1001Nopti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ASI Impotriva Destinului

2 participanți

In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de J.Hale Vin 16 Ian 2009, 10:41

Are Demir niste prejudecati antideluviene , pe mine ma depasesc . Incerc sa cred ca asa-i felul lor de a gindi . Dar tot nu mi se pare in regula .

Te referi la episodul 46? Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil Razz Embarassed Embarassed Embarassed[/quote]

Nu , ma refer la ep. care se dau acum la noi . 30 -31
Ii spune c-o iubeste cum n-a mai iubit niciodata , si in urmatorul moment nici nu-i da buna ziua .
Cica trebuie sa se ocupe mai mult de familia lui . Haida-de , acum familia lui este Asi , sau asa ar trebui ....
Chiar nu putea sa-i vorbeasca deschis , chiar sa-i ceara ajutorul ?
No No
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de Korel Mar 13 Ian 2009, 19:44

J.Hale a scris:Si mie imi place filmul , desi nu le inteleg purtarea si asteptarile ....
Are Demir niste prejudecati antideluviene , pe mine ma depasesc . Incerc sa cred ca asa-i felul lor de a gindi . Dar tot nu mi se pare in regula .
Au si turcii astia o tactica.......offff...n-ar da un film care e gata de filmat , ca sa ne uitam la sfirsit , sa vedem ca totul e OK ; si-apoi sa-l privim linistite atente la ....cine vrem noi . Da de unde , ne ucid cu incetinitorul dindu-ne un film al carui final probabil nu-l stiu nici scenaristii .
Si tocmai lucrurile o luasera pe o panta ....pozitiva ....

Te referi la episodul 46? Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil Razz Embarassed Embarassed Embarassed
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de J.Hale Mar 13 Ian 2009, 19:13

Si mie imi place filmul , desi nu le inteleg purtarea si asteptarile ....
Are Demir niste prejudecati antideluviene , pe mine ma depasesc . Incerc sa cred ca asa-i felul lor de a gindi . Dar tot nu mi se pare in regula .
Au si turcii astia o tactica.......offff...n-ar da un film care e gata de filmat , ca sa ne uitam la sfirsit , sa vedem ca totul e OK ; si-apoi sa-l privim linistite atente la ....cine vrem noi . Da de unde , ne ucid cu incetinitorul dindu-ne un film al carui final probabil nu-l stiu nici scenaristii .
Si tocmai lucrurile o luasera pe o panta ....pozitiva ....
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de Korel Mar 13 Ian 2009, 10:48

J.Hale a scris:Buna !
Cred ca m-am bucurat prea devreme .
Oare toti barbatii turci sint asa ? Nu tin cont de ceea ce simt si cred ceilalti ?
Oare Demir nu avea o obligatie morala fata de Asi , dupa ce i-a spus ceea ce i-a spus ?
Nu era normal sa discute cu ea despre situatia creeata ? Matusa-sa este o ordinara , daca le forteaza mina astfel .
Dar vinovatul principal este Demir .
Atita doar valoreaza dragostea lui ?
Parca si Asi se umileste prea mult . O alta Seh . Le place grozav sa vada o femeie umilita .
Nu mai am cuvinte .

Da, nici eu nu l-am inteles la faza asta. Putea foarte bine sa rezolve ambele probleme, cu siguranta ea l-ar fi inteles daca i-ar fi spus. Asa a creat o situatie f neplacuta si tot elm se supara cand apare terta persoana (la Ali ma refer). Ce sa mai creada biata Asi: acum ii spune ca o iubeste, acum o evita...chiar ca de neinteles.
Cu toate astea serialul e f captivant, ma tine cu sufletul la gura, emotiile lor sunt asa intense, ca razbat dincolo de ecran.
ASI Impotriva Destinului Asirk4.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de J.Hale Vin 09 Ian 2009, 17:13

Buna !
Cred ca m-am bucurat prea devreme .
Oare toti barbatii turci sint asa ? Nu tin cont de ceea ce simt si cred ceilalti ?
Oare Demir nu avea o obligatie morala fata de Asi , dupa ce i-a spus ceea ce i-a spus ?
Nu era normal sa discute cu ea despre situatia creeata ? Matusa-sa este o ordinara , daca le forteaza mina astfel .
Dar vinovatul principal este Demir .
Atita doar valoreaza dragostea lui ?
Parca si Asi se umileste prea mult . O alta Seh . Le place grozav sa vada o femeie umilita .
Nu mai am cuvinte .
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de J.Hale Joi 08 Ian 2009, 17:02

Buna !
Sper , korel , ca ai vazut ultimele ep. din ASI ....Mai ales cel de-aseara .
Declaratia lui Demir .....pune-o alaturi de cea a lui Darcy : "Degeaba m-am luptat . N-am reusit . "
Mie , sincer , mi-a dat fiori . Ma bucur atit de mult ca mi-am inregistrat filmul.....
Embarassed
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de J.Hale Joi 18 Dec 2008, 19:27

[quote="Korel"]Ma gandeam cat de diferit iubesc cei doi, Onur si Demir: in timp ce Onur inca de la inceput o trateaza pe Sherezat ca pe un trofeu care trebuie cucerit si apoi pastrat in vitrina, Demir se poarta cu Asi ca si femeia cu care vrea sa-si imparta visela si viata si la bine si la rau....jumatatea lui.

Buna !
Ai dreptate korel , Onur si Demir au feluri total diferite de a iubi . Linga Onur , o femeie poate sa se simta iubita , dar si umilita si lipsita de libertate .
Pe cind Demir considera femeia egala lui . Ii pasa de ceea ce simte , de ceea ce gindeste , de ceea ce vrea ....
Mi-am dat seama de un lucru : am considerat BBG perfect ptr. simplul motiv ca nu am avut termen de comparatie . Acum , ca au aparut si alte filme si pot sa compar , nu mi se mai pare cel mai cel . Intotdeauna va ramine ptr. mine ca si ceva deosebit , dar nu-l voi mai considera perfect si nici cel mai bun .
ASI imi place mult mai mult , trebuie sa recunosc . Am vazut si o parte din "Anii pierduti" si sa stii ca nu-i rau deloc . Si are multe elemente din filmul indian " Lantul amintirilor" .
Ma bucur ca am scapat de obsesia celor 1001 si una de nopti .
Nu-i asa ca Demir este mai aproape de ceea ce-si doreste o femeie de la un barbat pe termen lung ? Nu-i perfectiunea intruchipata , are si el momente cind este prea gelos sau prea nervos , sau intelege gresit sau procedeaza incorect , dar felul lui de a iubi este mai deschis si mai sincer , aduce intr-o relatie mai multa incredere si respect decit Onur . Imi place ca el comunica , spune ceea ce-i place si ce nu . Mindria lui are mult de luptat cu prejudecatile lui Asi , dar el chiar are incredere ca dragostea poate invinge obstacolele .
Iubirea lui se roaga , a lui Onur porunceste .
Ma rog doar ca scenaristii sa nu ne faca figura si cu acest film .
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de Korel Joi 11 Dec 2008, 19:34

Ma gandeam cat de diferit iubesc cei doi, Onur si Demir: in timp ce Onur inca de la inceput o trateaza pe Sherezat ca pe un trofeu care trebuie cucerit si apoi pastrat in vitrina, Demir se poarta cu Asi ca si femeia cu care vrea sa-si imparta visela si viata si la bine si la rau....jumatatea lui.
ASI Impotriva Destinului 1222869mx7.th
ASI Impotriva Destinului 1268450km8.th
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de J.Hale Mar 09 Dec 2008, 20:13

Multe cupluri de actori celebri s-au indragostit in tipul filmarilor . Se spune de ex. , ca dragostea dintre Lauren Bacall si H. Bogart se vede cu ochiul liber in filmul in care s-au intilnit . Sau E.Taylor si R. Burton , Angelina Jolie si Brad Pitt , si exemple mai sint .
Multe casnicii s-au destramat dupa ce sotul actor sau sotia actrita s-a indragostit de partenerul din film . Ex. Meg Ryan l-a parasit pe sotul ei , actorul Dennis Quaid , dupa o casnicie de 10 ani , cind s-a indragostit de Russell Crowe in "Semn de viata" . Cred ca nu-i nevoie sa continui .
Concluzia : intre actori apare foarte des iubirea .
Ca exista o chimie intre ei ....e si normal , de asta exista regizori , ca sa-i "potriveasca" si sa fie atit de credibili impreuna . Altfel am mai trai filmele , am uita atit de des ca nu-i nimic real , ne-ar influenta atit de mult ?
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de J.Hale Mar 09 Dec 2008, 19:55

Buna !
E foarte bine korel ca ai deschis acest topic . Ai dreptate , poate ne mai "incalzim" dupa ghetaria din BBG .
Ma intrebi ce cred despre meseria de actor.......Pai , eu cred ca este o meserie foarte grea , dar si foarte frumoasa . Poti sa fii oricine iti doresti , dar trebuie sa ai un caracter puternic ptr. a putea iesi de sub influenta personajelor pe care le interpretezi .
Sint convinsa ca si actorul da un sens rolului , dar si personajul jucat ii marcheaza .
Gindeste-te la Robert Powell , cel care l-a interpretat pe Isus in filmul lui Zefirrelli . El a spus ca a fost atit de marcat de rol , incit 1 an n-a putut sa joace altceva .
Si apropierea dintre actori din timpul filmarilor lasa urme . Gindeste-te ca esti Murat Yildirim si-l interpretezi pe Demir si ai in fata ta o fata frumoasa , care te priveste cu ochi de indragostita , si o imbratisezi si-o saruti ......
Haida-de , este imposibil sa nu simti ceva . Mai ales daca asta se repeta .
Am spus asta-vara ca au fost intrebati chiar actori daca simt ceva ptr. partenerul lor in timpul filmarii unei scene cu tenta sexuala . Iar Demi Moore a recunoscut ca , daca cel care te saruta nu ti-e total antipatic si daca este si un barbat bine , este imposibil sa nu simti ceva . Ei i s-a intimplat de multe ori . Asta nu inseamna ca situatia va avansa spre o legatura intotdeauna , dar se mai intimpla .
Iar Tuba si Murat sint foarte tineri si frumosi si........de ce nu ? Very Happy
J.Hale
J.Hale

Mesaje : 466
Data de înscriere : 10/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de Korel Lun 08 Dec 2008, 15:49

Draga Jhale,

Asa cum am promis mai devreme deschid un nou subiect pe aceasta tema ASI Impotriva Destinului cheers lol! bounce Basketball
M-a prins rau de tot microbul Asi, cred ca a avut teren propice dupa raceala din 1001 Nopti Twisted Evil Twisted Evil Razz

Ma gandeam sa incep prin a te intreba ce crezi despre meseria de actor. Cat de mult crezi ca se implica un actor in rolurile pe care le face?
Crezi ca sunt amestecate acolo si sentimentele personale?
Cred ca stii de ce te intreb...
Pana la 1001 nopti si Asi nu mi-am pus niciodata problema daca actorii din rolurile principale sunt sau nu impreuna sau daca eu imi doresc acest lucru. Si am vazut nenumarate filme si seriale, inclusiv telenovele de genul "Inima salbatica" Embarassed Laughing Laughing Laughing
Totusi cele doua cupluri Berg & Halit, acum Murat & Tuba, par a avea ceva special, chimia aceaa - stiu ca s-a tot spus acest cuvant, dar nu ma pot abtine sa-l folosesc.
Mi se pare ca e ceva ce trece dincolo de rolul in sine, de asta zic ca parca ar fi si ceva sentimente personale la mijloc. Ma insel oare?

[img]ASI Impotriva Destinului 1260544wt9.th[/img]
Korel
Korel

Mesaje : 124
Data de înscriere : 15/07/2008

Sus In jos

ASI Impotriva Destinului Empty Re: ASI Impotriva Destinului

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum