1001Nopti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1001 de nopti

+2
J.Hale
CROSSWAYS_2005
6 participanți

Pagina 7 din 42 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 42  Urmatorul

In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Dum 05 Oct 2008, 18:37

episodul 67
1001 de nopti - Pagina 7 11220011
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Dum 05 Oct 2008, 18:34

Am vazut ca s-a mai inregistrat cineva.
Bine-ai venit,Ileana! Smile
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Dum 05 Oct 2008, 18:32

1001 de nopti - Pagina 7 1191nm10
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Dum 05 Oct 2008, 18:30

1001 de nopti - Pagina 7 1188ek10
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Dum 05 Oct 2008, 18:29

1001 de nopti - Pagina 7 1187sz10
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Dum 05 Oct 2008, 18:28

1001 de nopti - Pagina 7 1186uf10
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Dum 05 Oct 2008, 18:27

1001 de nopti - Pagina 7 1185hk10
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Dum 05 Oct 2008, 18:26

1001 de nopti - Pagina 7 1184xo10
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Dum 05 Oct 2008, 18:23

J.Hale a scris:Buna cross ! Very Happy
Si eu am avut o saptamina grea si probabil asa va fi si urmatoarea , dar n-am ce face .
Mie mi-a placut episodul ca realizare regizorala si actoriceasca , dar comportamentul lui Onur ....dezamagire totala . Te-ai astepta de la el sa se comporte ca un barbat si cind colo face exact ce facea si Kerem . Iar el ii dadea lectii de morala , cum ca Bennu nu merita sa fie inselata . Cind colo i se pare chiar normal s-o insele pe Seh, ptr. ca orice ar spune altii , eu sint sigura ca a inselat-o .
Diferenta imensa dintre ei este ca Seh nu este capabila de tradare , asa cred si eu .
Mereu m-am temut ca filmul sa nu cada in capcana lucrurilor prea obisnuite , prea banale si prea .....telenovelistice.
Am vazut putin din ep. 68 , alte certuri , alte crize de gelozie ......nu stiu ce sa cred . Oare chiar realizatorii vor distruge ceva ce parea atit de perfect ?

Buna! Very Happy
Nu am reusit sa vad ep.68.Nu pot sa ma pronunt.Sper doar ca scenaristii sa fie la fel de inspirati.Chiar o sa ma uit daca e aceeasi echipa.Sper din suflet ca ei sa nu transforme ceva ce a fost atat de frumos,intr-o telenovela ieftina.Certurile ,crizele de gelozie sunt aproape normale intre doi oameni care se iubesc atat de mult,pentru ca ei seamana foarte mult si le este greu sa cedeze.Sigur,fara exagerari pentru ca in acest caz vorbim de altceva.Ma gandesc insa la ceea ce a spus mmed si anume ca ei ,,cresc,,datorita incercarilor la care sunt supusi.Deci e ca in viata.Imi doresc sa pot spune la sfarsit ca si acum ca e cea mai frumoasa poveste de dragoste ,pe care am vazut-o.
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Vin 03 Oct 2008, 21:18

CROSSWAYS_2005 a scris:noapte buna!

Noapte buna , cross .
Si eu o sa merg la culcare .

PS. Mi-a placut foarte mult amanta tatalui sau . O adevarata doamna ........
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Vin 03 Oct 2008, 21:16

Buna cross ! Very Happy
Si eu am avut o saptamina grea si probabil asa va fi si urmatoarea , dar n-am ce face .
Mie mi-a placut episodul ca realizare regizorala si actoriceasca , dar comportamentul lui Onur ....dezamagire totala . Te-ai astepta de la el sa se comporte ca un barbat si cind colo face exact ce facea si Kerem . Iar el ii dadea lectii de morala , cum ca Bennu nu merita sa fie inselata . Cind colo i se pare chiar normal s-o insele pe Seh, ptr. ca orice ar spune altii , eu sint sigura ca a inselat-o .
Diferenta imensa dintre ei este ca Seh nu este capabila de tradare , asa cred si eu .
Mereu m-am temut ca filmul sa nu cada in capcana lucrurilor prea obisnuite , prea banale si prea .....telenovelistice.
Am vazut putin din ep. 68 , alte certuri , alte crize de gelozie ......nu stiu ce sa cred . Oare chiar realizatorii vor distruge ceva ce parea atit de perfect ?
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Vin 03 Oct 2008, 21:06

noapte buna!
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Vin 03 Oct 2008, 21:05

Buna!
Sper ca voi ati avut o saptamana buna.A mea a fost mizerabila cu stres si multa munca.Din acest motiv nu am mai putut sa intru.De abia acum am reusit sa citesc tot ce ati scris.Am vazut si eu ultimul episod;nici nu se putea altfel.Si pot sa spun ca m-a impresionat mai mult suferinta lui Seh si disperarea ei de afla ce se intampla cu Kaan decat incercarea lui Onur de a explica incurcaturile pe care singur le-a creat.Pentru ca nu poti sa-i ceri unei femei care te iubeste profund,intens,sincer si loial sa te inteleaga in conditiile in care minti de mai multe ori si iti petreci o noapte in casa altei femei;chiar daca afirmi ca nimic nu s-a intamplat.Onur a gresit din punctul meu de vedere de mai multe ori.A gresit atunci cand nu s-a indepartat de Yasemin.Trebuia sa o faca din momentul in care a aflat de sentimentele ei in ceea ce il priveste.Atitudinea lui i-a dat sperante lui Yas,iar ceea ce se intampla acum este cauzat de comportamentul lui total gresit.O sa-mi spuneti ca ea i-a fost alaturi cand i-a fost mai greu.E adevarat.Dar femeia isi cunostea interesul.Inca de pe atunci.Au urmat minciunile legate de noaptea petrecuta in casa acelei Tugba,o femeie de succes ,care totusi nu se compara absolut deloc cu cea ,pe care tocmai o agatase cateva zile mai tarziu in barul lui Mert.NU avea ce sa caute in casa acelei femei;cu atat mai mult sa-si petreaca noaptea acolo.Si apoi vine si pretinde sa fie inteles.Nicio femeie care iubeste cu adevarat nu poate sa inteleaga asa ceva.Eu asa gandesc.
Legat de vizita pe care Yas i-a facut-o lui Seh la birou.Dumnezeule!As fi reactionat exact la fel.Cum sa-i dau satisfactie tipei,care intuiesc,simt ca incerca sa se strecoare intre mine si omul pe care il iubesc.Am aprobat total comportamentul lui Seh.Nu avea ce sa lamureasca in acest caz Seh.Avea in fata o femeie alunecoasa,care nu merita o atitudine sincera,onesta.Nu stiu cata dreptate a avut Onur in ceea ce i-a spus lui Seh in conditiile in care in episodul 52 parca-atunci cand se impaca-ii spune ca nu vrea ca ea sa se schimbe...pentru ca o iubeste exact asa cum e...
Si mie mi-a placut foarte mult discutia lui cu traducatoarea.Mi-a placut femeia din fata lui.Atat de distinsa,de demna,de femeie.Cred ca i-a facut un bine aceasta femeie.Cred ca dupa aceasta discutie resentimentele fata de tatal lui vor disparea.De fapt el a inteles demult ca atitudinea lui Peride l-a determinat pe tatal lui sa caute in alta parte ceea ce mama lui nu putea /nu reusea sa-i ofere.Trist este ca in astfel de situatii cei care sufera cel mai mult sunt copiii.Iar Onur nu a fost o exceptie.Din pacate.

Va doresc un week-end placut!
CROSSWAYS_2005


Mesaje : 979
Data inscrierii : 12 Iul 2008

CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Vin 03 Oct 2008, 21:01

1001 de nopti - Pagina 7 1181tn10
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Vin 03 Oct 2008, 20:59

Am mai spus asta.Dintre ei doi,cea care iubeste mai mult e Seh.Nu cred ca trebuie sa invete ce inseamna iubirea adevarata.SEH stie.Cred ca el nu constientizeaza inca ca pentru o relatie totala,adevarata,increderea este fundamentala.Prin atitudinea lui a determinat actualul comportament de respingere al lui Seh.Culmea,tot el se considera neinteles No No
sau se considera...pentru ca vad ca isi da seama ca minciunile lui l-au adus in aceasta situatie.
Nu cred ca Seh este cea care trebuie blamata.De acord cu voi ca este incapatanata,mandra si orgolioasa.Dar fetelor,Seh niciodata nu ar fi capabila de tradare.Niciodata nu ar cauta consolare in compania altor barbati.Si nici nu asteapta consolare ;nici macar de la omul pe care il iubeste cu adevarat -cand trece prin situatii extreme(vezi toata drama ei cand kaan se imbolnaveste din nou -din fericire e doar o simpla raceala...).
Kerem-acelasi...infantil si nerecunoscator.Probabil este omul care se va cauta pe sine multa vreme de acum incolo.E totusi un norocos.Pentru ca e iubit de o femeie ,pe care nu o merita.
Ador prietenia dintre Seh si Bennu.Cred ca trebuie sa fii foarte norocos sa ai alaturi de tine oameni care sa-ti fie alaturi sufleteste si la bine ,dar mai ales la greu.Iar prietenia lor a trecut prin multe probe si e nealterata.
Daca mi-a placut ceva la Onur in episodul trecut?Nu imi amintesc.Prea m-a enervat comportamentul lui.
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Vin 03 Oct 2008, 20:25

Buna,J.Hale! Very Happy
Se pare ca de data asta avem aceleasi concluzii... Smile Smile
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de CROSSWAYS_2005 Vin 03 Oct 2008, 20:21

[/quote]
Buna Aless si voua fetelor, chiar daca o sa cititi mesajul cand veti avea timp.
Ai perfecta dreptate, eu nu am fost foarte explicita in sensul ca m-am grabit sa spun ca mi-a placut episodul cand de fapt mi-au placut numai cateva scene. Prima parte, cand Onur si-a varsat oful mi-a placut tare, cat adevar era in cuvintele lui !!!! Mi-a placut in special cand a "fortat nota " si i-a facut pe plac spunandu-i " Da, mi-am petrecut noaptea in patul unei femei, acum esti mai fericita ? ". Bun, nu sustin ca minciuna ar fi un lucru bun, dar si unele adevaruri dor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Adica uneori sa eviti sa spui adevarul parca este de preferat. Sunt sigura ca el nu s-a culcat cu Tugba, imi sustin parerea postata anterior, dar a spus-o numai la suparare si pentru ca trebuia sa-i dea o lectie lui Seh. Gresise, chiar si el recunoaste, dar si atitudinea ei era exagerata !!!!! Chiar dupa conversatia "agreabila" cu Yasmine, nu am inteles-o de ce a reactionat asa. Lucrurile intotdeauna trebuiesc lamurite, nu lasa-te undeva sa pluteasca, ca poate le intelege cineva ! Asa ca "lipsa ei de educatie" cum bine spuneati voi odata, isi scoate iar "coltii", a reactionat exact ca un copil incapatanat , care s-a suparat ca "vacaru pe sat", iertati-ma dar uneori chiar imi vin expresii mai putin ortodoxe. Dar mi-a placut tare ce i-a spus Onur, a avut dreptate. Si mi-a placut iar discutia lui cu amanta tatalui sau. Desi a avut o imagine noua a tatalui sau, o imagine pe care el o banuia pe undeva, dar nu a avut o confirmare pana acum. Dar, ce dezamagire in privinta mamei lui !!!. Cand traducatoarea i-a spus " Sunteti sigur ca eu sunt femeia care v-a despartit de tatal dvs ? " a tacut, nu avea replica. Daca va amintiti el deja ii reprosase de cateva ori lui Peride atitudinea ei fata de tatal lui, si undeva in fundul sufletului, judecand atitudinea lui Peride in diverse situatii, stia ca mama lui avea o parte importanta din vina pentru despartirea de tatal lui. Acum din pacate a venit si confirmarea. E tare greu ! Orice copil tine la ambii parinti si e dureros sa ai o confirmare favorabila despre unul in detrimentul celuilalt. Sunt sigura ca sufletul lui ar fi dorit sa-i scoata bine pe amandoi. De mare bun simt aceasta conversatie !!! Si ce mi-a placut si replica ei cand i-a spus ca " Multi cred ca o poti gasi dar dragostea adevarata e foarte greu de gasit " si eu as adauga : daca esti atat de norocos sa o gasesti macar o data in viata binecuvanteaza si lupta-te pentru ea, e un dar unic. Un lucru pe care Seh nu l-a invatat inca si ne inerveaza cu orgoliul/incapatanarea ei duse la extrem.

Va urez un sfrasit de saptamana minunat si sa ne bucuram ca urmeaza episoade frumoase de luni[/quote]

Buna! Smile
Sper ca voi ati avut o saptamana buna.A mea a fost mizerabila Crying or Very sad cu stres si multa munca.Din acest motiv nu am mai putut sa intru.De abia acum am reusit sa citesc tot ce ati scris.Am vazut si eu ultimul episod;nici nu se putea altfel.Si pot sa spun ca m-a impresionat mai mult suferinta lui Seh si disperarea ei de afla ce se intampla cu Kaan decat incercarea lui Onur de a explica incurcaturile pe care singur le-a creat.Pentru ca nu poti sa-i ceri unei femei care te iubeste profund,intens,sincer si loial sa te inteleaga in conditiile in care minti de mai multe ori si iti petreci o noapte in casa altei femei;chiar daca afirmi ca nimic nu s-a intamplat.Onur a gresit din punctul meu de vedere de mai multe ori.A gresit atunci cand nu s-a indepartat de Yasemin.Trebuia sa o faca din momentul in care a aflat de sentimentele ei in ceea ce il priveste.Atitudinea lui i-a dat sperante lui Yas,iar ceea ce se intampla acum este cauzat de comportamentul lui total gresit.O sa-mi spuneti ca ea i-a fost alaturi cand i-a fost mai greu.E adevarat.Dar femeia isi cunostea interesul.Inca de pe atunci.Au urmat minciunile legate de noaptea petrecuta in casa acelei Tugba,o femeie de succes ,care totusi nu se compara absolut deloc cu cea ,pe care tocmai o agatase cateva zile mai tarziu in barul lui Mert.NU avea ce sa caute in casa acelei femei;cu atat mai mult sa-si petreaca noaptea acolo.Si apoi vine si pretinde sa fie inteles.Nicio femeie care iubeste cu adevarat nu poate sa inteleaga asa ceva.Eu asa gandesc.
Legat de vizita pe care Yas i-a facut-o lui Seh la birou.Dumnezeule!As fi reactionat exact la fel.Cum sa-i dau satisfactie tipei,care intuiesc,simt ca incerca sa se strecoare intre mine si omul pe care il iubesc.Am aprobat total comportamentul lui Seh.Nu avea ce sa lamureasca in acest caz Seh.Avea in fata o femeie alunecoasa,care nu merita o atitudine sincera,onesta.Nu stiu cata dreptate a avut Onur in ceea ce i-a spus lui Seh in conditiile in care in episodul 52 parca-atunci cand se impaca-ii spune ca nu vrea ca ea sa se schimbe...pentru ca o iubeste exact asa cum e...
Si mie mi-a placut foarte mult discutia lui cu traducatoarea.Mi-a placut femeia din fata lui.Atat de distinsa,de demna,de femeie.Cred ca i-a facut un bine aceasta femeie.Cred ca dupa aceasta discutie resentimentele fata de tatal lui vor disparea.De fapt el a inteles demult ca atitudinea lui Peride l-a determinat pe tatal lui sa caute in alta parte ceea ce mama lui nu putea /nu reusea sa-i ofere.Trist este ca in astfel de situatii cei care sufera cel mai mult sunt copiii.Iar Onur nu a fost o exceptie.Din pacate.

Va doresc un week-end placut!
CROSSWAYS_2005
CROSSWAYS_2005

Mesaje : 1014
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Vin 03 Oct 2008, 20:11

As mai adauga faptul ca Kerem se comporta exact asa cum m-am asteptat , adica iresponsabil si lipsit de bun simt . Criza pe care a facut-o , ....si-asa nu-mi placea ca om si ca barbat , acum ma dezgusta total .
Ii datoreaza totul lui Seval , care daca nu l-ar fi iubit nu-i lasa pe mina compania .
Ma ingrijoreaza acum prietenia lui cu Onur . Se spune ca cine se aseamana se aduna .
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de J.Hale Vin 03 Oct 2008, 20:04

Buna seara !
In primul rind vreau s-o salut pe ileana , am vazut ca s-a inregistrat .
Apoi vreau sa-mi cer scuze ca v-am lasat singure , dar am avut niste probleme.
Si-acuma despre film :
- nici eu n-am inteles ce-au vrut sa spuna astia de la kanal d , cind au "intrat" in ep. 51
- IN TOT CE VAD E NUMAI PERFECTIUNE , este o fraza din filmul Quo Vadis ,(o spune un ofiter roman fetei de care se indragosteste ), iar eu am ...adaptat-o filmului nostru . Si cind o spun ma refer la serial in general si la Onur in special , desi purtarea lui este o mare dezamagire ptr. mine .
- spunea mmed ca dragostea nu se poate masura . E-adevarat , nu se poate ..........cu masurile obisnuite . Dar hai sa ne gindim cum au procedat cei 2 in situatii de criza : Onur cautind consolare la alte femei , iar Seh ...plingind . Oricit as incerca sa-l inteleg , nu reusesc . Si eu chiar cred ca s-a culcat cu Tugba , asta a fost probabil si gindul lui din momentul in care a inchis telefonul . "Cui pe cui se scoate" , nu asa a zis ?
Cum poate dovedi ca n-a facut asa si cum poate pretinde sa mai fie crezut?
- atunci cind Seh era vinovata ptr. toate neintelegerile , s-ar fi pus si in genunchi in fata ei si se ruga sa fie iertat de fapte pe care nu le facuse . Dar dupa ce ea a acceptat sa faca dragoste cu el , purtarea lui s-a schimbat . De data asta ea n-a gresit cu absolut nimic , totul a plecat de la minciuna lui , si a plecat cind totul intre ei era OK . "Simtea nevoia sa discute cu cineva ..." , ce sa spun , de ce nu s-a dus la usa celei pe care pretinde ca o iubeste ? Daca s-ar fi purtat cinstit , nu era nimic de discutat
- Daca era dupa el , nu stiu daca ar fi ajuns impreuna . Face declaratii fara acoperire , ptr. ca la primul obstacol da bir cu fugitii . Are nevoie de altii sa-i aminteasca ce inseamna sa iubesti cu adevarat : Firdevs , amanta lui taica-su ....
- am mai spus , nu cred ca Yasemin chiar a crezut cu adevarat in nevinovatia lui . L-a ajutat crezind ca ii va patrunde in suflet , ptr. ca atunci era foarte vulnerabil . Dar trebuia s-o puna la locul ei cind si-a dat seama ce urmareste . Pe mine m-a enervat foarte tare cind el o mai primeste in casa lui dupa faza cu florile , dar mai ales atunci cind , dupa ce Seh ii gaseste impreuna si pleaca , si imediat iese si cucoana , Onur o suna pe Yasemin sa vada daca este bine si nu pe cea pe care spune ca o iubeste.
- sint absolut convinsa ca s-ar fi culcat cu aia pe care o agatase in bar , daca nu intervenea Mert , chiar daca ...poate ....ar fi regretat dupa .....
- am vazut filmul pina la ep 66 si stiam ca asa se va intimpla si totusi am sperat ca traducerea va schimba ceva ......
- nu exista iubire adevarata fara incredere totala si deocamdata cel care a dovedit ca nu se poate avea incredere in el este Onur ...
No


Ultima editare efectuata de catre J.Hale in Vin 03 Oct 2008, 20:17, editata de 3 ori
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de mmed Vin 03 Oct 2008, 16:14

aless14 a scris:Buna seara fetelor,
si in special tie mmed ,vad ca numai noi am intrat in ultimul timp Smile. Da, am observat si eu ca au dat mai mult din serial , stiam ca trebuia sa se intrerupa cand i s-a facut rau lui She . Nu pot sa spun ca mi-a placut episodul , ma enerveaza She , orgoliul ei nu o lasa sa inteleaga ca intr-un fel ea e vinovata de tot comportamentul lui Onur , si daca va continua asa il va pierde.Ma bucur insa ca va intelege asta cu timpul si isi va schimba comportamentul. Imi pare rau de Peride, s-a trezit cam tarziu sa se intrebe ce s-a intamplat intre ea si Aksal. Cred ca prin felul ei de a fi , de a poza mereu in victima si de a asculta numai ce ii place l-a indepartat pe Aksal . In viziunea mea Aksal = Onur , mai ales dupa descrierea facuta de amanta sa.
Ce sa mai spun ... Kerem se comporta ca si pana acum , e in stare sa calce pe oricine in picioare numai sa se simta el bine . Pe mine sincer m-a durut comportamentul lui fata de mama sa , pentru ca in ciuda faptului ca nu ea l-a nascut, ea a avut grija de el ,a fost alaturi de el, lucruri care uneori sunt de o mie de ori mai importante , si care pana la urma au dus la "formarea lui ca om" , iar el in loc sa-i multumeasca ....... off . Oricum sunt sigura ca el nu se va schimba , cum nu stie sa-i aprecieze pe cei dragi : Bennnu , Seval , Onur , She , ii va mai lovi de cateva ori. Eu chiar ma astept sa o ajute pe noua arhitecta .

Buna Aless si voua fetelor, chiar daca o sa cititi mesajul cand veti avea timp.
Ai perfecta dreptate, eu nu am fost foarte explicita in sensul ca m-am grabit sa spun ca mi-a placut episodul cand de fapt mi-au placut numai cateva scene. Prima parte, cand Onur si-a varsat oful mi-a placut tare, cat adevar era in cuvintele lui !!!! Mi-a placut in special cand a "fortat nota " si i-a facut pe plac spunandu-i " Da, mi-am petrecut noaptea in patul unei femei, acum esti mai fericita ? ". Bun, nu sustin ca minciuna ar fi un lucru bun, dar si unele adevaruri dor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Adica uneori sa eviti sa spui adevarul parca este de preferat. Sunt sigura ca el nu s-a culcat cu Tugba, imi sustin parerea postata anterior, dar a spus-o numai la suparare si pentru ca trebuia sa-i dea o lectie lui Seh. Gresise, chiar si el recunoaste, dar si atitudinea ei era exagerata !!!!! Chiar dupa conversatia "agreabila" cu Yasmine, nu am inteles-o de ce a reactionat asa. Lucrurile intotdeauna trebuiesc lamurite, nu lasa-te undeva sa pluteasca, ca poate le intelege cineva ! Asa ca "lipsa ei de educatie" cum bine spuneati voi odata, isi scoate iar "coltii", a reactionat exact ca un copil incapatanat , care s-a suparat ca "vacaru pe sat", iertati-ma dar uneori chiar imi vin expresii mai putin ortodoxe. Dar mi-a placut tare ce i-a spus Onur, a avut dreptate. Si mi-a placut iar discutia lui cu amanta tatalui sau. Desi a avut o imagine noua a tatalui sau, o imagine pe care el o banuia pe undeva, dar nu a avut o confirmare pana acum. Dar, ce dezamagire in privinta mamei lui !!!. Cand traducatoarea i-a spus " Sunteti sigur ca eu sunt femeia care v-a despartit de tatal dvs ? " a tacut, nu avea replica. Daca va amintiti el deja ii reprosase de cateva ori lui Peride atitudinea ei fata de tatal lui, si undeva in fundul sufletului, judecand atitudinea lui Peride in diverse situatii, stia ca mama lui avea o parte importanta din vina pentru despartirea de tatal lui. Acum din pacate a venit si confirmarea. E tare greu ! Orice copil tine la ambii parinti si e dureros sa ai o confirmare favorabila despre unul in detrimentul celuilalt. Sunt sigura ca sufletul lui ar fi dorit sa-i scoata bine pe amandoi. De mare bun simt aceasta conversatie !!! Si ce mi-a placut si replica ei cand i-a spus ca " Multi cred ca o poti gasi dar dragostea adevarata e foarte greu de gasit " si eu as adauga : daca esti atat de norocos sa o gasesti macar o data in viata binecuvanteaza si lupta-te pentru ea, e un dar unic. Un lucru pe care Seh nu l-a invatat inca si ne inerveaza cu orgoliul/incapatanarea ei duse la extrem.

Va urez un sfrasit de saptamana minunat si sa ne bucuram ca urmeaza episoade frumoase de luni

mmed

Mesaje : 20
Data de înscriere : 17/09/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de aless14 Mier 01 Oct 2008, 21:46

Buna seara fetelor,
si in special tie mmed ,vad ca numai noi am intrat in ultimul timp Smile. Da, am observat si eu ca au dat mai mult din serial , stiam ca trebuia sa se intrerupa cand i s-a facut rau lui She . Nu pot sa spun ca mi-a placut episodul , ma enerveaza She , orgoliul ei nu o lasa sa inteleaga ca intr-un fel ea e vinovata de tot comportamentul lui Onur , si daca va continua asa il va pierde.Ma bucur insa ca va intelege asta cu timpul si isi va schimba comportamentul. Imi pare rau de Peride, s-a trezit cam tarziu sa se intrebe ce s-a intamplat intre ea si Aksal. Cred ca prin felul ei de a fi , de a poza mereu in victima si de a asculta numai ce ii place l-a indepartat pe Aksal . In viziunea mea Aksal = Onur , mai ales dupa descrierea facuta de amanta sa.
Ce sa mai spun ... Kerem se comporta ca si pana acum , e in stare sa calce pe oricine in picioare numai sa se simta el bine . Pe mine sincer m-a durut comportamentul lui fata de mama sa , pentru ca in ciuda faptului ca nu ea l-a nascut, ea a avut grija de el ,a fost alaturi de el, lucruri care uneori sunt de o mie de ori mai importante , si care pana la urma au dus la "formarea lui ca om" , iar el in loc sa-i multumeasca ....... off . Oricum sunt sigura ca el nu se va schimba , cum nu stie sa-i aprecieze pe cei dragi : Bennnu , Seval , Onur , She , ii va mai lovi de cateva ori. Eu chiar ma astept sa o ajute pe noua arhitecta .
aless14
aless14

Mesaje : 148
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de mmed Mar 30 Sept 2008, 23:54

Buna seara tuturor,

Vreau sa va spun numai ca episodul din seara asta m-a incantat pur si simplu. Cat adevar a putut sa spuna Onur in seara asta !!!!!!!!!!!!! Mi-a placut nespus
Mi-a mai placut si scena dintre el si amanta tatalui sau si in special sfarsitul scenei cand a intrebat de tatal sau si raspunsul ei a fost minunat, dar si referirea ei la dragostea adevarata !!!!
Vreau sa-l mai vad o data scena cu scena si il comentez mai pe larg.
A-ti vazut ca au marit perioda de difuzare si au intrat cu 20 min in episodul 51 ???

O noapte minunata

mmed

Mesaje : 20
Data de înscriere : 17/09/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de mmed Vin 26 Sept 2008, 20:23

[quote="mmed"]
CROSSWAYS_2005 a scris:Buna!

Very Happy Very Happy
Buna! Si eu cred ca dintre ei doi ea iubeste ,,un pic mai mult,,.Si am mai observat ca nu-i plac compromisurile in relatie.Pentru ea e ,,alb,,sau ,,negru,,.La un moment dat el ii va reprosa acest lucru.Ca nu vede nuantele.Va retine asta si va incerca sa vada altfel lucrurile.Sa nu ,,taie in carne vie,,in urma primului impuls.Iti amintesti ce se intampla cand afla de la Mert ca el a mintit si ca de fapt a plecat de la bar cu o femeie in casa careia si-a petrecut dealtfel si noaptea….Primul impuls a fost sa dea jos tabloul si sa i-l trimita lui Onur semn ca relatia lor s-a sfarsit.Nu a avut puterea/curajul sa faca asta.Era sfarsita.Parca toata lumea ei se prabusise.Pentru mine a fost prima ei incercare de compromis.Si cred ca a fost foarte dureros pentru ea.Mai tarziu ,cand se impaca (scena cand ii ofera din nou inelul) ea ii spune ca va incerca sa se schimbe.El ii spune ca nu vrea asta.Pentru ca ar insemna sa nu mai fie ea.Iar el o iubeste exact asa cum e.
Sunt intrutotul de acord cu ce spui referitor la Burhan bey.Omul a gresit foarte mult cu proprii copii.Ireparabil.Nu stiu daca in societatea lor e atat de condamnat un astfel de om.Probabil ca nu.Am admirat si eu puterea lui Seh de a ierta;de a-i oferi copilului ei bucuria de a-si cunoste bunicii.Sigur ca nu a uitat.Si nu va uita.Dar gestul ei a fost rasplatit.Se bucura ea insasi de dragostea lui Nadide si Burhan bey.Pentru ca ,cu toate pacatele lui, Burhan bey este un om valoros,care isi cunoaste greselile.Si sufera.Mult.
Hai sa-ti spun ce cred despre Onur si mersul lui la agatat prin bar.Ii spune lui Mert ca se va culca cu una dintre acele femei ca sa o uite pe Seh.Dar tonul cu care o spune...Nici el nu crede. Pentru ca nu e capabil de tradare.Dovada-doarme pe canapea in casa tipei.O sa-mi spui ca greseste daca nu cu fapta atunci cu gandul...si minciunile de mai apoi....Cred ca stiind-o pe ea atat de intransigenta ii e teama sa-i spuna cum au stat de fapt lucrurile.Ii e teama de reactia ei.Nici eu nu tolerez minciuna.Nu sunt de acord cu ea intr-o relatie.E primul pas spre ruperea legaturii sufletesti intre doi oameni.El a gresit aici.Dar nu fundamental.Deci nu mai e perfect.E asa cum spuneai si tu ,,aproape perfect,,
Very Happy Very Happy

Nu inteleg de ce mi s-a dublat textul, cum am reusit sa fac asta !!!! Sper ca nu va plictisesc cu comentariile mele lungi, cand ceva imi place si serialul asta imi place cu adevarat, nu ma mai opresc din comentarii. Daca totusi sunt un pic cam lungi dati-mi peste mana ca nu ma supar. Ma cam uit scriind.
O seara minunata tuturor

mmed

Mesaje : 20
Data de înscriere : 17/09/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de mmed Vin 26 Sept 2008, 20:19

CROSSWAYS_2005 a scris:Buna!

Very Happy Very Happy
Buna! Si eu cred ca dintre ei doi ea iubeste ,,un pic mai mult,,.Si am mai observat ca nu-i plac compromisurile in relatie.Pentru ea e ,,alb,,sau ,,negru,,.La un moment dat el ii va reprosa acest lucru.Ca nu vede nuantele.Va retine asta si va incerca sa vada altfel lucrurile.Sa nu ,,taie in carne vie,,in urma primului impuls.Iti amintesti ce se intampla cand afla de la Mert ca el a mintit si ca de fapt a plecat de la bar cu o femeie in casa careia si-a petrecut dealtfel si noaptea….Primul impuls a fost sa dea jos tabloul si sa i-l trimita lui Onur semn ca relatia lor s-a sfarsit.Nu a avut puterea/curajul sa faca asta.Era sfarsita.Parca toata lumea ei se prabusise.Pentru mine a fost prima ei incercare de compromis.Si cred ca a fost foarte dureros pentru ea.Mai tarziu ,cand se impaca (scena cand ii ofera din nou inelul) ea ii spune ca va incerca sa se schimbe.El ii spune ca nu vrea asta.Pentru ca ar insemna sa nu mai fie ea.Iar el o iubeste exact asa cum e.
Sunt intrutotul de acord cu ce spui referitor la Burhan bey.Omul a gresit foarte mult cu proprii copii.Ireparabil.Nu stiu daca in societatea lor e atat de condamnat un astfel de om.Probabil ca nu.Am admirat si eu puterea lui Seh de a ierta;de a-i oferi copilului ei bucuria de a-si cunoste bunicii.Sigur ca nu a uitat.Si nu va uita.Dar gestul ei a fost rasplatit.Se bucura ea insasi de dragostea lui Nadide si Burhan bey.Pentru ca ,cu toate pacatele lui, Burhan bey este un om valoros,care isi cunoaste greselile.Si sufera.Mult.
Hai sa-ti spun ce cred despre Onur si mersul lui la agatat prin bar.Ii spune lui Mert ca se va culca cu una dintre acele femei ca sa o uite pe Seh.Dar tonul cu care o spune...Nici el nu crede. Pentru ca nu e capabil de tradare.Dovada-doarme pe canapea in casa tipei.O sa-mi spui ca greseste daca nu cu fapta atunci cu gandul...si minciunile de mai apoi....Cred ca stiind-o pe ea atat de intransigenta ii e teama sa-i spuna cum au stat de fapt lucrurile.Ii e teama de reactia ei.Nici eu nu tolerez minciuna.Nu sunt de acord cu ea intr-o relatie.E primul pas spre ruperea legaturii sufletesti intre doi oameni.El a gresit aici.Dar nu fundamental.Deci nu mai e perfect.E asa cum spuneai si tu ,,aproape perfect,,
Very Happy Very Happy

Buna seara , inca o seara minunata si o mica bucurie ca imi merge netul.

Imi cer scuze daca multe din comentariile mele nu mai sunt de actualitate pentru ca fac referire la postari ale voastre mai vechi, dar simt eu ca as mai avea ceva de spus la ele. Comentariile voastre sunt asa de frumoase si pline de mult bun simt si ma simt atrasa sa ma alatur voua si sa-mi spun si eu parerea. A-ti ridicat in cateva postari problema cine iubeste mai mult !!! A fost o alta tema de meditatie pentru mine. Oare se poate cumva cuantifica iubirea ca sa poata fi comparata ? E greu de spus. Eu personal as evita sa raspund la intrebarea asta. Fiecare om iubeste in felul sau, e greu de spus daca e mai mult sau mai putin. Dar ca este iubire adevarata si profunda din ambele parti am avut destule dovezi si acum nu-mi amintesc decat de cuvintele pe care si le-au spus reciproc ( Onur in fata firmei cand o implora sa-l ierte si i-a spus ca o iubeste atat de mult ca ar putea sa moara pentru ea, iar ea in fata hotelului la munte cand i-a spus ca nu are putere sa omoare pentru el dar poate sa moara pentru el ). Si nu sunt vorbe goale, foarte curand am asistat la rapirea ei , actiune in care Seh a fost la un pas sa-si piarda viata si cu toate ca stia ca ea era victima intr-o actiune legata de firma nu i-a reprosat nici o clipa lui Onur ca ar fi putut murii din pricina lui. Ca iubirea lor a devenit mai profunda si mai puternica este evident pe masura ce timpul si actiunea au inaintat. Dar e foarte greu sa spui care iubeste mai mult. As face insa un alt comentariu, spre deosebire de Seh el a invatat sa lupte pentru ceea ce iubeste, si sa nu se lase infrant nici cand pare sa nu aiba nici cea mai mica speranta. Ea inca nu stie sa faca asta. Orgoliul ei este inca atat de puternic, ca nu intelege ca in iubire trebuie sa faci si concesii, altfel nu poti sta alaturi de nimeni. Ea nu stie decat sa se supere si plece, ba mai mult chiar sa trimita inapoi chiar si cadourile primite, un gest pe cat de nepoliticos pe atat de dur, un gest care raneste profund. Comenta una din voi ca la ea se simte un pic lipsa de educatie din partea mamei, lipsa caldurii unui camin adevarat si cred ca avea perfecta dreptate. Ea nu vede decat partea de "valoare" a cadoului considerand ca nu are dreptul sa pastreze ceva material de valoare de la cel pe care-l respinge din viata ei. La valoarea sentimentala, la gestul frumos cu care i-a fost oferit, la bucuria celui care a facut acest cadou nu s-a gandit nici un moment si nici la rana profunda pe care o va provoca inapoindu-l. Deci lectiile ei vor fi cu atat mai dure cu cat pe langa a invata sa-si tina in frau orgoliul nemasurat, izbucnirile tipice firii ei va trebui sa invete sa lupte pentru ce iubeste. Va trebui sa invete ca problemele nu se rezolva intorcand spatele, plecand si suferind ca un caine in tacere si singuratate. Problemele se rezolva infruntandu-le, il iei de mana pe cel iubit si fie il "scuturi bine " , daca a gresit si ii arati unde si ce te-a deranjat, fie mergi impreuna cu el, alaturi de el si le rezolvi, daca altii le-au creat. Asta nu inseamna ca iubeste mai putin decat el, inseamna doar ca mai are de invatat si de inteles multe lucruri si asa cum bine a-ti comentat voi, viata nu este numai alb si negru, are multe nuante de grii si de ce nu si alte culori frumoase. Au fost atatea dovezi de dragoste, atatea gesturi, cuvinte minunate intre ei, ca sa nu mai zic de priviri, incat nu poti da cu usurinta la spate toate aceste lucruri minunate, pe care fiecare e constient ca nu le intalnesti pe toate drumurile, la prima gresala, la prima neantelegere, la primii nori. Pentru asa ceva se lupta pana la moarte si cred ca si asta va invata Seh in partea 3 a serialului. A inceput un pic sa se "trezeasca", faptul ca dupa ce nu-i raspunde la telefon se duce totusi la el acasa ( de unde eu nu as fi plecat nici in ruptul capului, trebuia sa-i arat lui Yasemin cine era cea dorita acolo ), chiar si dupa scena cand il gaseste cu Yasemin se hotaraste cu zambetul pe buze sa se impace cu el si sa-l sune si foarte important faptul ca-si infrange impulsul de a da tabloul jos din perete sunt semne ca incepe sa inteleaga ca in iubire fiecare are momentele lui cand trebuie sa faca primul pas, cand trebuie sa fie mai tolerant/intelegator/iertator ( nu am spus sa faca compromisuri, nu-mi place nici cuvantul nici ideea ) si nu despartirea este solutia.

Imi cer scuze daca multe din comentariile mele nu mai sunt de actualitate pentru ca fac referire la postari ale voastre mai vechi, dar simt eu ca as mai avea ceva de spus la ele. Comentariile voastre sunt asa de frumoase si pline de mult bun simt si ma simt atrasa sa ma alatur voua si sa-mi spun si eu parerea. A-ti ridicat in cateva postari problema cine iubeste mai mult !!! A fost o alta tema de meditatie pentru mine. Oare se poate cumva cuantifica iubirea ca sa poata fi comparata ? E greu de spus. Eu personal as evita sa raspund la intrebarea asta. Fiecare om iubeste in felul sau, e greu de spus daca e mai mult sau mai putin. Dar ca este iubire adevarata si profunda din ambele parti am avut destule dovezi si acum nu-mi amintesc decat de cuvintele pe care si le-au spus reciproc ( Onur in fata firmei cand o implora sa-l ierte si i-a spus ca o iubeste atat de mult ca ar putea sa moara pentru ea, iar ea in fata hotelului la munte cand i-a spus ca nu are putere sa omoare pentru el dar poate sa moara pentru el ). Si nu sunt vorbe goale, foarte curand am asistat la rapirea ei , actiune in care Seh a fost la un pas sa-si piarda viata si cu toate ca stia ca ea era victima intr-o actiune legata de firma nu i-a reprosat nici o clipa lui Onur ca ar fi putut murii din pricina lui. Ca iubirea lor a devenit mai profunda si mai puternica este evident pe masura ce timpul si actiunea au inaintat. Dar e foarte greu sa spui care iubeste mai mult. As face insa un alt comentariu, spre deosebire de Seh el a invatat sa lupte pentru ceea ce iubeste, si sa nu se lase infrant nici cand pare sa nu aiba nici cea mai mica speranta. Ea inca nu stie sa faca asta. Orgoliul ei este inca atat de puternic, ca nu intelege ca in iubire trebuie sa faci si concesii, altfel nu poti sta alaturi de nimeni. Ea nu stie decat sa se supere si plece, ba mai mult chiar sa trimita inapoi chiar si cadourile primite, un gest pe cat de nepoliticos pe atat de dur, un gest care raneste profund. Comenta una din voi ca la ea se simte un pic lipsa de educatie din partea mamei, lipsa caldurii unui camin adevarat si cred ca avea perfecta dreptate. Ea nu vede decat partea de "valoare" a cadoului considerand ca nu are dreptul sa pastreze ceva material de valoare de la cel pe care-l respinge din viata ei. La valoarea sentimentala, la gestul frumos cu care i-a fost oferit, la bucuria celui care a facut acest cadou nu s-a gandit nici un moment si nici la rana profunda pe care o va provoca inapoindu-l. Deci lectiile ei vor fi cu atat mai dure cu cat pe langa a invata sa-si tina in frau orgoliul nemasurat, izbucnirile tipice firii ei va trebui sa invete sa lupte pentru ce iubeste. Va trebui sa invete ca problemele nu se rezolva intorcand spatele, plecand si suferind ca un caine in tacere si singuratate. Problemele se rezolva infruntandu-le, il iei de mana pe cel iubit si fie il "scuturi bine " , daca a gresit si ii arati unde si ce te-a deranjat, fie mergi impreuna cu el, alaturi de el si le rezolvi, daca altii le-au creat. Asta nu inseamna ca iubeste mai putin decat el, inseamna doar ca mai are de invatat si de inteles multe lucruri si asa cum bine a-ti comentat voi, viata nu este numai alb si negru, are multe nuante de grii si de ce nu si alte culori frumoase. Au fost atatea dovezi de dragoste, atatea gesturi, cuvinte minunate intre ei, ca sa nu mai zic de priviri, incat nu poti da cu usurinta la spate toate aceste lucruri minunate, pe care fiecare e constient ca nu le intalnesti pe toate drumurile, la prima gresala, la prima neantelegere, la primii nori. Pentru asa ceva se lupta pana la moarte si cred ca si asta va invata Seh in partea 3 a serialului. A inceput un pic sa se "trezeasca", faptul ca dupa ce nu-i raspunde la telefon se duce totusi la el acasa ( de unde eu nu as fi plecat nici in ruptul capului, trebuia sa-i arat lui Yasemin cine era cea dorita acolo ), chiar si dupa scena cand il gaseste cu Yasemin se hotaraste cu zambetul pe buze sa se impace cu el si sa-l sune si foarte important faptul ca-si infrange impulsul de a da tabloul jos din perete sunt semne ca incepe sa inteleaga ca in iubire fiecare are momentele lui cand trebuie sa faca primul pas, cand trebuie sa fie mai tolerant/intelegator/iertator ( nu am spus sa faca compromisuri, nu-mi place nici cuvantul nici ideea ) si nu despartirea este solutia.

mmed

Mesaje : 20
Data de înscriere : 17/09/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de aless14 Vin 26 Sept 2008, 13:03

mmed a scris:
Buna Cross,

Am si eu ceva de adaugat ca tare mi-a placut ce ai scris.
Faptul ca Onur discuta cu persoane care in trecutul lui au insemnat ceva, chiar si foste iubite,nu mi se pare deplasat /condamnabil dar faptul ca nu gaseste o cale sa o spuna, sau modalitatea de compromis pe care o alege ma deranjeaza/nu-mi place. Problema lor cea mai mare, ca si cuplu, este lipsa de incredere. Nici o dragoste, oricat de mare nu poate suplini acesta lipsa si din pacate cred ca este elementul cheie care poate distruge o iubire, oricat de mare ar fi ea. Am vazut cateva comentarii ale fetelor de pe Forum care ziceau ca Onur avea nevoie de aceste atentii pentru orgoliul lui de barbat, eu nu sunt de acord nici pe departe cu asta. Onur este o persoana care isi stie foarte bine valoarea, nu are nevoie de nici un fel de atentii ca sa si-o reconfirme, dar in acelasi timp este o persoana politicoasa, un om de societate si se comporata ca atare. Ca orice fiinta umana simte nevoia sa vorbeasca cu cineva, sa iasa putin din durerea si din gandurile lui si asa cum am vazut nu discuta cu oricine. Cele doua sunt intradevar doua persoane deosebite daca le iei separat de legatura lor cu Onur. Discutia lui cu aceea Tugba mi s-a parut de mult bun simt. Cu Yasemin era clar ca nu mai putea comunica ca prieten, dar gesturile lui de prietenie pura fata de ea mi se par indreptatite. Ea a fost pana la urma singura care a crezut cu adevarat in el, care a fost alaturi de el atunci cand lumea in general il blama, singura care i-a ridicat moralul si l-a indemnat sa mearga mai departe. Ea a fost prima care i-a adus informatii despre Jale si despre cum poate sa actioneze impotriva ei. Ca dovezile i le-a furnizat Zeynep e altceva, dar el incepuse deja lupta ajutat de Yasemin, ori asta nu se poate uita si nu poti intoarce spatele ca prieten. Sincera sa fiu nu cred ca s-a culcat cu Tugba, de ce ar fi facut-o cu ea, de care il lega doar o amintire din trecut, si nu cu Yasemin care-i fusese alaturi la greu ? Nici macar faptul ca si-a inchis telefonul nu ma duce la gandul ca ar fi avut aceasta intentie. Pur si simplu cred ca simtea nevoia sa se relaxeze, sa nu-l mai deranjeze nimeni, fiind convins ca Seh nu l-ar fi sunat, si sa se bucure de o conversatie placuta alaturi de o femeie placuta, pur si simplu. Dragostea lui e atat de profunda incat sunt convinsa ca nu-l atrage contactul fizic cu o alta persoana cu toate ca e un barbat in plina maturitate si povestea lor a inceput de peste un an, timp in care nu s-a culcat cu ea decat de 2 ori, dar sufleteste simte nevoia unei persoane „decente” cu care s-a comunice, nu neaparat sa i se destainuie, desi a facut si asta cu Yasemin, dar macar sa simta ca poate fi pe aceeasi lungime de unda, in orice subiect, cu o alta fiinta. Si nu-mi spuneti ca barbatii sunt barbati pentru ca dragostea adevarata este la fel pentru femei si barbati. Daca isi lasa telefonul deschis si il suna Peride sau Kerem, imaginativa in ce situatie penibila ar fi fost sa-l intrebe unde este ! Sa spuna adevarul ? cum sa explici cuiva in ce imprejurari ai ajuns acolo si cum sa le explici ca doar stai de vorba ? Sa minta de fata cu Tugba ? Era penibil. Si eu as fi inchis telefonul in locul lui. Si adevarul e ca si reactia lui Seh a fost exagerata si asa cum a zis el „Poate eu sunt cel care trebuie sa fiu inteles” si chiar se enervase ca ea nu raspundea si zice „ Totul are o limita” – adevarul ca il cred ca deja obosise sa alerge dupa ea, sa-i tot explice si sa i se tot inchida usa in nas. Dar echilibru despre care vorbeam in construirea scenariului se arata inca o data. Dupa crizele lui nejustificate si exagerate de gelozie, dupa iesirile lui necontrolate care o raneau pe Seh, a venit randul ei. Si se pare ca nici ea nu reactioneaza mai bine pusa in situatii similare ( parca totul este in oglinda ). Eu prevad un final in care ei vor reusi sa inteleaga ca aceasta lipsa de incredere si aceste iesiri necontrolate o sa-i duca mai devreme sau mai tarziu la o ruptura inevitabila, si ca amandoi vor irosi o dragoste „ca in povesti”. De fapt aceasta este lectia finala pe care vor trebui sa o invete si sunt sigura ca o vor invata, ar fi prea mare dezamagirea ca scenaristii sa nu-i „lase sa treaca acest examen „. Asa cum spunea Onur „ Prin durere crestem „ , iar ei sunt mult prea orgoliosi si gelosi amandoi ca sa nu treca prin mari dureri inainte de a „creste”. Eu nu am vazut episoadele noi si nici nu am de gand sa le vad netraduse, dar ce am prins din comentarii inteleg ca vom vedea din nou o situatie in oglinda, o Seh care este urmarita de un admirator secret si care incearca sa ascunda acest lucru de Onur. Si cred ca asta va duce la o nou criza cu toate ca sunt casatoriti. Cine stie daca nu vom asista si la o posibila sarcina la care Onur se va indoi de paternitatea lui ? Pe noua arhitecta care o „iubeste” tare pe Seh o cred in stare sa insceneze orice, asa ca trebuie sa ne asteptam la emotii „Tari” asa cum ne-au invatat dragii nostri scenaristi.
Buna fetelor si tie mmed.
Eu sunt de aceeasi parere cu tine , nu cred ca as fi reusit sa-mi explic mai bine punctul de vedere.
aless14
aless14

Mesaje : 148
Data de înscriere : 12/07/2008

Sus In jos

1001 de nopti - Pagina 7 Empty Re: 1001 de nopti

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 42 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum