recunosc ca a fost foarte originala sugestia ca ei s-au casatorit. Bine, chiar si ep 66 este de acceptat. Oricat mi-ar place acest serial, e pacat sa-l strice numai "targand" de el.
Asa cum i-a spus Onur in scena din padure, cand a recunoscut ca e gelos pe orice din jurul ei, " Daca vom fi impreuna probabil ne vom certa adesea din pricina asta" - se referea la gelozia lui, poate ca era mai placut cu noi sa ramanem fiecare cu parerea lui si cu ideea lui despre certurile lor , decat sa le vedem cum degradeaza relatia lor.

Sincer ce as mai vedea eu de facut acum in acest serial ar fi poate ca totii copii care sunt sau care vor apare sa fie deja mari si sa inceapa o alta poveste intre ei.

Aveti dreptate chiar si cu povestea de dragoste dintre ei in viata reala. Sunt parca prea multe de calcat in picioare ca sa ma bucure pe deplin. Si apoi totul o sa fie OK cat vor tine filmarile la acest serial, pe urma ??? Cand fiecare isi va vedea de proiectele si filmarile lui vor avea din nou aceleasi motive sa nu poata fi impreuna cum au avut si in prima lor incercare. Foarte putine cupluri formate in timpul filmarilor la anumite proiecte au mai rezistat mult timp si dupa. Iar povestea lor nu cred va rezista. Si atuci nu e pacat de atatea inimi calcate in picioare ???

va sarut si o saptamana minunata

mmed

Mesaje : 20
Data de înscriere : 17/09/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Lun 27 Oct 2008, 12:54

Buna!

Da Jhale, cred ca ai dreptate, suntem mai mult sau mai putin prinse (eu una am fost mai tot timpul plecata), dar nici nu mai simt fluturii aceia in stomac pe care-i aveam in fiecare luni si marti cand urmaream serialul:( Embarassed
Din pacate vestile care urmeaza nu sunt deloc bune, am citit ca datorita crizei financiare, nu mai sunt bani nici pentru salariile celor doi protagonisti (Berg si Halit), nici pentru a filma numarul de episoade stabilit initial, astfel ca serialul se va termina cu episodul 71. Am inteles ca Erol Avci a convocat o sedinta in regim de urgenta pe 25 oct si ca a hotarat cele de mai sus.
Sunt nespus de trista...Voi cum credeti ca se va termina? affraid

Va salut pe toate si va urez o saptamana usoara!
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 26 Oct 2008, 16:58

Buna ziua !
Se cunoaste ca filmul se apropie de sfirsit , intram din ce in ce mai rar.....Sau poate ca asta are legatura cu faptul ca "iubirea cea mare" incepe sa devina prea obisnuita.....Gelozia si neincrederea nu au ce cauta intr-o poveste de dragoste si sintem oarecum dezamagite .....
(Desi , ptr. mine va ramine mereu ceva deosebit , si filmul ca realizare si ideea de barbat adevarat ...)
....Sau , poate ca sintem prea ocupate cu treburile de toamna ...
Nu stiu daca mai este ceva de spus despre acest serial , poate doar ca , eu personal , as fi vrut sa se termine inainte de ep. 66 , sau macar as vrut sa vad o casnicie perfecta , in care dragostea , increderea si intelegerea sa fie perfecte . O iubire atit de mare si care a trecut prin atitea , merita o soarta mai buna . Ca sa nu zic ca si noi , cei care am invatat sa speram si sa privim viata poate cu alti ochi , am fi meritat sa vedem ca ceva ce-a inceput atit de perfect , va continua la fel .....In episoadele noi , parca vad scene din alt film , perfectiunea de la inceput a devenit o ....imperfectiune perfecta...Sa speram ca scenaristii vor indrepta lucrurile pe un fagas mai...normal.
Va doresc numai bine !
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 19 Oct 2008, 14:13

Buna !
In primul rind vreau s-o salut pe dida , cea care ni s-a alaturat zilele astea . Apoi sa va spun ca nu-mi mai ajunge timpul sa vorbesc cu voi mai des . Tot astept sa treaca perioada asta in care am multa treaba si vad ca tot se prelungeste . Observ ca si voi aveti , probabil , aceeasi problema .
Am citit vestile noi pe care ni le-a trimis korel . Mai , sa fie , ca tot astepta asta toata lumea......
S-ar zice ca , in sfirsit , Halit si Berg sint impreuna ...Era de asteptat , mai ales ca s-a tot vorbit ca intre ei a mai fost un inceput de poveste nu demult . Se va vedea , stiti ca presa infloreste mult lucrurile . Mi-ar parea rau de sotia lui Halit , care mi se pare foarte draguta si care a avut un curaj imens (si probabil o dragoste imensa in suflet ), daca s-a casatorit cu el .
Miine avem iar film ...si iar cearta....si iar despartire ..... Daca ma gindesc bine , majoritatea timpului ei sint certati sau chiar despartiti , si-atunci cum se explica faptul ca toata lumea care urmareste filmul , vede in ei protagonistii perfecti ai unei povesti de dragoste perfecte ???????
Mi-a placut mult ep. 54 , regizorul a "vazut" perfect scena din dormitor , cu Halit privind certificatul de casatorie si nevenindu-i sa creada ca , in sfirsit , este impreuna cu cea care i-a furat linistea .....
Poate chiar asta trebuia sa fie sfirsitul filmului......Ca dupa aia , scena de gelozie absolut gratuita pe care o face Onur este cam prosteasca ...Te-ai astepta de la cineva cu capul pe umeri si cu un caracter puternic , sa fie mai matur in gindire....In sfirsit , incep sa cred ca totul are legatura si cu felul lor de a vedea lucrurile ....
Va doresc tuturor un week-end placut si ......o toamna cit mai lunga si mai frumoasa !
Very Happy Very Happy
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de aless14 Vin 17 Oct 2008, 22:43

Korel a scris:Visul devine realitate Very Happy Razz bounce sunny sunny sunny Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink Wink Wink Wink Wink

Buna seara fetelor. Nu-mi vine sa cred lol! , ma bucur foarte mult pt ei ,daca chiar este adevarata povestea , dar imi pare rau pentru sotia lui Halit Sad . Oricum cred ca au existat anumite momente cand s-au dat de gol . Ca de ex la moartea verisoarei lui Halit cand Bergunzer a fost alaturi de el ,iar la nunta lui a lipsit , apoi si in unele interviuri ,poze se citeste in privirea lor... ceva. bounce bounce bounce Astept cu nerabdare sa ne mai aduci stiri korel . Pupici
aless14
aless14

Mesaje : 148
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mier 15 Oct 2008, 19:58

1001 de nopti - Pagina 6 14831210
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mier 15 Oct 2008, 19:57

1001 de nopti - Pagina 6 11190010
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mier 15 Oct 2008, 19:54

1001 de nopti - Pagina 6 41ha610
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mier 15 Oct 2008, 19:53

1001 de nopti - Pagina 6 44jz910
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mier 15 Oct 2008, 19:52

1001 de nopti - Pagina 6 21ty710
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mier 15 Oct 2008, 19:47

Korel a scris:Fetelor ce ziceti de articolul acesta? Mi-am dorit atat de tare sa citesc asta si iata ca s-a implinit:) Draga Cross, ce zici? Smile bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce
Halit Ergenc, vinovat de despărţirea dintre Berguzar Korel şi Tan Sangturk?
luni, 13 octombrie 2008

Una dintre cele mai apreciate jurnaliste din Turcia şi o fină observatoare a lumii mondene, a făcut recent o declaraţie incediară privind despărţirea actriţei Berguzar Korel de îndrăgitul balerin şi actor Tan Sangturk.




Jurnalista a afirmat că vinovat pentru despărţirea cuplului se face nimeni altul decât actorul Halit Ergenc, partenerul actriţei din serialul 1001 de Nopţi. Se pare că cei doi ar avea o relaţie de ceva vreme, iar Tan ar fi descoperit în telefonul lui Berguzar mesajele de dragoste scrise de Halit.


Dacă această relaţie se confirmă, atunci ar explica şi absenţa actriţei de la nunta lui Halic Ergenc din iulie 2008, unde alţi colegi de platou precum Ceyda Duvenci si Tardu Flordun au fost prezenţi.


Berguzar a refuzat să facă orice fel de comentarii privind afirmaţia jurnalistei. .

La rândul său, contactat telefonic, Tan şi-a reconfirmat discreţia necomentând nimic privind această declaraţie. Totuşi, in septembrie când cei doi au facut publică despărţire lor după o relaţie ce a durat 2 ani, Tan a precizat că nu el se face vinovat de acest lucru, chiar dacă presa a făcut speculaţii privind o prepusă aventura a sa cu Fatos Kasabal, partenera sa din serialul la care lucra: “Nu pot să spun că ne-am despărţit din cauza mea. De-a lungul acestei relaţii am încercat să fiu cât mai sincer şi cât mai corect, aşa cum trebuie să fe orice bărbat cu partenera sa“. Tan a mai adăugat că niciunul dintre ei nu este fericit că am luat această decizie, însă “viaţa merge înainte şi trebuie să ne descurcam“.


Rămâne de văzut în zilele următoare dacă acestă dezvăluire se confirmă, având in vedere curiozitatea opiniei publice şi încrâncenarea oamenilor de presă care-i vor asalta pe protagonişti cu întrebări.
[/color][/color]


Korel,ma bucur ca de departe ne-ai dat vestea asta.Am tot discutat subiectul.Ma bucur ca am intuit bine.Nu-mi place deloc ca o casnicie se va destrama,dar asta e.Cel mai probabil asa va fi.Ar fi fost bine ca ei sa fie sinceri cu ei insisi,dar si cu partenerii lor.Sa vedem ce va urma.
Pupici.
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mier 15 Oct 2008, 19:43

aless14 a scris:Cross ai mai facut cumva rost de traduceri ? Sunt foarte curioasa ce ii povesteste Seval lui Kerem in ep 69 ..... cam atat ma intereseaza din noul sezon . Cred ca am mai spus odata, eu cred ca noua arhitecta are legatura cu Ahmet , daca nu ma insel e cea cu care trebuia el sa se casatoreasca, si vad ca deja reuseste sa isi bage prea mult coada intre cei doi si sincer.... incepe totul sa cam semene cu o telenovela Crying or Very sad
Pacat .....era mai bine daca se termina cu ep 65 cu nunta celor doi , fara nenorocirea de la sfarsit.
Pupici la toate.

Buna Aless,
Nu am traducerea episodului 69.Din pacate.Nu am reusit sa vad decat ep.67.Poate ar fi fost bine sa se termine odata cu ep.66,dar sunt prea frumosi si joaca prea bine indiferent de situatiile in care sunt pusi ca sa nu ma bucur in continuare de serial.Oricum,parerea mea e ca sunt actori mult prea valorosi ca sa joace in orice conditii.Stiu ca Halit si-a exprimat dorinta ca serialul sa continue atata timp cat este urmarit cu interes.Ei nu doresc ca lumea sa se plictiseasca.Stiu ca noua serie are un rating usor inferior precedentelor.Echipa este mult prea buna ca sa nu stie cand sa se opreasca.

Pupici.
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mier 15 Oct 2008, 19:34

Korel a scris:Visul devine realitate Very Happy Razz bounce sunny sunny sunny Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink Wink Wink Wink Wink

Very Happy Very Happy Laughing Smile Very Happy Very Happy Smile Very Happy
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Mier 15 Oct 2008, 19:33

Pupici,tuturor! Smile Smile
Nu am mai reusit sa intru.Imi pare rau.Am avut o perioada foarte grea.
Ma bucur ca ceea ce banuiam demult se confirma.Nu se poate sa-ti iasa atat de bine o interpretare actoriceasca daca nu ar fi vorba de ceva sentimente la mijloc.
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 15 Oct 2008, 13:36

Visul devine realitate Very Happy Razz bounce sunny sunny sunny Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink Wink Wink Wink Wink
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Mier 15 Oct 2008, 09:14

Fetelor ce ziceti de articolul acesta? Mi-am dorit atat de tare sa citesc asta si iata ca s-a implinit:) Draga Cross, ce zici? Smile bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce
Halit Ergenc, vinovat de despărţirea dintre Berguzar Korel şi Tan Sangturk?
luni, 13 octombrie 2008

Una dintre cele mai apreciate jurnaliste din Turcia şi o fină observatoare a lumii mondene, a făcut recent o declaraţie incediară privind despărţirea actriţei Berguzar Korel de îndrăgitul balerin şi actor Tan Sangturk.




Jurnalista a afirmat că vinovat pentru despărţirea cuplului se face nimeni altul decât actorul Halit Ergenc, partenerul actriţei din serialul 1001 de Nopţi. Se pare că cei doi ar avea o relaţie de ceva vreme, iar Tan ar fi descoperit în telefonul lui Berguzar mesajele de dragoste scrise de Halit.


Dacă această relaţie se confirmă, atunci ar explica şi absenţa actriţei de la nunta lui Halic Ergenc din iulie 2008, unde alţi colegi de platou precum Ceyda Duvenci si Tardu Flordun au fost prezenţi.


Berguzar a refuzat să facă orice fel de comentarii privind afirmaţia jurnalistei. .

La rândul său, contactat telefonic, Tan şi-a reconfirmat discreţia necomentând nimic privind această declaraţie. Totuşi, in septembrie când cei doi au facut publică despărţire lor după o relaţie ce a durat 2 ani, Tan a precizat că nu el se face vinovat de acest lucru, chiar dacă presa a făcut speculaţii privind o prepusă aventura a sa cu Fatos Kasabal, partenera sa din serialul la care lucra: “Nu pot să spun că ne-am despărţit din cauza mea. De-a lungul acestei relaţii am încercat să fiu cât mai sincer şi cât mai corect, aşa cum trebuie să fe orice bărbat cu partenera sa“. Tan a mai adăugat că niciunul dintre ei nu este fericit că am luat această decizie, însă “viaţa merge înainte şi trebuie să ne descurcam“.


Rămâne de văzut în zilele următoare dacă acestă dezvăluire se confirmă, având in vedere curiozitatea opiniei publice şi încrâncenarea oamenilor de presă care-i vor asalta pe protagonişti cu întrebări.
[/color][/color]
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de aless14 Dum 12 Oct 2008, 22:24

Buna seara ,
maine seara avem un nou serial . bounce . Draga Jhale cred ca daca totul ar fi mers bine intre ei , ar fi devenit prea plictisitor , si prea ireal ...si in plus stii ca cel mai frumos moment dintr-o cearta e impacarea Very Happy
Ce o fi cu Cross ? Nu a mai intrat de ceva timp . Vad ca fiecare avem un program mai incarcat in ultimul timp Sad
Bine ai revenit printre noi Korel, credeam ca te-am pierdut . Concediu placut . Ce-ti pasa , te plimbi Very Happy . Multumim pentru mesaj .
Pupici la toata lumea si o saptamana usoara.
aless14
aless14

Mesaje : 148
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 12 Oct 2008, 11:41

Buna korel !
Se pare ca te cam plimbi in ultima vreme , ferice de tine ....
Chiar ma gindeam de ce nu mai intri .
Cite ep . ai pierdut ? Ar fi cam mult de povestit , tu stii ca se intimpla foarte multe intr-un singur episod .
Multumim ptr. mesaj si pentru urari .
Week-end placut si tie !
bounce
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 12 Oct 2008, 11:15

Buna ziua
Aless , vad ca si tu esti foarte optimista in privinta lor , ca si cross , si asta nu-i rau deloc .
Si eu cred ca se iubesc cu adevarat , chiar daca ma mai supara uneori , unul cu orgoliul , celalalt cu minciunelele ....
Trebuie sa recunosc ca , oricite pacate ar avea Onur , ramine cel mai perfect barbat pe care l-am vazut pina acum si probabil ca ar fi si mai perfect daca Seh ar fi mai maleabila . Dar , daca ar fi mai putin mindra , nu stiu daca ar mai fi atit de ...ea insasi ..
Very Happy
Ep. 51 si 52 mi-au adus aminte de ce-mi place atit de mult Onur si de ce-mi vine sa spun de cite ori il privesc :
IN TOT CE VAD E NUMAI PERFECTIUNE
Felul cum stie se-si repare greselile , cuvintele pe care le foloseste .....felul cum le rosteste .......sint aproape ireal de frumoase .......Cum sa nu-l ierti si cum sa nu-l iubesti ?
Si eu as fi vrut ca filmul sa se termine la ep. 66 , fara nenorocirea de la sfirsit . Cred ca ar fi ramas in istorie acest serial prin perfectiunea scenariului , regie si mai ales prin jocul actorilor .
S-ar putea ca aceasta Eda sa fie tipa cu care trebuia sa se insoare Ahmed , ca nu vad de unde ar avea atita ura si dorinta de razbunare pe Seh .
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Korel Joi 09 Oct 2008, 22:23

Buna fetelor! Va salut pe toate, cred ca m-ati dat disparuta...Sunt in Germania de 10 zile si am pierdut episoadele de saptamana trecuta Sad Am intrat sa va citesc si sa aflu ce s-a mai intamplat, dar vad ca sunt comentarii de la episoadele pe care am apucat sa le vad. Astept sa ajungeti la zi Razz

Salutari de departe si weekend placut!
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de aless14 Mar 07 Oct 2008, 23:08

Cross ai mai facut cumva rost de traduceri ? Sunt foarte curioasa ce ii povesteste Seval lui Kerem in ep 69 ..... cam atat ma intereseaza din noul sezon . Cred ca am mai spus odata, eu cred ca noua arhitecta are legatura cu Ahmet , daca nu ma insel e cea cu care trebuia el sa se casatoreasca, si vad ca deja reuseste sa isi bage prea mult coada intre cei doi si sincer.... incepe totul sa cam semene cu o telenovela Crying or Very sad
Pacat .....era mai bine daca se termina cu ep 65 cu nunta celor doi , fara nenorocirea de la sfarsit.
Pupici la toate.
aless14
aless14

Mesaje : 148
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de aless14 Mar 07 Oct 2008, 20:12

J.Hale a scris:Buna cross !
E bine ca esti optimista in privinta lor .
Eu nu prea cred ca exista iubire adevarata atunci cind 2 oameni se cearta mereu si se jignesc si intre ei nu este incredere . La un moment dat se rupe totul . Ei nu prea au de ce sa "creasca" , sint oameni maturi si au trecut prin multe impreuna , ar fi cazul sa se linisteasca . Uite la Nadide si Burhan , se iubesc de o viata si totul a fost posibil datorita increderii si intelegerii dintre ei.
Din cauza intimplarilor care i-au marcat viata , Seh se teme de toti si de toate si deci , are nevoie de cineva care sa-i aminteasca mereu ca este iubita si ca nu mai are de ce se teme . Dupa mine , nu are pretentii prea mari.
Onur , dupa ce a fost inselat de logodnica . a considerat femeile bune doar ptr. a-i satisface nevoile , si nu vrea sa inteleaga ca , atunci cind iubesti cu adevarat , gindul la alte femei trebuie sa dispara . Si ce-i mai grav , nu vrea sa inteleaga ca minciuna este cea care poate distruge si cea mai solida relatie .
Pe mine ma ingrijoreaza usurinta cu care minte si nevoia asta de a minti , cind adevarul e mai simplu si mai usor de spus , in cazul lui .
No
Buna fetelor,
cred ca esti cam aspra Jhale , eu cred in continuare ca Onur nu a inselat-o pe She .. iar cu minciuna mie nu mi s-a parut ca a mintit asa usor , chiar mi s-a parut ca s-a fasticit un pic, a evitat sa se uite la She, nu cred ca a avut un plan pus la cale , cred ca pe moment a vrut sa evite alte discutii, bine asta nu scuza greseala dar nu e chiar de neiertat .
Iar iubirea dintre Nadide si Burhan este deosebita , dar sa nu uitam ca si ei sunt deosebiti , aduti aminte cum a reactionat Nadide cand Fusun i-a spus ca era cu rusoaica , si a facut-o sa se gandeasca ca e ceva intre ei , ea a ramas la She pentru a se linisti iar apoi s-a dus si a vorbit cu Burhan . E total diferita de She si mult mai chibzuita in a lua decizi.
aless14
aless14

Mesaje : 148
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Dum 05 Oct 2008, 19:53

Buna cross !
E bine ca esti optimista in privinta lor .
Eu nu prea cred ca exista iubire adevarata atunci cind 2 oameni se cearta mereu si se jignesc si intre ei nu este incredere . La un moment dat se rupe totul . Ei nu prea au de ce sa "creasca" , sint oameni maturi si au trecut prin multe impreuna , ar fi cazul sa se linisteasca . Uite la Nadide si Burhan , se iubesc de o viata si totul a fost posibil datorita increderii si intelegerii dintre ei.
Din cauza intimplarilor care i-au marcat viata , Seh se teme de toti si de toate si deci , are nevoie de cineva care sa-i aminteasca mereu ca este iubita si ca nu mai are de ce se teme . Dupa mine , nu are pretentii prea mari.
Onur , dupa ce a fost inselat de logodnica . a considerat femeile bune doar ptr. a-i satisface nevoile , si nu vrea sa inteleaga ca , atunci cind iubesti cu adevarat , gindul la alte femei trebuie sa dispara . Si ce-i mai grav , nu vrea sa inteleaga ca minciuna este cea care poate distruge si cea mai solida relatie .
Pe mine ma ingrijoreaza usurinta cu care minte si nevoia asta de a minti , cind adevarul e mai simplu si mai usor de spus , in cazul lui .
No
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Dum 05 Oct 2008, 18:38

1001 de nopti - Pagina 6 11427710
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 6 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 42 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum